Wielu osobom battle royale się już przejadły i łatwo zrozumieć, dlaczego. Jest ich mnóstwo i ciągle pojawiają się kolejne, a różnice pomiędzy kolejnymi grami są bardzo niewielkie. W tym przypadku jest jednak inaczej. Fall Guys to nowa, nietypowa gra battle royale, która już podczas bety osiągała na Twitchu świetne wyniki, a już jutro będzie miała miejsce jej oficjalna premiera.

Fall Guys to growa wersja American Ninja Warrior

Zdarzyło wam się kiedyś oglądać American Ninja Warrior czy inne programy tego typu? Polegają one z grubsza na tym, że grupa ludzi musi pokonać jakiś zwariowany tor przeszkód, często otoczony wodą lub błotem. Wygrywa oczywiście ten, który dotrze do końca najszybciej. Właśnie z tego konceptu ewidentnie czerpało Fall Guys (a właściwie Fall Guys: Ultimate Knockout).

Nie mamy tutaj do czynienia z realistycznymi postaciami – gramy kreskówkowymi fasolkami, które możemy na różne sposoby ubrać, przyozdobić i ogółem dopasować do swoich preferencji. W jednej walce battle royale bierze udział 60 osób. Składa się ona z różnych etapów, podczas których eliminowane są kolejne grupy graczy. Wygrywa ten, który zwycięży w ostatnim etapie.

fall guys ultimate knockout

Etapy mogą polegać np. na grze w piłkę nożną gigantycznymi piłkami bądź po prostu przebiegnięciu jak najszybciej toru przeszkód. W niektórych etapach każdy rywalizuje z każdym, w innych gracze dobierani są w kilka drużyn, po czym odpadają wszyscy członkowie tej drużyny, która osiągnie najgorsze wyniki. Zresztą sami zobaczcie na poniższym trailerze, jak to wygląda.

Premiera już jutro, 4 sierpnia

Premiera Fall Guys nastąpi 4 sierpnia na Steamie oraz PlayStation 4. Nie jest to battle royale darmowe – na Steamie w przedsprzedaży można je kupić za 71.99 złotych (nieco droższa jest Collector’s Edition – kosztuje 107.99 złotych).

Podczas weekendowej bety pod koniec lipca gra przez chwilę była najpopularniejszym tytułem na Twitchu, trafiła też na 6 miejsce na liście bestsellerów Steama, gdzie przez jakiś czas widniała na stronie głównej. Czy uda się utrzymać popularność po premierze, i to nie tylko przez kilka tygodni, ale długoterminowo? Zobaczymy, ale zapowiada się naprawdę nieźle.

fall guys

Podoba Wam się ten koncept? Planujecie zakupić Fall Guys, a może braliście udział w becie? Dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

No Mans Sky No Man’s Sky dostanie kolejną aktualizację!
Historia No Man’s Sky po prostu nie chce się skończyć. Uwierzycie, jeśli wam powiem, że słynna fatalna premiera tej gry miała miejsce osiem lat temu?
chinscy giganci e-commerce Rząd sprawdza chińskich gigantów e-commerce. Ceny pójdą w górę?
Chociaż nie brakuje głosów, że już dawno powinno się to wydarzyć, rząd dopiero teraz planuje wziąć się za chińskie platformy zakupowe. Chodzi o dobrze znane
Co to gry Indie? Co to “gry Indie”?
W świecie zalanym przez produkcje AAA warto czasem mieć coś… innego. Ile razy można grać w kolejnego asasyna, Far Cry, Need for Speeda? Duże studia
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *