Fidget Spinner to rodzaj zabawki, która zyskała na światowej popularności w połowie 2017 roku. Jej konstrukcja jest dość prosta, a sposób używania pozostaje kwestią kreatywności każdego z nas. Jedni używają jej tylko, żeby sobie pokręcić, a inni znowu wykonują za jej pomocą pokazowe tricki. W tym tekście sprawdzimy spinnery od producenta kojarzonego do tej pory głównie z budżetowych smartfonów dostępnych w sieciach marketów Biedronka.

Czym jest Fidget Spinner?

Mowa oczywiście o produkcie marki myPhone o nazwie “SMARTY”, która przy okazji kojarzy nam się z technologią. Prawda jest jednak taka, że w obiekcie niniejszej recenzji o technologię trudno. Jest to przedmiot manualny, który nie posiada żadnych elektronicznych dodatków i wygląda przy tym dość standardowo. W zestawie z każdą zabawką znajduje się także instrukcja obsługi, której obecność wywołała uśmiech na mojej twarzy.

Według specyfikacji każdy z pięciu rodzajów przedmiotów, które różnią się od siebie wersją kolorystyczną waży około 60 gramów. W centrum każdego z nich znajduje się łożysko ABEC-7 od którego wychodzą trzy ramiona obciążone ciężarkami. Zdaniem producenta spinner SMARTy wprawiony w ruch za sprawą takiej specyfikacji jest w stanie kręcić się do dwóch minut.

Ponieważ to właśnie czas kręcenia w tych zabawkach odgrywa najważniejszą rolę postanowiłem przeprowadzić testy na każdej z wersji kolorystycznych, których wyniki znajdują się poniżej.

  • Fidget Spinner SMARTY (Niebieski) – 1 minuta 40 sekund,
  • Fidget Spinner SMARTY (Czerwony) – 2 minuty,
  • Fidget Spinner SMARTY (Różowy) – 2 minuty 31 sekund,
  • Fidget Spinner SMARTY (Czarny) – 2 minuty 52 sekundy,
  • Fidget Spinner SMARTY (Biały) – ZDYSKWALIFIKOWANY

Wyniki testów

Średnia długość obrotów w trakcie wykonanych testów, jeżeli weźmiemy pod uwagę 4 nadające się do zabawy spinnery wynosi 2 minuty 15 sekund. Według specyfikacji każda wersja kolorystyczna posiada to samo łożysko, więc należy sądzić, że ostateczne wyniki są wypadkową wielu czynników takich, jak zużycie łożysk.

Zdyskwalifikowałem w swoich testach spinner koloru białego, ponieważ nie wiedzieć czemu uległ uszkodzeniu. W wyniku tak pechowego obrotu sprawy zabawka była w stanie obracać się wokół własnej osi przez symboliczne kilka sekund. Pomogła mi wymiana łożyska na inne, ale w tej sytuacji test byłby już niemiarodajny.

Premiera spinnerów od myPhone miała miejsce 10 sierpnia 2017 roku, dlatego możliwe, że w momencie, gdy czytacie tą recenzję są one dostępne już w szczątkowych ilościach. Cena pojedynczego produktu to 7,99 złotych, co akurat jest bardzo konkurencyjną kwotą. W pobliskim chińczyku dla porównania podobne przedmioty kosztują średnio 2 złote więcej, a ich jakość niewiele odstaje od tych z Biedronki.


Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Udostępnij

WARTO PRZECZYTAĆ:

recenzja realme 14t Tani, ładny i zaskakująco szybki – recenzja realme 14T
Jeżeli jesteście w potrzebie wymiany smartfona, jednak z różnych powodów musicie skupić się na półce budżetowej, realme ma dla was propozycje. Model 14T to bardzo
Ezviz BC1c 4K Czy ta kamera to najlepszy strażnik na lata? Recenzja Ezviz BC1c 4K
Ezviz BC1c 4K to jedna z najbardziej wszechstronnych kamer monitoringu domowego dostępnych na rynku – bezprzewodowa, solidna i wyjątkowo łatwa w obsłudze. W zasadzie nie
Recenzja Acer Nitro 17 Recenzja Acer Nitro 17 – potężnej maszyny do gier i pracy
Tym razem trafił mi się naprawdę konkretny egzemplarz do testów – maszyna, która bez mrugnięcia okiem poradzi sobie z grami i pracą jednocześnie. A że

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *