Od wielu lat człowiek spędza przed ekranem komputera lub smartfonu coraz więcej czasu. Niedawna pandemia tylko to pogłębiła: tysiące ludzi zostało oddelegowanych do pracy zdalnej, która nierzadko wciąż trwa, gdyż pracodawcy i pracownicy bardzo polubili ten model pracy. Jeżeli poza pracą biurową lubicie też “grać w gry”, to wiecie, jak pomocny jest dobry fotel gamingowy

Jeżeli należycie do grupy ludzi wysokich, to wiecie też jaki jest problem znaleźć odpowiedni fotel gamingowy XL. Ten sam problem mają osoby szukające fotel biurowy dla wysokiej osoby. Wystarczy już 185 – 190 cm, by mieć problem z dobraniem fotela i nie czuć się komfortowo na standardowych krzesłach.

Fotel biurowy dla wysokich – najważniejsze cechy

Jak wygląda dobry fotel ergonomiczny gamingowy? Łatwo pewne funkcje uznać za “domyślne” tylko po to, żeby potem okazało się, że nawet fotel biurowy ergonomiczny za 500 zł ich nie posiada. Taką funkcją są np. kółka w fotelu. Dlatego pamiętajcie o ergonomii: jeśli macie problem z powodu wysokiego wzrostu, to nie ergonomiczny fotel będzie dla was bardzo zły.

Jakie cechy ma ergonomiczny fotel gamingowy XL?

  • Wygodne siedzenie
  • Ruchomy zagłówek
  • Oparcie z kilkoma stopniami dopasowania kąta siedzenia
  • Ruchome podłokietniki (przynajmniej góra – dół)
  • Dedykowane podparcie pod odcinek lędźwiowy kręgosłupa
  • Regulacja wysokości siedziska.

Wszystkie powyższe podpunkty to zdrowe minimum. Fotel biurowy ergonomiczny może oferować dużo więcej. Jeśli fotel potrzebny wam do pracy przez osiem godzin dziennie, polecam nie ograniczać się do minimum. Nie musicie się też bać o swój kręgosłup.

Ile kosztuje fotel gamingowy dla wysokiej osoby?

Kilka słów wstępu: fotele biurowe ergonomiczne potrafią kosztować od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Wytrzymały fotel biurowy XXL może kosztować nawet więcej.

Czy fotel gamingowy XXL to to samo co fotel biurowy dla wysokich?

Tak, fotele gamingowe to dokładnie to samo co fotele biurowe, różnią się tylko designem. Fotele dla graczy są tworzone wg tych samych zasad ergonomii oraz również są w opcji fotel biurowy dla wysokich. Jeśli chcecie znaleźć jakiś fotel gamingowy dla siebie, zapraszam do naszego artykułu ranking foteli dla gracza.

Fotel gamingowy dla wysokich – przegląd

Fotel gamingowy dla wysokich Secretlab TITAN 2020 Series

Fotel gamingowy dla wysokich Secretlab TITAN 2020 Series

Fotel gamingowy materiałowy Secretlab Titan pokryty jest specjalną tkaniną SoftWeave. Wykonana została z gęstej krótkiej przędzy, dzięki czemu jest miękka, oddychająca i trwała, a do tego zapewnia maksymalny komfort podczas długich godzin spędzonych przy ulubionych grach. Ten fotel to wysoka jakość na całej linii: mechanizm odpowiadający jest w całości wykonany z wytrzymałego metalu, a same podłokietniki można regulować w czterech płaszczyznach. Do podparcia szyi i kręgosłupa stosują poduszki z pianki, która pamięta kształty. Dodatkowo siedzisko zostało wyprofilowane w taki sposób, żeby można było siedzieć “po turecku” (ze skrzyżowanymi nogami). W dodatku fotel jest przystosowany do osób o wzroście 190 cm (a w wersji XL nawet do 208 cm). To sprawia, że jest to fotel gamingowy dla wysokich!

Wysoka jakość wiąże się z wysoką ceną. Fotele Secretlab to koszt ~ €500!

Fotel gamingowy XL Diablo X-Horn

Fotel gamingowy XL Diablo X-Horn
Najbardziej charakterystycznym modelem firmy Diablo Chairs z Zielonej Góry jest fotel gamingowy X-Horn. Co w nim charakterystycznego? Poduszka-zagłówek w kształcie rogów!

Czym się Diablo X-Horn wyróżnia jako fotel gamingowy dla wysokich? Diablo Chairs robi fotele w trzech rozmiarach, w tym fotel gamingowy XL! Dzięki wspomnianemu zagłówkowi fotel nabiera niebagatelnego wyglądu. Całość pokryta najlepszej jakości, łatwą do czyszczenia  eko skórą, z dodatkową warstwą pianki dla twojej wygody. Sam zagłówek jest wypełniony pianką, która dopasowuje się do kształtu twojej głowy oraz nacisku dla twojej wygody. Poduszka, która podpiera odcinek lędźwiowy, jest powiększona i ruchoma. System odpowiadający za wychylenie oparcia jest dopasowany do bujania, więc nie musicie się bać o to, że wasz fotel gamingowy do 1000 ulegnie łatwemu zniszczeniu. Udało się również twórcom wcisnąć już w tej cenie podłokietniki regulowane w trzech płaszczyznach: góra-dół, lewo-prawo oraz przód-tył. Do kompletu kółka są pokryte kauczukiem, dla większej ochrony podłoża przed zarysowaniem.

Jego koszt to ~999 zł.

Zestawienie fotel gamingowy dla wysokich – podsumowanie

Polecane fotele biurowe dla wysokich nie kończą się tutaj. Jeśli tylko chcecie, możecie wydać na nie nawet kilka tysięcy złotych, np. na fotel gamingowy LED. Dzięki temu zestawieniu łatwo zauważyć, że wyższa cena foteli jest dobrze uzasadniona. Wraz z ceną wzrastają możliwości dopasowania fotela do siebie, wygoda oraz jakość wykonania i bezpieczeństwo, że ten posłuży długie lata. Porządny fotel biurowy trochę kosztuje.

Najlepsze fotele biurowe – na co uważać?

Nasze zestawienie fotel gamingowy dla wysokich powstał, ponieważ wcale nie tak łatwo zidentyfikować dobry fotel biurowy dla wysokich.

  • Fotel gamingowy dla dziewczyny. To tylko kwestia subiektywnych upodobań co do designu. Takie fotele nie różnią się niczym innym jak wyglądem. Pod względem ergonomii jesteśmy zbudowani tak samo.
  • Początkowa niewygoda. Krzesła ergonomiczne są zaprojektowane w sposób wymuszający na użytkowniku prawidłową postawę. Z początku może się to wydawać niewygodne, ale z czasem się przyzwyczaicie, a wasz organizm będzie wdzięczny za tą zmianę
  • Żadne, nawet najdroższe krzesło nie zniweluje braku ruchu. Pamiętajcie, żeby zawsze odciążyć kręgosłup, idąc na spacer po pracy (lub wykonując ulubione ćwiczenia) i wstając od biurka na kilka minut przynajmniej raz na godzinę.
Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *