W obecnej sytuacji w wielu krajach świata, a w USA szczególnie, trochę jeszcze zapewne poczekamy, aż stadiony sportowe na powrót wypełnią się fanami (w każdym razie do 100% pojemności). Wiele osób jednocześnie twierdzi, że pustki na trybunach zabijają im radość z oglądania rozgrywek sportowych. Fox Sports znalazło rozwiązanie tego problemu. Do pustych stadionów baseballowych zostaną dodani… wirtualni fani.

Wirtualni fani zamiast kartonowych

Z brakiem tłumów próbowano walczyć już na różne sposoby. W niektórych przypadkach na trybunach umieszczano kartonowe atrapy, a do transmisji dodawano sztuczne dźwięki. Spotkało się to jednak z mieszanym odbiorem. Fox Sports wymyśliło więc coś zupełnie innego.

Wirtualni fani rodem z Simsów czy gier sportowych będą klaskali, robili “falę” i głośno dopingowali swój zespół. Dźwięk będzie oczywiście też wciąż sztuczny, ale takie bardziej naturalne zachowanie widowni ma szansę sprawdzić się lepiej niż postacie z kartonu.

Technologia wspomoże nową normalność w sporcie

Można się spodziewać, że podobne rozwiązania będą stosowane później nie tylko w baseballu, ale także w innych sportach. Baseball poszedł na pierwszy ogień, ponieważ wyróżnia się pod tym względem, że kontakt fizyczny między zawodnikami jest stosunkowo niewielki.

W każdym razie w porównaniu do futbolu amerykańskiego czy koszykówki, których rozgrywanie jest teraz ogromnym problemem. Jako ciekawostkę można dodać, że nagle pewną popularność w Stanach odzyskały w ostatnim czasie… wyścigi NASCAR, które mogły odbywać się normalnie, z uwagi na fakt, że nie wymagają żadnego kontaktu fizycznego.

Mieliśmy wizję sprawienia, że nasze relacje z Major League Baseball będą wyglądały tak naturalnie, jak przed COVID-em. Wielką częścią tego jest posiadanie tłumu na stadionie. – Brad Zager, Fox Sports

Czy faktycznie wirtualni fani będą wyglądali naturalnie i tak dobrze, jak na zaprezentowanym powyżej tweecie Fox Sports, gdzie faktycznie wygląda to nieźle, ale jest tylko zajawką? Zostaną oni dodani do jutrzejszych rozgrywek MLB, więc dowiemy się już niedługo. Koniecznie dajcie znać, co myślicie o takim rozwiązaniu!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Automatyzacja pracy projektowej z SOLIDWORKS API
Projektowanie 3D to złożony proces, który często wymaga powtarzania tych samych sekwencji poleceń. Jednak dzięki narzędziu SOLIDWORKS API, możesz znacznie usprawnić swoją pracę poprzez automatyzację
AgilePM AgilePM® – zwinne zarządzanie projektami w dynamicznych środowiskach
Planując jakiekolwiek przedsięwzięcie, chcielibyśmy, by można je było zrealizować możliwie najtaniej, najszybciej i bez przeszkód. W większości przypadków to niemożliwe. Na szczęście istnieją podejścia takie
Czy można zainstalować podsłuch na telefon?
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co robią Twoi bliscy na telefonie komórkowym? Masz przeczucie, że coś przed Tobą ukrywają lub prowadzą tajemnicze rozmowy? Jeśli pojawia się
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *