Doładowanie konta to czynność niezbędna, jeśli posiadamy numer „na kartę”. Swego czasu konieczność zakupu doładowania mogła być irytująca, ponieważ możliwości w tym zakresie były ograniczone. Teraz jednak wiele się w tym zakresie zmieniło. Doładować konto można na ogrom sposobów, w tym wiele takich, które nie wymagają nawet wychodzenia z domu.

To, jakie konkretnie metody są dostępne, zależy oczywiście od naszego usługodawcy – u każdego operatora ta kwestia może wyglądać nieco inaczej. Poniżej podamy przykłady różnych sposobów doładowania numeru, a także omówimy to, gdzie i u kogo należy doładowywać konto, a jakich serwisów należy się wystrzegać. Zapraszamy!

Gdzie doładować konto?

Doładowanie konta powinniśmy przeprowadzać tylko bezpośrednio u operatora (np. na jego stronie internetowej, w jego aplikacji, oddziale) bądź we wskazanych przez niego miejscach (sklepach, bankomatach). Tylko w ten sposób będziemy mieć pewność, że doładowanie w ogóle dojdzie do skutku (i doładowany zostanie właściwy numer), a także, że nikt nie ukradnie naszych pieniędzy i danych osobowych.

Większość operatorów sieci komórkowej tak skróciła i uprościła proces doładowania konta (a także umożliwiła dokonanie go na wiele różnych sposobów), że nie ma powodu, aby szukać zewnętrznych serwisów. Powinniśmy się wystrzegać także podejrzanych sprzedawców, którzy mogą np. oferować zdrapki z doładowaniem kilka złotych taniej niż w sklepie, ale z ryzykiem, że doładowanie będzie już wykorzystane.

Doładowanie konta – metody

Dostępne obecnie u różnych operatorów sieci komórkowych metody można podzielić na te bardziej tradycyjne oraz bardziej nowoczesne. Standardowy sposób doładowania konta to zakupienie doładowania we współpracującym z operatorem sklepie (np. spożywczym, z prasą), czy to poprzez terminal, czy w formie zdrapki.

W tym pierwszym przypadku należy podać sprzedawcy numer telefonu, którego konto chcemy zasilić. Zdrapki zaś tego nie wymagają – można nimi doładować dowolne konto. Wystarczy po zakupie zdrapać (przykładowo przy pomocy monety czy paznokcia) zakryty kod, a następnie wpisać go w oknie wybierania numeru w smartfonie i zatwierdzić.

To wygodne, szybkie rozwiązania m.in. dla osób starszych, niekorzystających z Internetu, czy tych, którzy chcą zapłacić za doładowanie gotówką. Poza zakupem zdrapek czy doładowania w terminalu osobiście doładować konto można zazwyczaj w salonach firmowych operatora sieci komórkowej. Co więcej, niektóry operatorzy umożliwiają nawet doładowanie konta w wybranych bankomatach.

Z metod niewymagających wychodzenia z domu można wskazać doładowanie konta przez Internet na stronie wskazanej przez operatora, a także doładowanie w jego aplikacji na smartfony. Takie doładowanie opłacimy szybkim przelewem Internetowym, dzięki czemu wskazana kwota błyskawicznie trafi na nasze konto. Przez Internet, czy to na stronie operatora, czy w jego aplikacji, można na ogół nie tylko doładować konto, ale też na przykład dokupić pakiet Internetu czy włączyć lub wyłączyć dodatkowe usługi.

Ciekawą opcją jest również dostępne u niektórych operatorów doładowanie konta z telefonu na abonament. Konieczne jest w takim przypadku posiadanie w danej sieci zarówno telefonu na abonament, jak i konta na kartę, które chcemy zasilić (telefon na kartę może być telefonem znajomego czy członka rodziny – ważne, aby był on w tej samej sieci). Doładowanie przeprowadza się poprzez wpisanie w telefonie wskazanego przez operatora kodu, a także numeru, który chcemy zasilić, oraz kwoty. Przy tej metodzie nie płacimy za doładowanie od razu, a jest ono naliczane do naszej następnej faktury za abonament. Szczegółów należy szukać na stronie internetowej danego operatora.

Pamiętaj, że darmowe doładowania to zazwyczaj oszustwo

Istnieje wiele stron w Internecie, które oferują darmowe doładowania do telefonu. Działają one na podobnej zasadzie, jak wyskakujące reklamy, oznajmiające nam, że wygraliśmy luksusowy smartfon. Oznacza to, że są one po prostu oszustwem.

Ich cel może być różny. Od wyłudzenia naszych danych osobowych, rzekomo potrzebnych do odebrania nagrody, po nakazanie nam pobrania „generatora kodów”, który zainfekuje nasz komputer. Może się też zdarzyć, że oszust będzie podszywał się pod naszego operatora sieci komórkowej, wykorzystując jego nazwę i logo, a nawet podrabiając autentyczną stronę, na której dokonuje się doładowań.

Dlatego, udając się na stronę operatora po doładowanie, warto zawsze stwierdzić, czy adres na pasku jest całkowicie poprawny, nie ma w nim żadnych literówek i na pewno pokrywa się on z tym, z którego korzysta dany operator, na przykład https://www.redbullmobile.pl/. Bardzo ważne, aby na początku linku znajdowało się „https”, co oznacza, że połączenie jest szyfrowane, a nie „http”.

Istnieją serwisy, które oferują m.in. doładowania do konta w zamian za wypełnianie ankiet, granie w gry i inne tym podobne czynności. Niektóre z nich są wiarygodne, ale nie wszystkie, ponadto w wielu przypadkach nawet zebranie punktów na doładowanie o bardzo niskiej kwocie może trwać bardzo dużo czasu.

Dlatego też, zanim zarejestrujemy się w takim serwisie, warto poszukać informacji na temat jego wiarygodności. Biorąc pod uwagę, jaką ilość cennego czasu będziemy musieli poświęcić na wypełnianie różnych zadań, lepszą, szybszą i bezpieczniejszą opcją będzie zazwyczaj po prostu samodzielny zakup doładowania od operatora.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Gry na PC dla różnych typów graczy – ranking według gatunków
Istnieje wiele powodów, przez które gry na PC są tak lubiane i popularne, a jednym z nich jest mnogość gatunków, dzięki czemu każdy typ gracza
Nowoczesne technologie, które wkraczają do codziennego życia — które warto znać?
Rozwój technologii, w tym takiej, która może przydać się w codziennym życiu, nie skończył się na Internecie i smartfonach. Wciąż pojawia się wiele ciekawych, nowatorskich
Xbox S – dlaczego warto zakupić?
Zakup konsoli do gier to często niemały wydatek. Dlatego warto zdecydować się na model od cenionego producenta, który będzie gwarantował nie tylko najwyższej jakości sprzęt,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *