Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Szeroka dostępność różnego rodzaju urządzeń, takich jak smartfony, tablety czy komputery sprawiła, że nawet osoby, które kompletnie pozbawione są talentu do tworzenia różnego rodzaju obrazów, mogą bawić się w artystę z naprawdę ciekawym skutkiem. W ostatnich miesiącach głośno zrobiło się o generatorach obrazów, opartych o sztuczną inteligencję. Czy to przyszłość sztuki?

Zasada działania i wykorzystanie generatorów

Patrząc od strony użytkownika, zasada działania generatorów obrazów jest niezwykle prosta. Każdy, kto chce stworzyć jakieś dzieło, musi jedynie wpisać słowa kluczowe w aplikacji lub też na stronie WWW i rozpocząć generowanie. Jedyną napotkaną tu trudnością może być bariera językowa, bowiem większość programów rozumie jedynie język angielski. Od czego jednak jest Google Translate?

Z drugiej strony, za wygenerowaniem obrazu stoi naprawdę duża moc obliczeniowa, a także trud twórców konkretnej aplikacji, którzy ją stworzyli, a także „nauczyli” tego, jak zostać „artystą”. Niezależnie od wybranego programu, jego sztuczna inteligencja musiała spędzić długie godziny nad tym, by oglądać różnego rodzaju obrazy, kojarzyć je, a także komponować ze sobą.

Na ten moment generator obrazów AI służy przede wszystkim do hobbystycznego tworzenia dzieł przez użytkowników Internetu. Niektórzy opierają na tym swoją karierę w sieci, tworząc kompilacje słów kluczowych, które dają zapierające dech w piersiach obrazy. Być może kolejne lata rozwoju tej technologii pozwolą na znaczne odciążenie pracy designerów i proste aplikacje, takie jak maszyny online, będą w dużej mierze tworzone przez sztuczną inteligencję.

Zdjęcie dodane przez Tara Winstead

Zdjęcie dodane przez Tara Winstead

Generator obrazów Canva

Jeden z najpopularniejszych portali-aplikacji do tworzenia grafik wszedł ostatnio w świat generatorów AI. Ten dostępny jest za darmo, choć z ograniczeniem liczby zapytań na dobę. Użytkownicy premium mogą korzystać z narzędzia bez ograniczeń.

Korzystanie z generatora Canva jest bardzo proste i sprowadza się jedynie do otwarcia odpowiedniej sekcji w aplikacji lub na stronie WWW. Po wpisaniu słów kluczowych (po angielsku), algorytm zamieni tekst na obraz. Co najlepsze, można go później edytować dostępnymi w Canvie narzędziami, dodać do tworzonego już projektu czy ubogacić wbudowanymi grafikami.

Na ten moment generator znajduje się w fazie beta, przez co nie zawsze efekty są takie, jakie można by oczekiwać. Algorytm czasem gubi się w tym, co chce stworzyć, jednak patrząc na to od innej strony, trzeba przyznać, że jest to ciekawe uzupełnienie bogatej oferty, jaką posiada Canva.

 • Craiyon – jeden z najpopularniejszych

Jednym z najpopularniejszych, a zarazem jednym z najlepszych, jest

Deskorolka elektryczna – jak wybrać?

Jeszcze do niedawna postrzegane były w kategoriach ciekawostek technologicznych, dzisiaj przemierzają ulice i chodniki polskich miejscowości. Deskorolki elektryczne, bo o nich mowa, to gadżety, które cieszą się dużą popularnością. Świetnie…

 • opcje programistyczne na androidzie
  Opcje programistyczne w Androidzie - jak je włączyć?

  Włączenie opcji programistycznych w Androidzie prędzej czy później przyda się większości użytkowników smartfonów. Na przykład po to, aby zainstalować aplikację z nieznanego źródła (czytaj: nie ze sklepu Google Play) czy…

 • Google Family Link – jak odinstalować? Pięć skutecznych sposobów

  Doszedłeś do wniosku, że już najwyższy czas pozwolić swojemu dziecku na korzystanie z Internetu bez sprawowania nad nim kontroli za pomocą służących do tego narzędzi, ufając, że będzie potrafiło robić…

 • Share:

  administrator

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *