Genesis Neon 750 RGB można najprościej opisać jako duże, typowo gamingowe słuchawki przewodowe z odłączanym mikrofonem w zestawie. Konkurencja w ich kategorii cenowej jest duża i dość zacięta, pojawia się więc pytanie: czy warto postawić właśnie na ten model?

Przetestowaliśmy go z myślą o osobach, które poszukują dobrych, a przy tym niedrogich słuchawek dla graczy i chętnie podzielimy się z Wami naszymi wrażeniami. Czy Neony 750 są wygodne? Jak jest z jakością dźwięki, zarówno, jeśli chodzi o same słuchawki, jak i mikrofon? Wszystkiego dowiecie się poniżej – zapraszamy!

Specyfikacja Genesis Neon 750 RGB

genesis neon 750 rgb specyfikacja

Pełna specyfikacja Genesis Neon 750 RGB prezentuje się następująco:

KomunikacjaPrzewodowa
Długość przewodu150 cm
ZłączaUSB Typ-A, 4-Pin
System audio2.0
Typ membranyMagnes neodymowy
Średnica membrany50 mm
Dynamika głośników106 dB
Odstęp sygnału od szumu (S/N)95 dB
Impedancja32 Ohm
Pasmo przenoszenia słuchawek20 – 20000 Hz
Moc wejściowa20 mW
MikrofonTak
Mocowanie mikrofonuOdłączany
Wyciszenie mikrofonuNa przewodzie
Czułość mikrofonu-42 dB
Pasmo przenoszenia mikrofonu100 – 16000 Hz

Wraz z samymi słuchawkami otrzymujemy wspomniany już odłączany mikrofon, a także bogaty zestaw przewodów: przejściówkę, która rozgałęzia jeden mini jack na dwa, a także przedłużkę USB. Dołączono nawet woreczek, w którym można to wszystko przechowywać – jest dość cienki, ale może komuś się przyda w trasie.

genesis neon 750 rgb zestaw

Genesis Neon 750 RGB – cena

Słuchawki Genesis Neon 750 RGB można bez problemu kupić w wielu polskich sklepach z elektroniką za około 209 złotych.

Urządzenie jest dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: recenzowanej przez nas czarnej, a także szarej. Na sprzęt udzielana jest 24-miesięczna gwarancja.

Gamingowy design i duża wygoda

Poznać, że Neony 750 RGB są słuchawkami gamingowymi, można już na pierwszy rzut oka. Głównie z uwagi na obecność wbudowanego mikrofonu i podświetlane logo producenta na bokach nauszników (a także podświetlaną obwódkę)

przod

Gąbki (pokryte sztuczną skórą) i przeszycia mają jednolity, czarny kolor, odcinają się od niego właśnie wspomniane logo i obwódki (kiedy nie są podświetlone, są szare), a także srebrny pałąk. Można go rozsuwać, aby dopasować słuchawki do wymiarów swojej głowy. Zakres regulacji jest duży, każdy więc powinien być w stanie znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla siebie.

palak genesis neon 750 rgv

„Neony” charakteryzują się przede wszystkim sporym rozmiarem – już same przetworniki 50mm robią swoje. Jednocześnie gąbki nie „duszą” uszu, są wygodne i zapewniają komfort termiczny nawet przy wielogodzinnym graniu. To zdecydowanie jeden z najbardziej pozytywnych aspektów tego modelu.

Na jakość wykonania nie można narzekać – najprecyzyjniejsze byłoby stwierdzenie, że jest ona adekwatna do ceny. Nie zauważyliśmy jakichś niedoróbek czy błędów fabrycznych, natomiast jest to sprzęt typowo plastikowy.

od gory

Neon 750 posiada też regulację głośności, ale nie w ramach samej obudowy słuchawek (na której nie ma żadnych przycisków), a pilota wkompowanego w kabel.

pilot

Pilot posiada pokrętło właśnie do głośności, ale też przycisk do szybkiego włączania lub wyłączania podświetlenia i przesuwany włącznik mikrofonu. Niestety nie da się ukryć, że jakość jego wykonania jest znacznie niższa niż samych słuchawek.

pilot bok

Przejściówek i przedłużek ci u nas dostatek

Ten model od Genesis to słuchawki przewodowe, natomiast sposobów na podłączenie ich do sprzętu (PC, laptopa, ale też Switcha, Xboxa czy PlayStation, bo urządzenie jest kompatybilne z konsolami) jest kilka.

Producent zadbał o to, aby wyposażyć kupującego we wszystkie niezbędne akcesoria. W same słuchawki domyślnie wbudowany jest (nie da się go odłączyć) 1,5-metrowy kabel w oplocie, który ma dwa zakończenia – jedno USB-A, drugie mini jack.

podwojny kabel

W razie czego można skorzystać z przedłużki USB-A -> USB-A, aby osiągnąć jeszcze dłuższy zasięg kabla (np. przy podłączeniu do konsoli), a także wykorzystać przejściówkę mini jack -> 2x mini jack. Ta druga pozwala osobno podłączyć do sprzętu mikrofon, a osobno słuchawki.

przejsciowki

Jakość dźwięku jest przeciętna (ale nie zła)

Pasmo przenoszenia od 20 Hz do 20 000 Hz, dynamika 106 dB, impedancja 32 Ohm – tak można skrótowo przedstawić najważniejsze parametry tych słuchawek. Jak jednak przekłada się to na rzeczywistość? Jakość dźwięku w „Neonach” nie powala na kolanach, ale też nie można powiedzieć, aby była szczególnie słaba w tej kategorii cenowej.

Jest to sprzęt raczej uniwersalny, chociaż najwyraźniej odznaczają się średnie tony, a najsłabiej zdaje się być z wysokimi. Jak łatwo się spodziewać, mocnego basu tutaj nie uświadczymy.

od boku z mikrofonem

Neon 750 RGB to słuchawki stereo, co oznacza, że dźwięk słyszymy jakby z dwóch kierunków. Wiadomo, że do gier lepszy jest efekt dźwięku przestrzennego (7.1), ponieważ łatwiej wtedy określić, z której strony zbliża się do nas przeciwnik. Trudno jednak spodziewać się dźwięku przestrzennego w słuchawkach za około 200 złotych.

Słuchawki gamingowe nie są z zasady słuchawkami dla audiofilów, więc nie można sobie w tym zakresie robić zbyt dużych oczekiwań (zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę Neonów 750), natomiast można muzykę na nich włączyć i uszy nie odpadną. Do oglądania filmów na Netflixie czy YouTube jak najbardziej się nadadzą.

Odłączany mikrofon spełnia swoje zadanie

Odłączany mikrofon dookólny w Genesis Neon 750 RGB jest mniej więcej taki, jak to zwykle w przypadku tego typu akcesoriów bywa. Nie jest to poziom samodzielnego mikrofonu, ale do gier czy rozmów ze znajomymi jak najbardziej wystarczy.

mikrofon sam

Trzeba pochwalić Genesis za to, że mikrofon jest dobrej jakości, jeśli chodzi o samo wykonanie. Między innymi nie mamy tutaj do czynienia z samym „gołym” przewodem, a jest on wzmocniony, przez co powinien okazać się trwalszy.

Co dość istotne, po odgięciu go do preferowanej pozycji nie opada samoistnie. To duży plus, ponieważ niestety takie „opadanie” zdarza się w przypadku niektórych słuchawek z odczepianymi mikrofonami, w tym nawet tych nie najtańszych.

mikrofon podlaczony

Podświetlenie robi robotę

Już po samej nazwie można poznać, że mamy w przypadku Genesis Neon 750 RGB do czynienia ze słuchawkami z podświetleniem. Dokładniej mówiąc, jest to proste, wielokolorowe podświetlenie Prismo.

Prezentuje się ono bardzo dobrze, zarówno w dzień, jak i w nocy – jasność jest na tyle duża, że doskonale widać je nawet przy mocnym słońcu (przy czym nie jest szczególnie żywe, barwy są raczej subtelne).

podswietlenie

Według nas ciekawie uzupełnia słuchawki i podkreśla ich gamingowe zacięcie, chociaż oczywiście opinie odnośnie do podświetleń w słuchawkach są podzielone, więc dużo tu zależy od Waszych osobistych preferencji.

Użytkownik może je włączać lub wyłączać za pomocą pilota, jeśli więc komuś podświetlenie przeszkadza, zawsze może pozbyć się go jednym kliknięciem.

Recenzja słuchawek Genesis Neon 750 RGB – podsumowanie

Genesis Neon 750 RGB to wygodne, miłe dla oka słuchawki gamingowe, które przede wszystkim charakteryzują się dobrym stosunkiem ceny do jakości. Są wyposażone w bogaty zestaw przewodów, co w praktyce oznacza, że można je wykorzystywać do wielu celów, w połączeniu z licznymi urządzeniami. Na ich korzyść działa też atrakcyjne wizualnie podświetlenie i niezłej jakości mikrofon.

Nie da się ukryć, że prezentowana przez nie jakość dźwięku nie pozwala, ale też nie jest zła, jak na tę kategorię cenową, podobnie jak jakość pilota. Jeśli więc ktoś szuka relatywnie niedrogich, funkcjonalnych słuchawek dla graczy, które nie będą męczyć uszu przy wielogodzinnych sesjach przed monitorem, warto się nad Neonami 750 pochylić.



Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Udostępnij

WARTO PRZECZYTAĆ:

najlepsze bezprzewodowe sluchawki douszne - ranking Najlepsze bezprzewodowe słuchawki douszne – ranking
Bezprzewodowe słuchawki douszne zawojowały rynek. Mowa tu konkretnie o słuchawkach typu true wireless, czyli takich, które nie dość, że nie łączą się przewodowo z telefonem,
słuchawki do smartwatcha Słuchawki do smartwatcha – jakie wybrać i jak sparować?
Nowoczesne smartwatche posiadają coraz częściej pamięć wewnętrzną, dzięki której można słuchać muzyki bez noszenia przy sobie smartfona – żeby jednak było to możliwe, potrzebne są
cmf produkty Marka-córka Nothing pokazała budżetowe słuchawki i smartwatcha
Nothing, czyli firma znana z ekscentrycznych produktów ze średniej półki, takich jak smartfony Nothing Phone 1 i Phone 2, poprzez swoją nową markę-córkę wchodzi w

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *