Głosowanie na nowego moba w Minecraft wydawało się świetnym pomysłem na promocję gry. Gracze mogą głosować na swój ulubiony projekt, przekonywać innych, tworzyć publikacje, robić rzeczy, które zwiększają zasiegi twórcom. Jednak nie wszystkim się to podoba, co zostało wyrażone w petycji online.

Co nie podoba się graczom?

W tym momencie trwa głosowanie na moba w Minecraft 2023. Jest to coroczny event polegający na tym, że gracze wybierają jeden z trzech projektów pokazanych przez twórców. Wygrany zostanie dodany do gry. Tym razem gracze do wyboru mają pingwina, kraba lub pancernika. Który z nich wygra? O tym powinniśmy dowiedzieć się podczas eventu Minecraft Live, który odbędzie się w sobotę. O ile nic się nie zmieni.

Część graczy jest niezadowolona z takiego obrotu spraw, co wyraziła przez stworzenie petycji online. O co chodzi? Szczegóły zdradza już sama nazwa:

Zatrzymajcie głosowanie na moba: Skończcie z porzucaniem świetnych pomysłów!

Więcej szczegółów znajdujemy poniżej. Twórcy petycji zwracają uwagę na gorsze aspekty takiego głosowania. Według nich w tym roku zostały zaprezentowane trzy równie dobre opcje, co uwidacznia problem z aktualizacjami gry. Gracze zauważają, że od czasu przejęcia Mojang przez Microsoft gra dostaje mniej contentu niż wcześniej. W dodatku głosowanie oznacza, że nie cały potencjalny content trafia do gry.

Głosowanie na moba faktycznie generuje zaangażowanie, ale niekoniecznie w pozytywny sposób. Głosowanie rozdziera społeczność, a w ostateczności 2 z 3 projektów nigdy nie trafia do gry. Pokazywanie potencjalnego contentu, którego dużo fanów nigdy nie zobaczy, po prostu nie ma pozytywnego wydźwięku.

Gracze często grupują się wokół różnych streamerów, którzy potrafią dla żartu nakłaniać swoich widzów do głosowania na słabe projekty. To często nie idzie w parze z życzeniami prawdziwych fanów, na co znajdzie się przykład w przeszłości. Przez takie zachowania w jednym z poprzednich głosowań nie dostał się do gry Moobloom, który był faworytem wielu graczy.

Graczom nie podoba się również częstotliwość updatów. W tym momencie Minecraft jest najlepiej sprzedającą się grą wszechczasów, ale mały update pojawia się tylko raz do roku. I to mimo wsparcia giganta, jakim jest Microsoft! To w połączeniu z tym, że większość projektów z głosowania nie trafia do gry, powoduje niezadowolenie fanów.

Co na to Mojang, producent Minecrafta?

Twórcy ankiety dają Mojangowi jasno do zrozumienia: niech zatrzymają głosowanie i po prostu dodadzą wszystkie trzy moby do gry. I mają w tym spore poparcie innych fanów. W momencie, gdy piszę te słowa, petycję podpisało już ponad 346 tysięcy ludzi! Jeśli chcecie do nich dołączyć, znajdziecie ją pod tym adresem. Dodatkowym nietaktem jest to, że niewybrane moby i tak w przeciągu dni zostają dodane do gry przez bezpłatnych modderów.

Mojang nie odniósł się do petycji. Finał głosowania w sobotę, kiedy odbędzie się również livestream z prezentacją zwycięzcy. O ile producent Minecrafta nie zdecyduje się na jakąś nagłą niespodziankę, można się spodziewać rozczarowania. Według wielu graczy wszystkie tegoroczne projekty są świetne i zasługują na dodanie do gry.

A wy, popieracie petycje? A może macie swojego faworyta i nie zależy wam na innych? Dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

AI nie tylko dla ekspertów: sposoby na wprowadzenie sztucznej inteligencji do codziennej pracy
Sztuczna inteligencja coraz śmielej wkracza zarówno do naszego życia osobistego, jak i zawodowego. Wzbudza przy tym całe spektrum emocji – od zachwytu swoimi możliwościami po
google i/o 2024 Google I/O 2024 już za nami! Dominował temat sztucznej inteligencji
Konferencja I/O to zawsze jedna z najważniejszych dat w kalendarzu dla osób, które na bieżąco śledzą poczynania Google. Podczas tegorocznej edycji amerykański gigant skupiał się
Unibot spada, a Bitbot staje się kolejnym wielkim krypto w 2024 roku
Unibot, pionier na rynku botów do handlu na Telegramie, ostatnio osłabł. Po napotkaniu wielu problemów niemal powrócił on do swojej pierwotnej ceny ofertowej. Chociaż sytuacja
Udostępnij

Na co dzień zajmuję się organizacją konkursu łazików marsjańskich, żeby wieczorami móc oddać się graniu. Lubię klimaty post-apo, jeździć na woodstock i preferuję PvE od PvP. Posiadam komplet smoczych kul. Odwiedź mnie na Twitchu: https://www.twitch.tv/grokoko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *