Spędzenie kilku tygodni (a potencjalnie nawet kilku miesięcy) w domu nie wydaje się na pierwszy rzut oka problemem, ale już widać, że wiele osób zjada z tego powodu nuda. Dostrzegło to również wiele firm, decydując się na to, żeby zacząć rozdawać swoje gry za darmo. Warto się tymi ofertami zainteresować, zwłaszcza, jeśli czujecie, że niedługo zaczniecie chodzić po ścianach ze znudzenia.

GOG rekomenduje 27 darmowych klasyków i gier niezależnych

GOG-a większości graczom nie trzeba przedstawiać. To platforma, która skupia się na udostępnianiu gier bez dodatkowych zabezpieczeń – w dużej mierze gier indie i klasyków, ale też w miarę możliwości niektórych gier AAA.

W związku z akcją “zostań w domu” firma przygotowała selekcję 27 darmowych gier, która zainteresuje przede wszystkim fanów starszych tytułów (znajduje się na niej między innymi Postal).

Tomb Raider i Lara Croft and the Temple of Osiris za darmo na Steamie

Square Enix ma dla nas dwie darmowe propozycje na PC: Tomb Raider, czyli udaną grę akcji z 2013 roku, a także Larę Croft and the Temple of Osiris, podchodzącą do tematu nieco inaczej, a mianowicie decydującą się na wykorzystanie rzutu izometrycznego.

Na dodanie gier za darmo do Waszych kont macie czas do 24 marca o 8:00.

Ubisoft rozdaje Child of Light

Child of Light to ceniona platformówka Ubisoftu z 2014 roku. Od 14:00 24 marca do 14:01 28 marca będzie ją można dodać do swojego konta Uplay całkowicie za darmo.

Dwa tygodnie konta premium w World of Tanks/World of Warships/World of Tanks Blitz

Twórcy powyżej wymienionych gier free-to-play podobne akcje promocyjne przeprowadzają regularnie, nawet kiedy nie mamy do czynienia z globalną pandemią, więc nie mogło ich w tej sytuacji oczywiście zabraknąć.

Na dwa tygodnie konta premium liczyć może zarówno każdy graczy z World of Tanks, jak i World of Warships oraz World of Tanks Blitz (tytułu dostępnego na smartfony).

The Stanley Parable i Watch Dogs  za darmo w Epic Games Store (aczkolwiek nie z uwagi na koronawirusa)

Gry za darmo Epic rozdaje w zasadzie od samego początku istnienia swojego sklepu/launchera, aby przyciągnąć do niego użytkowników.

Tak jest i w tym momencie i nie ma to nic wspólnego z koronawirusem. Mimo wszystko warto jednak o tych grach wspomnieć, bo są aktualnie darmowe i mogą zapewnić długie godziny rozrywki.

The Stanley Parable i Watch Dogs to znane tytuły, które warto wypróbować. Na dodanie ich do swojego konta macie czas do 26 marca o 16:00.

Dziesiątki darmowych gier na itch.io

Itch.io jest platformą, która udostępnia przede wszystkim gry niezależne. Aktualnie trwa na niej wyprzedaż – przecenione są setki tytułów, w tym wiele… do zera.

Nie są to oczywiście tytuły AAA, ale z pewnością znajdują się wśród nich perełki.

Nie tylko grami człowiek żyje

Macie już dość grania? Spokojnie – są także inne opcje. 24 godziny na dobę możecie na przykład oglądać gigantyczne pandy ze Smithsonian National Zoo.

Metropolitan Opera streamuje na żywo i udostępnia nagrania wystawianych oper – rozpoczynający się 23 marca tydzień jest tygodniem Wagnera, podczas którego będzie można obejrzeć m.in. Tristana i Izoldę.

Jeśli zatęskniliście już za szkołą, uniwersytety amerykańskiej Ligi Bluszczowej (m.in. Harvard i Yale) oferują setki darmowych kursów. Trzeba jednak oczywiście znać język angielski.

Jeśli waszym dostawcą usług telefonii komórkowej jest Play, możecie liczyć na pół roku usługi streamingowej Amazon Prime Video za darmo. Aktywujecie ją telefonicznie, w salonie Play lub poprzez serwis internetowy operatora.

Co Wy robicie i w co gracie, aby jakoś przejść przez ten trudny okres? Koniecznie podzielcie się swoimi rekomendacjami.

Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *