Przez długi czas w ogóle nie wiedzieliśmy, kiedy możemy spodziewać się premiery Grand Theft Auto 6. Potem Rockstar zapowiedział, że najnowsza odsłona kultowej serii pojawi się w 2025 roku. Teraz poznaliśmy nieco więcej informacji. Można zacząć odliczać miesiące!

GTA 6 dopiero w drugiej połowie 2025

Można było przypuszczać, że dostaniemy nowe Grand Theft Auto później niż wcześniej, ale teraz mamy już oficjalne potwierdzenie. Rockstar nie wypuścił żadnego komunikatu do fanów, natomiast poinformował o stanie prac nad GTA 6 w najnowszym raporcie finansowym.

Nasze prognozy odzwierciedlają zawężenie wcześniej ustalonego przez Rockstar Games okna [premiery — dop. red.] w 2025 do jesieni w 2025 dla Grand Theft Auto VI. Jesteśmy pewni, że Rockstar Games zapewni niezrównaną rozrywkę, a nasze oczekiwania co do komercyjnych wyników tytułu stale rosną — prezes i dyrektor generalny Take-Two Strauss Zelnick

Inaczej mówiąc, na GTA VI poczekamy sobie jeszcze nieco ponad rok, o ile oczywiście Rockstar wyda grę zgodnie z przewidzianym terminem. Co ciekawe, do premiery wciąż daleko, a Grand Theft Auto 6 już znalazło się w Księdze rekordów Guinnessa! W zaledwie 24 godziny trailer gry zanotował 90,6 miliona wyświetleń — lepsze wyniki na tamten moment notowały jedynie klipy południowokoreańskiego zespołu BTS.

Co już wiemy o GTA 6?

Mimo, że do jesieni 2025 roku nie pozostało bardzo dużo czasu, o GTA 6 wciąż nie wiemy szczególnie dużo. Poznaliśmy dotychczas przede wszystkim lokalizację, a będzie nim kultowe już Vice City, czyli growa wersja Miami. Tym razem jednak przeniesiemy się do współczesnej wersji tego miasta, a nie do lat 80′, jak w przypadku GTA: Vice City.

Poznaliśmy też wstępnie parę protagonistów. Tym razem postawiono nie na trio, a na duet, i to damsko-męski. Pokierujemy bliźniakami, którzy stracili rodziców z winy kartelu narkotykowego. Teraz mężczyzna jest stróżem prawa, który z takimi kartelami walczy, a kobieta jest członkinią jednego z nich. Co ciekawe, najnowsza odsłona ma mieć poważniejszy ton niż poprzednia.

Poniżej możecie zobaczyć pierwszy oficjalny zwiastun GTA VI.

Nie możecie już doczekać się na GTA 6, czy może pochodzicie do tej premiery bardziej na chłodno? Dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Jaka jest najpopularniejsza gra na świecie? Sprawdźmy!
Jeśli miałbym powiedzieć, co jako gracz cenię sobie w życiu najbardziej, to fakt, że “granie w grę” stało się już pełnoprawnym hobby. Ta branża rozrywki
najlepsze gry na ps3 Najlepsze gry na PS3 – ranking
Marketing zawsze będzie starał się nam sprzedać najnowsze (i najdroższe) gry, nawet jeśli zostały one zbudowane na technologii sprzed wielu lat. Siła reklamy jest szczególnie
gta iv GTA IV znika ze Steama przez Games for Windows Live… 6 lat po jego zamknięciu
Rockstar ma słabość do udostępniania swoich gier poprzez mało popularne i problematyczne launchery. Najpopularniejsza gra studia, GTA V, chociaż dostępna jest przez Steama, i tak
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *