Heroes of Might and Magic 3 to tytuł, któremu większości polskich graczy nie trzeba zapewne przedstawiać. Mimo, że od jego premiery minęło już ponad 20 lat, dalej ma w naszym kraju wielu wiernych fanów. Ucieszy ich więc zapewne ogłoszenie Archon Studio o rozpoczęciu zbiórki na planszówkową wersję “Heroesów”.

Zamówienia będzie można składać już o 15 listopada

Jeśli po dziesiątkach, jeśli nie setkach godzin zagrywania się w “Heroesy 3” na monitorze czujecie już pewien przesyt, to czemu nie przenieść się do stołu? Z takiego założenia wyszło zapewne Archon Studio, decydując się na przeniesienie tego tytułu w świat gier planszowych.

homm3 gra planszowa
Źródło: Archon Studio

W ostatnich latach wiele serii gier, w tym gier turowych, doczekało się swoich wersji planszówkowych (m.in. Crusader of Kings czy Company of Heroes) – z różnymi rezultatami.

Niektóre z nich były mniej udane, inne bardziej, natomiast warto podkreślić, że konkretnie Archon Studio planszówki to nie nowość. Ta polska firma z siedzibą w Pile stworzyła już m.in. stołową adaptację serii Wolfenstein.

Jest jednak jedno ale. Twórcy nie zdecydowali się na tradycyjny model wydawniczy, a na skorzystanie z dobrodziejstwa Kickstartera. Zbiórka na planszówkę ma zacząć się już jutro (15 listopada 2022 roku), a jej cel jest równy 50 000 euro.

Gra na starcie dostępna będzie w czterech wersjach językowych: angielskiej, niemieckiej, francuskiej i polskiej. Pierwsza dostawa dla osób, które złożą zamówienie poprzez Kickstartera jest przewidywana na grudzień 2023 roku.

Będzie wszystko to, co tygryski lubią najbardziej

Z informacji dostępnych na oficjalnej stronie internetowej planszówki, a także na stronie projektu na Kickstarterze wynika, że w wersji stołowej nie zabraknie najważniejszych elementów z oryginału. Będzie heksagonalna mapa, rozbudowanie swoich miast i zamczysk, wyposażanie bohaterów, turowe potyczki – czyli wszystko to, za co gracze tak bardzo Heroes of Might and Magic 3 polubili.

Planszówka została stworzona z myślą o rozgrywkach 1-4 osobowych (tytuł jest przeznaczony dla osób powyżej 14 roku życia). Jedna rozgrywka ma zajmować średnio 120 minut.

Najtańszy pakiet, obejmujący podstawową grę i rozszerzenie dostępne tylko dla kupujących przez Kickstartera kosztuje 75 euro. Gracze mają jednak do wyboru także wiele innych pakietów, a także pojedynczych dodatków do “podstawki”.

Do tego trzeba doliczyć też koszty dostawy, ale, z racji na to, że wysyłka będzie odbywała się z Polski, dla naszych rodaków są one znacznie niższe niż dla kupujących z dowolnej innej nacji – wynoszą 5 euro.

Co sądzicie o tym projekcie? Macie w planach go wesprzeć? Dajcie koniecznie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

wyprzedaz black friday konsole xbox series x Szef Xboxa: „Myślę, że też powinniśmy mieć handhelda”
Popularność przenośnych konsol w ostatnich latach jest niezaprzeczalna. Sukcesy takich urządzeń jak Nintendo Switch, Steam Deck czy nowe propozycje od Lenovo i Asusa przyciągnęły uwagę
AgilePM AgilePM® – zwinne zarządzanie projektami w dynamicznych środowiskach
Planując jakiekolwiek przedsięwzięcie, chcielibyśmy, by można je było zrealizować możliwie najtaniej, najszybciej i bez przeszkód. W większości przypadków to niemożliwe. Na szczęście istnieją podejścia takie
apple passwords Apple wystartuje z własnym menadżerem haseł?
Zgodnie z informacjami, które ujawnił Bloomberg, Apple przygotowuje się do wprowadzenia nowej aplikacji o nazwie Passwords (Hasła). Jej zadanie? Uproszczenie zarządzania danymi logowania na urządzeniach
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *