Historia oglądania w YouTube, a także historia wyszukiwania, jest możliwa do usunięcia. Warto się tą opcją zainteresować, jeśli cenimy sobie prywatność i nie lubimy, kiedy reklamy w Internecie zdają się wiedzieć o nas więcej niż my sami.

Tym bardziej, że właścicielem YouTube jest Facebook, który już od dłuższego czasu jest pod lupą różnych władz z racji na to, jak rozporządza prywatnymi danym użytkowników. W takim razie, jak skasować historię nw YouTube? Jest to na szczęście bardzo proste i szybkie.

Historia oglądania w YouTube – jak ją usunąć?

Historię oglądania w YouTube można usunąć w każdej chwili. Można ją także bez problemu wstrzymać, co oznacza, że już nie będzie ona zbierana. Jeśli więc w ogóle nie życzymy sobie, żeby YouTube zbierał naszą historię, a nie tylko chcemy usunąć jakąś konkretną pozycję, nie ma potrzeby, aby przeczyszczać historię co jakiś czas. Możemy po prostu ustawić, żeby się ona nie zapisywała wcale.

Tak czy inaczej, historia oglądania w YouTube jest dostępna po zalogowaniu się na swoje konto. Znajdziemy ją na pasku po lewej stronie – wystarczy kliknąć w przycisk “Historia”, znajdujący się nad “Do obejrzenia” i pod “Biblioteką”.

youtube historia oglądania

Następnie wystarczy, że przy filmie, który chcemy usunąć, najedziemy na “iksa” i naciśniemy na niego. Jeśli chcemy usunąć wszystkie filmy z historii, po prawej stronie znajdziemy przycisk “Wyczyść całą historię oglądania”.

historia ogladania w youtube

Naciskając na przycisk “Wstrzymaj historię oglądania” znajdujący się poniżej opcji czyszczenia całej historii, a następnie potwierdzając swoją decyzję przyciskiem “Wstrzymaj”, możemy sprawić, że YouTube przestanie zbierać naszą historię oglądania.

Usuwanie historii wyszukiwania w YouTube

Usuwanie historii wyszukiwania w YouTube działa na bardzo podobnej zasadzie. W pierwszej kolejności należy zalogować się na swoje konto, a następnie wejść w Historię poprzez pasek po lewej stronie ekranu.

Następnie, po prawej stronie, w sekcji “Typ historii”, musimy nacisnąć kółko obok “Historia wyszukiwania”.

historia wyszukiwania youtube

Podobnie, jak w przypadku historii oglądania, koło poszczególnych wyszukań zobaczymy “iksa”, za pomocą którego możemy je usunąć. Jest też opcja usunięcia od razu całej historii wyszukiwania, a także wstrzymanie jej zbierania.

historia wyszukiwania w youtube

Czym poskutkuje wstrzymanie zbierania historii wyszukiwania i/lub oglądania w YouTube? Możemy otrzymywać gorzej dopasowane rekomendacje filmików i playlist. Z drugiej strony, nasza historia nie zostanie wykorzystana w celach marketingowych, ponieważ jej po prostu nie będzie. Koniecznie dajcie znać, czy Wy wstrzymaliście historię na YouTube, czy nie przeszkadza Wam, że jest ona zbierana!

WARTO PRZECZYTAĆ:

youtube reklamy YouTube zaczęło wolniej działać? Wiemy dlaczego [AKTUALIZACJA]
Coraz więcej użytkowników skarży się na wolniejsze działanie serwisu YouTube. Czy to problem, który można rozwiązać? Co jest winowajcą? Sprawdziliśmy. Wojna między YouTubem a blokerami
budda YouTuber rozdał drogie auta i pobił rekord polskiego Internetu!
Budda znacząco pobił rekord Sylwestra Wardęgi. Chodzi o rekord w liczbie osób na streamie. W niedzielę (14.07.24) Budda zorganizował finał loterii, w której można było
playstation 5 slim YouTuber stworzył PlayStation 5 Slim, ale jest haczyk
Najnowsza konsola Sony zajmuje za dużo miejsca na półce, a wersji PlayStation 5 Slim nie widać na horyzoncie? Popularny YouTuber znalazł kreatywne rozwiązanie tego problemu,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *