Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Hogwart’s Legacy to gra RPG osadzona w, jak łatwo się domyślić, świecie Harry’ego Pottera. Została zapowiedziana w 2020 roku – wtedy też ogłoszono, że zadebiutuje w roku następnym. Tak się jednak nie stało. Teraz poznaliśmy nową datę premiery i dostaliśmy bardzo rozbudowany trailer, a właściwie nagranie z rozgrywki.

Hogwart’s Legacy ma zadebiutować w “święta 2022”

Seria o Harrym Potterze doczekała się sporo gier, ale w ostatnich latach były to głównie gry mobilne (m.in. Wizards Unite). Fani są więc już pewnie zniecierpliwieni, czekając na pełnowymiarowy tytuł, czyli Hogwart’s Legacy.

Na pocieszenie można dodać, że twórcy zdają się być na ostatniej prostej. Wypuścili właśnie ponad 20-minutowy filmik, na którym pokazują mnóstwo elementów gameplayu, m.in. rzucanie zaklęć i latanie na miotle, wraz ze swoim komentarzem.

Na końcu znajduje się informacja o nowej przewidywanej dacie premiery – mają to być “święta 2022“. Wszystko więc wskazuje na to, że trzeba się uzbroić w jeszcze trochę cierpliwości.

To istna kopalnia informacji dla osób, które z niecierpliwością czekają na ten tytuł. Dla przypomnienia, historia rozgrywa się w XIX wieku – nie spotkamy więc samego Harry’ego Pottera, ani tym bardziej nie będziemy nim kierować.

Jak przystało na RPG-i z otwartym światem, gracz będzie mógł stworzyć swoją własną postać przy wykorzystaniu specjalnego kreatora. Następnie zostanie przydzielony do jednego z czterech domów: Slytherinu, Gryffindoru, Ravenclavu lub Hufflepuffu.

Wokół gry zdążyły już narosnąć kontrowersje

Już od lat za bardzo kontrowersyjną postać uważana jest J. K. Rowling, autorka serii książek o Harrym Potterze. Trzeba jednak zaznaczyć, że według Warner Bros nie ma ona bezpośrednio z produkcją Hogwart’s Legacy.

Natomiast jakiś czas temu wybuchła afera już znacznie bardziej z grą związana. W marcu 2021 zrezygnował z pracy nad projektem jego główny designer, Troy Leavitt (kto wie, może między innymi dlatego premiera się tak znacznie opóźniła).

Dlaczego? Zaczęło się wtedy robić głośno na temat tego, że Leavitt prowadził kiedyś kanał na YouTube, na którym m.in. wyrażał sympatię wobec Gamergate, czyli niesławnej kampanii nękania kobiet w środowisku gamingowym.

Miejmy nadzieję, że mimo pewnych przeciwności losu Hogwart’s Legacy okaże się grą dobrą. Na razie zapowiada się nieźle – ma nie zabraknąć takich elementów, jak pojedynki, latanie, zagadki do rozwiązania, crafting czy ulepszanie postaci. Nie pozostaje nic innego, jak czekać do świąt!

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *