Rosnąca popularność hulajnóg elektrycznych sprawiła, że rośnie też rynek części zamiennych, a poniekąd też tuningu. Co prawda zmiana rozmiaru opon to jeszcze nic specjalnego, ale ma znaczący wpływ na to, jak się jeździ na hulajnodze i użytkownicy mogą bez problemu dobrać koła o rozmiarze, który im bardziej odpowiada. Z reguły różnice w wielkości nie są tak duże, żeby konstrukcja hulajnogi nie pozwalała na taką zmianę.

Hulajnoga elektryczna na dużych kołach

Hulajnoga elektryczna na dużych kołach to coś więcej niż zwykły tuning. To nie tylko zmiana w tym, jak się hulajnoga porusza po drodze. To kwestia designu. Hulajnoga elektryczna na dużych kołach to bardzo modna rzecz, nawet jeśli duże koła nie są potrzebne do niczego poza wyglądem. Hulajnoga elektryczna i duże koła to razem smukły design i elegancki wygląd. Jeśli chcesz zrobić jakąś oryginalną zmianę, to zmiana rozmiaru kół na pewno sprawi, że staniesz się bardziej zauważalny.

Hulajnoga elektryczna: duże koła, czy małe koła? – Zalety i wady

No właśnie, jak już wspomniałem wyżej, hulajnoga elektryczna na dużych kołach to nie tylko kwestia upodobań i gustu. W zależności od rozmiaru kół hulajnoga się różnie prowadzi.

Hulajnoga elektryczna: duże koła. Zalety

Hulajnoga elektryczna na dużych kołach ma sporo przewag nad taką z małymi kołami:

  • Duże koła zapewniają płynniejszą jazdę. Duże koła do hulajnogi mają większą powierzchnię styczną z drogą, co sprawia, że lepiej amortyzują nierówności terenu, dzięki czemu kierujący hulajnogą odczuwa mniej drgań związanych z podłożem.
  • Są lepsze do wyczynowej jazdy. Ma to związek z tym, co napisałem powyżej: większa przyczepność i lepsza amortyzacja sprawiają, że dużo lepiej nadają się do jazdy po nierównym podłożu, i nie mam tu na myśli polskich chodników, ale prawdziwą jazdę w terenie.
  • Lepiej wyglądają. Chociaż wygląd to sprawa czysto subiektywna, to przyjęło się, że duże koła wyglądają lepiej. Zapewne duża w tym zasługa faktu, że są niestandardowe, przez co są rzadziej widziane na drogach.
razor ecosmart
Źródło: Razor

Hulajnoga elektryczna: duże koła. Wady

Przesiadka na hulajnogę elektryczną z dużymi kołami niesie ze sobą również trochę minusów. Są to:

  • Duże koła są z reguły droższe od małych. Chociażby z tego powodu, że bardzo rzadko kiedy są na standardowym wyposażeniu, a to oznacza potrzebę wyłożenia dodatkowych pieniędzy.
  • Są trudniejsze w przechowaniu. Hulajnoga elektryczna na dużych kołach to większy ciężar i więcej potrzebnego miejsca.
  • Zużywają szybciej baterię i potrzebują większej mocy silnika do rozpędzenia się. Większa przyczepność to większe tarcie, a prawa fizyki są nieubłagane. Hulajnoga elektryczna na dużych kołach potrzebuje więcej mocy z silnika do jazdy, co przekłada się na szybsze wyczerpanie baterii.
  • Są mniej zwrotne. Chociaż jazda na nich jest bardziej komfortowa, to jednak mniejsze kółka sprawiają, że hulajnoga jest bardziej zwrotna.

Hulajnoga elektryczna na dużych kołach – co jeszcze powinienem wiedzieć?

Zmiana kół w hulajnodze nie jest czynnością nieodwracalną, żeby się bać o konsekwencje. Możecie bez problemu spróbować jazdy na dużych kołach i wrócić do małych, jeśli wam się nie spodoba. Oczywiście wiąże się to z nakładem finansowym, ale coś za coś. Jeśli zdecydujecie się na duże koła, pamiętajcie o jednym: musicie zmienić nie tylko kółko do hulajnogi. Równie ważna jest odpowiednia opona do hulajnogi elektrycznej.

Hulajnoga elektryczna: duże koła. Dla dorosłych?

Hulajnoga elektryczna na dużych kołach to zdecydowanie zabawa nie tylko dla dorosłych. Sport wyczynowy przyciąga również starszych nastolatków i nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby nie próbowali. Z oczywistych względów jest to kompletnie bez sensu dla młodszych dzieci.

Hulajnoga elektryczna na dużych kółkach. Podsumowanie

Jeśli przeczytaliście nasz ranking hulajnóg elektrycznych i stwierdziliście, że z chęcią sobie taką sprawicie, ale bardziej podobają wam się duże koła, mam dobrą informację: wymiana kół to żaden problem. Hulajnoga elektryczna na dużych kółkach ma swój nieodparty urok, więc nie czekajcie!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *