Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Jeszcze kilka lat temu hulajnoga elektryczna była ewenementem. Dziś nikogo już nie dziwi widok dorosłego czy dziecka jadącego na hulajnodze bez odpychania, a większe miasta są wręcz zalane tego typu sprzętami. Wysoka dostępność sprawia, że coraz więcej osób jest nimi zainteresowana. Przed zakupem warto zapoznać się z oferowanym zasięgiem hulajnóg elektrycznych. Oto wszystko, co warto wiedzieć.

Hulajnoga elektryczna – zasięg ma znaczenie

Wybierając sprzęt tego typu, wiele osób w pierwszej kolejności kieruje się ceną, nie zwracając uwagi na zasięg hulajnóg elektrycznych. Parametr ten rzuca się w oczy dopiero w momencie, gdy czytamy ranking hulajnóg elektrycznych. Dlaczego warto jednak zwracać na niego uwagę?

Warunkuje on bowiem nie tylko maksymalny możliwy dystans, ale także częstotliwość ładowania baterii. Hulajnoga elektryczna z dużym zasięgiem przyda się nawet w przypadku, gdy planujemy pokonywać nią wyłącznie krótkie odcinki. Dzięki temu będzie ją można ładować znacznie rzadziej, a eksploatacja nie będzie aż tak uciążliwa.

Z drugiej strony chcemy, żeby hulajnoga elektryczna dla dorosłych posłużyła nam do np. dojeżdżania codziennie do pracy oddalonej o 6 kilometrów, to łącznie każdego dnia pokonamy 12 kilometrów. W takim przypadku w zupełności wystarczy niewielki zasięg hulajnogi elektrycznej. Jeśli jednak będzie on wynosić np. 20 km, to drugiego dnia nie zdołamy już wrócić z pracy i konieczne będzie podładowanie baterii.

W przypadku hulajnogi duży zasięg ma więc znaczenie nie tylko w sytuacji, gdy chcemy pokonywać dalekie dystansy. Jeżeli budżet na to pozwala, warto wybrać model pozwalający przejechać większą odległość bez ładowania. Działa to w ten sam sposób, jeśli interesuje nas hulajnoga elektryczna dla dzieci.

Techlife
Źródło: Techlife

Od czego zależy zasięg hulajnóg elektrycznych?

W hulajnogach elektrycznych zasięg zależy od kilku czynników. Przede wszystkim jest to moc silnika oraz pojemność akumulatora. Im bateria jest większa, tym więcej kilometrów na niej przejedziemy.

Zasięg hulajnóg elektrycznych jest też warunkowana przez inne czynniki. Najważniejszym jest waga użytkownika. Im jest on cięższy, tym mniejszy dystans pokona na hulajnodze elektrycznej.

Znaczenie może też mieć ukształtowanie terenu – hulajnoga elektryczna o dużym zasięgu przejedzie znacznie więcej w dół niż pod górę. Zimą dodatkowym czynnikiem będzie temperatura. Chłód czy wręcz mróz negatywnie wpływa bowiem na sprawność akumulatorów, obniżając całkowity zasięg.

Hulajnoga elektryczna – duży zasięg, czyli jaki?

Podstawowe modele hulajnóg elektrycznych nie rozpieszczają pod względem oferowanego zasięgu. Zazwyczaj umożliwiają przejechanie maksymalnie około 20 kilometrów. Nieco droższe modele charakteryzują się zasięgiem rzędu 30-35 kilometrów.

Najbardziej zaawansowane hulajnogi pozwalają pokonać 50 lub więcej kilometrów. W tej kategorii bardzo często występuje hulajnoga elektryczna terenowa, które pozwalają wybrać się na dłuższą wycieczkę w teren. W sklepach znajdziemy też hulajnogi elektryczne o zasięgu 150 kilometrów.

To urządzenia o specjalnym zastosowaniu, przeznaczone dla najbardziej wymagających użytkowników. Oprócz dużego zasięgu osiągają też bardzo wysoką prędkość, sięgającą nawet 80 km/h. Zaawansowane parametry sprawiają jednak, że często kosztują nawet kilkanaście tysięcy złotych.

motus
Źródło: Motus

Hulajnoga z dużym zasięgiem – proponowane modele

Osoby szukające hulajnogi elektrycznej o dużym zasięgu powinny zainteresować się poniższymi modelami.

  • Techlife X5s – rozsądny wybór dla osób, które chcą pokonywać trasy do 50 kilometrów. Można ją kupić za około 3500 złotych.
  • Techlife X7s – wyższy model hulajnogi elektrycznej tego samego producenta pozwoli pokonać maksymalnie 80 kilometrów. Okupione jest to jednak wyższą ceną, wynoszącą około 8500 zł.
  • Motus Scooty 10 – najtańszy z proponowanych modeli. Kosztuje około 2700 złotych i pozwala przemierzyć 65-kilometrową trasę z maksymalną prędkością 25 km/h.
Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *