Ninebot to modele hulajnóg elektrycznych produkowanych przez firmę Segway. Jeśli nazwa marki wydaje wam się znajoma, to macie racje: Segwaye nigdy nie cieszyły się taką popularnością, jaką teraz cieszą się hulajnogi elektryczne, aczkolwiek zapisały się bardzo dobrze w światowej popkulturze. Skoro Segway już od wielu lat umie w pojazdy z napędem elektrycznym, hulajnoga elektryczna Segway była tylko kwestią czasu.

Hulajnoga Segway

Segway to firma ze Stanów Zjednoczonych założona przez Deana Kamena w 1999 roku. Zdobyła sławę, produkując samo-balansujące pojazdy elektryczne. Głównym ich przeznaczeniem były niszowe markety pokroju wyposażenie policji lub wojska, magazyny lub przemysł. Po wykupieniu przez Chińską firmę Ninebot w 2015 roku postanowiono skupić się na mniejszych pojazdach, w tym na wejściu w rynek hulajnóg. Ich sztandarowy produkt to hulajnoga elektryczna Ninebot by Segway.

Hulajnogi Ninebot – przegląd

Hulajnogi Ninebot można przede wszystkim podzielić na trzy rodzaje:

  • Hulajnogi Ninebot eKickScooter ZIng – linia hulajnóg dla dzieci.
  • Hulajnogi Ninebot eKickScooter – linia “zwykła”.
  • Hulajnogi Ninebot eKickScooter Premium – linia premium.

O dziwo ich design nie jest raczej tak oryginalny, jak mogłyby na to wskazywać wcześniejsze Segwaye. W kategorii designu prym wciąż wiedzie hulajnoga Blaupunkt.

Ninebot eKickScooter Zing E10 – hulajnoga dla dzieci

Ninebot eKickScooter Zing E10
Źródło: Segway

Hulajnoga Segway Ninebot eKickScooter Zing E10 to hulajnoga przeznaczona dla młodszych użytkowników i takie ma parametry. Minimalny wiek dziecka to 8 lat (pamiętajcie, że polskie prawo wymaga, żeby dzieci miały 10 lat, żeby jeździć na hulajnodze elektrycznej), maksymalna waga użytkownika to 50 kg, a waga samej hulajnogi to tylko 8,4 kg. Idzie to w parze z prędkością maksymalną 16 km/h, zasięgiem do 10 km i amortyzacją na przednim kole. Czas ładowania to 4 godziny.

Za bezpieczeństwo odpowiadają 3 hamulce oraz lampy przednie, którymi można sterować z poziomu aplikacji.

Hulajnoga Segway Ninebot eKickScooter E25D

Hulajnoga Segway Ninebot eKickScooter E25D
Źródło: Segway

Hulajnoga Segway Ninebot eKickScooter E25D to wyjściowa propozycja o klasycznym wyglądzie dla dorosłych. Aby ją użytkować trzeba być już co najmniej nastolatkiem, ale też nie przekraczać udźwigu wynoszącego 100 kg. Jej prędkość maksymalna to 20 km/h, co sprawia, że nadaje się akurat na polskie drogi. Do tego zasięg do 25 km. Czas ładowania baterii to 4h. Udało się to osiągnąć w wadze 14,3 kg.

Konstrukcja została uzupełniona o lampy przednią i tylną i trzy tryby jazdy. Wygląda podobnie jak hulajnoga Skymaster.

Hulajnoga elektryczna Segway Ninebot eKickScooter GT2P

Hulajnoga elektryczna Segway Ninebot eKickScooter GT2P
Źródło: Segway

Hulajnoga elektryczna Segway Ninebot eKickScooter GT2P to model dla najbardziej wymagających, którzy chcą użyć swojej hulajnogi do jazdy w terenie. Zasięg do 90 km, prędkość maksymalna 70 km/h, 11-calowe bezdętkowe, pneumatyczne opony z funkcją samonaprawiania sprawią, że wasze wyprawy będą niezapomniane. To jeszcze nie wszystko. O komfort podróży zadba regulowane hydrauliczne zawieszenie z tłumieniem hydrauliczny, tarcze hamulcowe na przednim i tylnym kole oraz również napęd na oba koła.

Ten model jest bardzo wytrzymały: przewiezie nawet do 150 kg, ale kryje się za tym waga samego pojazdu: to zawrotne 52,6 kg! Czas ładowania też zwala z nóg: to aż 16 godzin!

Ninebot – podsumowanie

Hulajnoga elektryczna Segway Ninebot to oferta dla całej rodziny. W końcu trzeba pamiętać, że zaprezentowane powyżej modele, to tylko subiektywny wybór, a modeli do wyboru jest dużo więcej. Ninebot to kolejny duży gracz wsparty przez firmę z bardzo dużym doświadczeniem w bardzo zbliżonej branży tak jak hulajnoga Fiat.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *