Ninebot to modele hulajnóg elektrycznych produkowanych przez firmę Segway. Jeśli nazwa marki wydaje wam się znajoma, to macie racje: Segwaye nigdy nie cieszyły się taką popularnością, jaką teraz cieszą się hulajnogi elektryczne, aczkolwiek zapisały się bardzo dobrze w światowej popkulturze. Skoro Segway już od wielu lat umie w pojazdy z napędem elektrycznym, hulajnoga elektryczna Segway była tylko kwestią czasu.
Hulajnoga Segway
Segway to firma ze Stanów Zjednoczonych założona przez Deana Kamena w 1999 roku. Zdobyła sławę, produkując samo-balansujące pojazdy elektryczne. Głównym ich przeznaczeniem były niszowe markety pokroju wyposażenie policji lub wojska, magazyny lub przemysł. Po wykupieniu przez Chińską firmę Ninebot w 2015 roku postanowiono skupić się na mniejszych pojazdach, w tym na wejściu w rynek hulajnóg. Ich sztandarowy produkt to hulajnoga elektryczna Ninebot by Segway.
Hulajnogi Ninebot – przegląd
Hulajnogi Ninebot można przede wszystkim podzielić na trzy rodzaje:
- Hulajnogi Ninebot eKickScooter ZIng – linia hulajnóg dla dzieci.
- Hulajnogi Ninebot eKickScooter – linia “zwykła”.
- Hulajnogi Ninebot eKickScooter Premium – linia premium.
O dziwo ich design nie jest raczej tak oryginalny, jak mogłyby na to wskazywać wcześniejsze Segwaye. W kategorii designu prym wciąż wiedzie hulajnoga Blaupunkt.
Ninebot eKickScooter Zing E10 – hulajnoga dla dzieci
Hulajnoga Segway Ninebot eKickScooter Zing E10 to hulajnoga przeznaczona dla młodszych użytkowników i takie ma parametry. Minimalny wiek dziecka to 8 lat (pamiętajcie, że polskie prawo wymaga, żeby dzieci miały 10 lat, żeby jeździć na hulajnodze elektrycznej), maksymalna waga użytkownika to 50 kg, a waga samej hulajnogi to tylko 8,4 kg. Idzie to w parze z prędkością maksymalną 16 km/h, zasięgiem do 10 km i amortyzacją na przednim kole. Czas ładowania to 4 godziny.
Za bezpieczeństwo odpowiadają 3 hamulce oraz lampy przednie, którymi można sterować z poziomu aplikacji.
Hulajnoga Segway Ninebot eKickScooter E25D
Hulajnoga Segway Ninebot eKickScooter E25D to wyjściowa propozycja o klasycznym wyglądzie dla dorosłych. Aby ją użytkować trzeba być już co najmniej nastolatkiem, ale też nie przekraczać udźwigu wynoszącego 100 kg. Jej prędkość maksymalna to 20 km/h, co sprawia, że nadaje się akurat na polskie drogi. Do tego zasięg do 25 km. Czas ładowania baterii to 4h. Udało się to osiągnąć w wadze 14,3 kg.
Konstrukcja została uzupełniona o lampy przednią i tylną i trzy tryby jazdy. Wygląda podobnie jak hulajnoga Skymaster.
Hulajnoga elektryczna Segway Ninebot eKickScooter GT2P
Hulajnoga elektryczna Segway Ninebot eKickScooter GT2P to model dla najbardziej wymagających, którzy chcą użyć swojej hulajnogi do jazdy w terenie. Zasięg do 90 km, prędkość maksymalna 70 km/h, 11-calowe bezdętkowe, pneumatyczne opony z funkcją samonaprawiania sprawią, że wasze wyprawy będą niezapomniane. To jeszcze nie wszystko. O komfort podróży zadba regulowane hydrauliczne zawieszenie z tłumieniem hydrauliczny, tarcze hamulcowe na przednim i tylnym kole oraz również napęd na oba koła.
Ten model jest bardzo wytrzymały: przewiezie nawet do 150 kg, ale kryje się za tym waga samego pojazdu: to zawrotne 52,6 kg! Czas ładowania też zwala z nóg: to aż 16 godzin!
Ninebot – podsumowanie
Hulajnoga elektryczna Segway Ninebot to oferta dla całej rodziny. W końcu trzeba pamiętać, że zaprezentowane powyżej modele, to tylko subiektywny wybór, a modeli do wyboru jest dużo więcej. Ninebot to kolejny duży gracz wsparty przez firmę z bardzo dużym doświadczeniem w bardzo zbliżonej branży tak jak hulajnoga Fiat.
WARTO PRZECZYTAĆ: