Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Wielu graczy ma bardzo pozapychane dyski HDD/SSD – nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę, że gry są coraz cięższe, zwłaszcza tytuły AAA, a wychodzi ich w ciągu roku sporo. Z tego względu czasami przed zakupem czy instalacją nowego tytułu zastanawiamy się, ile miejsca on zajmie, a więc czy będziemy musieli coś usunąć, aby go zmieścić. Często można na przykład spotkać się z pytaniem, ile waży Wiedźmin 3, a więc hitowa produkcja polskiego studia CD Projekt RED.

Od razu uspakajamy – mniej niż współczesne gry AAA, takie jak chociażby gry z serii Assassin’s Creed, Far Cry czy nawet gry sportowe (np. z serii NBA 2K). Ile dokładnie miejsca zajmuje zarówno podstawka, jak i wersja kompletna tytułu dowiecie się poniżej. Zapraszamy!

Ile miejsca zajmuje Wiedźmin 3?

Odpowiedź na pytanie, ile miejsca zajmuje Wiedźmin 3 może być dwojaka. Oficjalne wymagania sprzętowe Wiedźmina 3: Dziki Gon wskazują, że powinniśmy mieć dostępne na dysku około 35GB, aby grę zainstalować.

Jednak na stronie CD Projektu możemy przeczytać, że podstawowa wersja gry (bez dużych dodatków oraz DLC, czyli niewielkich bonusów) zajmuje na dysku w praktyce jedynie 16GB. Nieco mogą tę liczbę powiększyć jeszcze aktualizacje, jeśli zdecydujemy się je zainstalować.

Ile waży Wiedźmin 3 z dodatkami?

Do Wiedźmina 3 wydano dwa duże rozszerzenia – Serca z Kamienia oraz Krew i Wino. Wiążą się one z dodatkowymi teksturami, zadaniami i tak dalej, a więc wymagają pobrania na dysk dodatkowych plików, które również swoje ważą.

Według wymagań sprzętowych podanych przez CD Projekt dodatek Serca z Kamienia waży około 40GB. Krew i Wino z kolei nieco mniej, a mianowicie około 35GB. Jeśli dodamy do tego wspomniane wcześniej wspomniane 35GB, całość powinna ważyć około 110GB. Wymagania sprzętowe to jednak jedno, a rzeczywistość drugie.

Jak sam CD Projekt podaje w innym miejscu, Edycja Kompletna Wiedźmina 3: Dziki Gon (a więc zawierająca “podstawkę” oraz dwa dodatki) zajmuje po instalacji na dysku około 32GB. Jeśli więc zapytamy, ile waży Wiedźmin 3 z dodatkami, odpowiedź brzmi: 32GB. W trakcie samej instalacji może to być trochę więcej, więc warto zwolnić około 35-40GB przed instalacją dla bezpieczeństwa.

Waga Wiedźmina 3 – podsumowanie

Mamy nadzieję, że udało nam się adekwatnie odpowiedzieć na pytanie, ile waży Wiedźmin 3 z dodatkami oraz samodzielnie. Nie jest to niestety mało, ale bywają gry gorsze pod tym względem, a wyglądające mniej imponująco, więc jest to coś, z czym po prostu trzeba się pogodzić. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że w zamian za tyle GB na dysku otrzymujemy otwarty, piękny świat, który mimo faktu, że premiera gry miała miejsce stosunkowo dawno (w 2015 roku), to wciąż naprawdę może ona bardzo się podobać.

Fanów tej legendarnej gry zapraszamy przy okazji do zapoznania się z naszym materiałem, w którym prezentujemy, jakie fani gry Wiedźmin 3 mody dotychczas stworzyli – konkretnie mowa tu o modach najpopularniejszych i najlepszych. Jeśli chodzi zaś o tematykę wagi określonych gier i aplikacji, to może zainteresować Was materiał dotyczący tego, ile zajmuje Windows 10. Jeśli macie jakieś pytania, sugestie czy pomysły, nie wahajcie się dzielić nimi w komentarzach!

Share:

administrator, bbp_keymaster

TechPolska - Zespół, który tworzy naszą stronę składa się głównie z młodych amantów rozwiązań technologicznych oraz informatyki. W swoich treściach stawiamy przede wszystkim na obiektywność i rzetelność, co niejednokrotnie zostało docenione przez naszych czytelników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *