Instagram chce być jak YouTube, dlatego wprowadza reklamy, których nie da się pominąć. I chociaż niektórzy mogą stwierdzić, że praktycznie od początku istnienia tego serwisu występują na nim reklamy, to jednak dotychczas były one łatwe do pominięcia i przede wszystkim nie przeszkadzały podczas korzystania z portalu. Teraz wszystko ma się zmienić i użytkownicy będą zmuszeni oglądać reklamy różnych produktów.

Instagram zamienia się w YouTube’a? 

Nieodłącznym dodatkiem prawie każdej aplikacji społecznościowej są reklamy. Nie inaczej jest w przypadku Instagrama. Od lat mogliśmy spotkać się na tej platformie z różnymi formatami reklam takimi jak np. promowane posty. Do tej pory nie przeszkadzały one jakoś znacząco i użytkownicy byli w stanie je znieść, ale to wszystko może niebawem się zmienić, ponieważ Instagram chce tak jak YouTube wdrożyć reklamy, których nie będzie można pominąć.

Instagram jest popularnym serwisem szczególnie wśród influencerek, natomiast statystyki pokazują, że na początku tego roku nawet 11 mln Polaków miało na nim konta. Część użytkowników mogła już się przekonać o rozpoczęciu testów nowej funkcji o nazwie przerwa na reklamę. Chodzi w niej o kilkusekundowe treści reklamowe, które trzeba obejrzeć np. podczas przewijania wybranych dla użytkownika materiałów. Jeśli nie zdecydujecie się na taki krok, nie będziecie mogli przejść do dalszego przewijania feedu.

Instagram testuje przerwę na reklamę
Źródło: X @TheDanLevy

Użytkownicy nie są zadowoleni z przerwy na reklamę i twierdzą, że przejdą na X

Póki co wiadomo, że uruchomienie tej niechcianej nowości zauważyli głównie użytkownicy z USA. Czy w Polsce też są przeprowadzane tego typu testy? Czy pojawi się u nas ta nowa funkcja? Na razie ciężko odpowiedzieć na te pytania, ponieważ brakuje oficjalnych informacji od Mety na ten temat, ale wiadomo, że testy są w toku, a korzystający z serwisu lekko mówiąc, są zirytowani, co pokazuje poniższy komentarz:

Konieczne będzie wykupienie abonamentu Mety? Jest taka opcja

W sieci zawrzało po pojawieniu się informacji na temat nowej funkcji na Instagramie. Nie brakuje opinii, które mówią, że Meta testuje przerwę na reklamę tylko po to, aby już niebawem dać użytkownikom prosty wybór – albo oglądacie ogromne ilości reklam lub wykupujecie abonament Mety, który spowoduje ich brak (o wprowadzeniu tej opcji FB i IG bez reklam pisaliśmy kilka miesięcy temu). Czy przewidują one przyszłość? Poczekamy, zobaczymy. Pamiętajmy także, że póki co funkcja jest jedynie w testach, także liczmy na to, że nie wejdzie ona w życie.

Co myślicie na ten temat? Korzystacie z Instagrama? Jeśli tak, to czy nadal planujecie, gdy pojawi się na portalu opisywana nowość? Dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Skuteczna reklama na Instagramie, czyli jak stworzyć angażujący content?
Instagram, będąc jednym z najpopularniejszych mediów społecznościowych na świecie, oferuje szerokie możliwości promocji dla firm i marek. Tworzenie angażującego i konwertującego contentu na tej platformie
jak odzyskać konto na instagramie Jak odzyskać konto na Instagramie? Sprawdzone sposoby
Czy utraciłeś dostęp do swojego konta na Instagramie? Nie martw się, istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą Ci je odzyskać. Niezależnie od tego, czy zapomniałeś
instagram Facebook twierdzi, że Instagram nie jest toksyczny dla nastolatków
Około dwa tygodnie temu Wall Street Journal opublikował artykuł, w którym twierdził, że według danych pochodzących od samego Facebooka, Instagram negatywnie wpływa na samoocenę nastolatków.
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *