Instagram zdecydował się na wprowadzenie do aplikacji nowej funkcji, która pozwala przywrócić niedawno usunięte zdjęcia lub story. Ma ona pomóc zminimalizować skutki ataków hakerów, ale też pomóc osobom niezdecydowanym, które najpierw coś usuwają, a potem żałują.

Funkcja umożliwia przywrócenie postów w ciągu 30 dni

Usunięte posty będą zapisywane w specjalnym albumie, z którego można je przywrócić w ciągu 30 dni od ich usunięcia. Jeśli zaś chodzi o story, to w tym przypadku limit wynosi 24 godziny od usunięcia, po tym czasie nie można już ich odzyskać. Do tego czasu w każdej chwili możemy przejrzeć te treści i przywrócić je lub permanentnie usunąć.

Wiemy, że hakerzy czasami usuwają treści, gdy uzyskują dostęp do konta, a do tej pory ludzie nie mieli możliwości łatwego odzyskania swoich zdjęć i filmów. Od dzisiaj będziemy prosić o weryfikację tego, czy dana osoba jest prawowitym posiadaczem konta przy permanentnym usuwaniu lub przywracania ostatnio usuniętych treści – Instagram

Można z niej skorzystać z poziomu aplikacji

Nowa funkcja dostępna jest bezpośrednio z poziomu aplikacji Instagrama. Żeby się do niej dostać, należy najpierw wejść w Ustawienia, a następnie zakładkę “Konto” i “Ostatnio usunięte”. Żeby funkcja była dostępna, konieczne jest włączenie weryfikacji dwuetapowej (2FA).

instagram ostatnio usunięte

Potwierdzanie tożsamości nie jest niezbędne podczas przeglądania folderu z usuniętymi treściami, ale będzie niezbędne, jeśli będziemy chcieli je permanentnie usunąć lub przywrócić. W takim przypadku będziemy musieli na przykład wpisać kod wysłany nam w formie wiadomości SMS.

Podoba Wam się ta nowa funkcja Instagrama? Sądzicie, że się Wam przyda? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *