Android, czy iOS? To pytanie, które od zarania prowokuje burzliwe dyskusje w internecie. Wszelkie te podziały prowadzą jednak donikąd, albowiem producenci obu systemów operacyjnych są ponad podziałami i ze sobą współpracują.

Jednym z wielu argumentów, które pojawiają się w trakcie kłótni internetowych pomiędzy zwolennikami Google i Apple jest brak inwigilacji. Posiadacze sprzętu od Apple’a uważają, że Google, jako właściciel Androida zbiera dane na temat swoich użytkowników. Okazuje się jednak, że obie znaczące w świecie technologii firmy od dawna ze sobą współpracują. Z tego powodu nawet, jeśli masz iPhone to Google i tak wie o Tobie wszystko, a przynajmniej zna Twoje kontakty, zdjęcia, filmy lub dokumenty.

Dzieje się tak, ponieważ gigant z Cupertino korzysta z dobrotliwości właściciela wyszukiwarki internetowej przechowując dane swoich użytkowników na jego serwerach. Kwestia ta dotyczy wszystkiego, co zintegrowane jest z usługą iCloud. Wcześniej Apple umieszczało swoje dane na serwerach Microsoftu, ale obecnie to Google przejął “pałeczkę”. Podobno Google nie ma bezpośredniego dostępu do danych użytkowników i nie wie, które pliki należą do konkretnego użytkownika. Wszystko, dlatego że całość jest podobno mocno zaszyfrowana i odpowiednio zabezpieczona, ale kto by im tam wierzył?

Kooperacja obu firm trwa już od dłuższego czasu, dlatego wiadomość o tym, że pliki które uploadujesz na iCloud wygodnie wylegują się na serwerach Google’a nie powinna być sensacją. Jest to jedynie ciekawostka, która ugasić powinna nawet najbardziej “krwawe” spory dotyczące tego, co lepsze. Jak widać nawet Apple uważa, że Google jest w porządku zatem chyba czas po prostu sobie odpuścić.

Źródło: wp.pl

WARTO PRZECZYTAĆ:

Google Pixel w Polsce Wyczekiwane smartfony Google Pixel już w Polsce. Ceny zaskakują
Polski rynek został w końcu zauważony przez Google, czego rezultatem jest uruchomienie w naszym kraju sklepu online Google Store, w którym Polacy mogą kupić wyczekiwane
nowe ipady apple Apple pokazało nowe iPady. Pro z nowym procesorem-bestią!
Niedawno zapowiadany event „Let Loose” już za nami, czas więc na podsumowanie wszystkich najważniejszych nowości zapowiedzianych przez Apple. Koncentrują się one przede wszystkim na traktowanych
konferencja Apple Zbliża się majowy event od Apple. Co obejmie konferencja?
Firma Apple ogłosiła, że już za tydzień, czyli po weekendzie majowym, odbędzie się nowy event. Ma to być specjalne wydarzenie, transmitowane w Internecie, podczas którego
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *