Każdy z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, że oprócz live streamów i relacji Instagram daje także możliwość dodawania zwykłych zdjęć z podpisami. Dodanie pojedynczego zdjęcia jest bardzo łatwe, ale nie każdy już wie, jak dodać do jednego posta wiele różnych fotografii. Tak więc, jak dodać kilka zdjęć na Instagramie? Gdzie jest dostępna taka funkcja?

Jest to niewątpliwie funkcja bardzo przydatna, która pozwala za jednym zamachem pokazać od razu całą kolekcję zdjęć – na przykład przedstawić dany produkt z wielu różnych kątów. Proces korzystania z niej wyjaśnimy dokładnie poniżej. Zapraszamy serdecznie!

Jak dodać kilka zdjęć na Instagramie?

Instagram jak najbardziej daje opcję dodawania więcej niż jednej fotografii do posta (a nawet więcej niż 2), ale nie jest ona bardzo oczywista. W takim razie, jak dodać kilka zdjęć na Instagramie? Wystarczy wykonać następujące kroki:

  1. Wejdź na Instagrama i zaloguj się na swoje konto.
  2. Naciśnij na ikonkę plusa na dole ekranu, po czym wybierz z listy na dole ekranu “Opublikuj” (jest ona po lewej stronie od opcji “Relacja”.
  3. Stuknij w przycisk “Wybierz więcej” i wybierz do 10 zdjęć lub filmów ze swojej galerii, które chcesz umieścić w danym poście.
  4. Po wybraniu zdjęć przyciśnij na strzałkę w prawym górnym rogu ekranu, po czym dobierz filtr do zdjęć, przejdź dalej, uzupełnij opis posta i resztę detali.
  5. Na końcu stuknij w ptaszek w prawym górnym rogu ekranu, aby opublikować zdjęcia.

I to wszystko! Post powinien zostać opublikowany i zawierać wszystkie wybrane zdjęcia. Wystarczy, że obserwujący po przejściu do posta będą przesuwać palcem w lewo lub prawo, aby nawigować między kolejnymi zdjęciami.

Dodawanie 2 lub więcej zdjęć na IG – podsumowanie

Zdecydowanie warto wiedzieć, jak dodać kilka zdjęć na Instagramie, ponieważ post z dużą ilością fotografii może być ciekawszy dla odbiorców niż taki, który posiada tylko jedną. Jak widać opcja dodania 2 lub więcej zdjęć nie jest szczególnie trudna do wykorzystania, natomiast nie jest ona też jakoś specjalnie wyeksponowana, więc stosunkowo łatwo można ją przegapić, jeśli nie wie się, gdzie jej szukać.

Miłośników IG zapraszamy do zapoznania się także z innymi naszymi artykułami dotyczącymi tego popularnego serwisu społecznościowego. Niedawno na przykład wyjaśnialiśmy, jak dodać relacje na Instagramie. Swego czasu tłumaczyliśmy także, jak zmienić czcionkę na Instagramie. Zapraszamy do zadawania pytań lub sugerowania tematów na kolejne poradniki w komentarzach!

Udostępnij

administrator

1 Comment

  • Jozek, 10 września 2021 @ 19:07 Reply

    Nie mam żadnego plusa na ekranie. Ani na dole ani na górze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *