Dźwięk (muzyka, dialogi, efekty w tle) jest ważna w serialach, filmach, ale także w mediach społecznościowych. Osoby, którym zależy na dobrym odbiorze swoich treści, powinny w związku z tym zadbać o urozmaicenie relacji i innych materiałów wpadającymi w ucho melodiami. Tylko jak dodać muzykę do relacji na Insta?

Instagram na szczęście daje taką opcję i nieraz może się ona okazać bardzo przydatna (czyli wpłynąć na to, jak wiele osób zareaguje na relację i nas zapamięta). Wszystko, co trzeba zrobić, żeby dodać muzykę do Instastory wytłumaczymy poniżej. Zapraszamy!

Jak dodać muzykę do relacji na Insta?

W niektórych krajach (m.in. USA), żeby dodać muzykę do Instastory, wystarczy spośród dostępnych naklejek (takich jak choćby oznaczenie, hashtag czy ankieta) wybrać “Muzyka” i wyselekcjonować jakiś utwór z dostępnej listy, po czym go dodać. Opcja ta jednak nie jest dostępna w Polsce.

Co to oznacza w praktyce? Jeśli chcemy wiedzieć, jak dodać muzykę do relacji na Insta, będziemy musieli niestety włożyć w to więcej wysiłku. Po nagraniu filmiku trzeba będzie po prostu podłożyć do niego podkład muzyczny w aplikacji lub programie do montażu. Nie trzeba zgrywać filmiku na komputer, ponieważ jest wiele aplikacji na Androida/iOS-a, które dają taką opcję.

Żeby jednak podłożyć jakąś ścieżkę, być może najpierw trzeba będzie ją pobrać, ponieważ nie każda aplikacja musi mieć wbudowany katalog. W takim wypadku może się Wam przydać nasz artykuł odnośnie takiego narzędzia, jak YouTube MP3 konwerter – mając na urządzeniu plik MP3 z muzyką, wystarczy dodać ją w programie do montażu i po problemie.

Jest jeszcze druga opcja, ale nie sprawdzi się ona, jeśli chcemy, aby muzyka była tylko dodatkiem, a nie centralną częścią relacji. Aplikacje streamingowe dają bowiem z reguły możliwość udostępnienia utworu w różnych serwisach i typach postów, w tym np. w Instastory.

Przykładowo, na Spotify wystarczy znaleźć piosenkę na jakiejś playliście, nacisnąć na trzy kropki obok niej i wybrać “Udostępnij”, a następnie z listy dostępnych kanałów wybrać relację na Instagramie.

Jak dodać muzykę do Instastory – podsumowanie

Liczymy, że po zapoznaniu się z przygotowanymi przez nas powyżej wskazówkami wiecie już, jak dodać muzykę do relacji na Insta. Jest to dość prosty proces i warto skorzystać z tej możliwości, jeśli chce się zapewnić wysoką jakość swoich relacji. Wiele osób przegląda Instagrama ze ściszonym dźwiękiem, to fakt, ale nie wszyscy – w związku z czym jest to użyteczna opcja.

Korzystając z okazji, chcielibyśmy zaprosić Was do zapoznania się również z innymi naszymi artykułami dotyczącymi Instagrama. Dotychczas zdarzyło nam się między innymi tłumaczyć, jak zmienić czcionkę na Instagramie. Niedawno poruszaliśmy także temat tego, jak usunąć komentarz na Instagramie (swój lub kogoś innego pod swoim postem). Dajcie nam znać, jeśli macie jakieś pomysły na kolejne rzeczy, którymi powinniśmy się zająć!

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *