Oprócz zwykłych postów oraz livestreamów, relacje są jedną z głównych typów treści dostępnych na Instagramie. To warta uwagi i obecnie już bardzo rozbudowana funkcja, która daje twórcom treści wiele ciekawych opcji (m.in. można dodawać do nich wzmianki, hashtagi, ankiety i nie tylko). Jednak jak dodać relacje na Instagramie? Gdzie szukać takiej opcji?

Proces dodawania relacji na Insta nie należy do skomplikowanych, ale, jeśli ktoś robi to po raz pierwszy, może poczuć się nieco zagubiony. W związku z tym zdecydowaliśmy się przygotować dla Was praktyczny poradnik w tym zakresie. Zapraszamy!

Jak dodać relacje na Instagramie?

Jeśli chodzi o to, jak dodać relacje na Instagramie, to mamy tutaj dwie opcje – możemy skorzystać z wbudowanego modułu aparatu w Instagramie bądź wykorzystać zdjęcie zapisane już w galerii telefonu.

W tym pierwszym przypadku należy postępować zgodnie z poniższą instrukcją:

  1. Otwórz Instagrama i zaloguj się.
  2. Przesuń palec na ekranie w prawą stronę.
  3. Stukaj w przyciski po lewej stronie, aby na przykład dodać napisy czy zmienić layout. Następnie naciśnij na duży biały przycisk na dole ekranu, aby zrobić zdjęcie lub przesuwaj listę dostępnych filtrów, aby któryś wybrać.

Już po zrobieniu zdjęcia także można dodać do relacji dodatkowe elementy za pomocą przycisków na górze ekranu. Kiedy już relacja będzie gotowa, naciśnij na przycisk “Twoja relacja” w lewej dolnej stronie ekranu, aby dodać efekt do swoich relacji.

Jeśli z kolei interesuje nas dodawanie relacji na Instagramie z Galerii, to sytuacja wygląda podobnie:

  1. Przejdź do Instagrama i zaloguj się.
  2. Przesuń palec najpierw w prawą stronę, aby przejść do tworzenia relacji, po czym przesuń go w górę, aby przejść do wyboru zdjęcia z Galerii.
  3. Naciśnij na zdjęcie, które ma być tłem, po czym stukaj w przyciski na górze ekranu, aby np. dodać tekst czy ankietę do relacji. Kiedy skończysz, przyciśnij “Twoja relacja”, aby ją udostępnić.

I gotowe – relacja będzie dostępna dla obserwujących na górze ich strony głównej. Warto przyłożyć się do tworzenia relacji, aby była maksymalnie atrakcyjna wizualnie i ciekawa. Z pewnością pozytywnie wpłynie to na to, jak zostanie odebrana.

Dodawanie relacji na Instagramie – podsumowanie

Many nadzieję, że udało nam się powyżej adekwatnie odpowiedzieć na pytanie, jak dodać relacje na Instagramie. Jak widać, jest to stosunkowo prosty i szybki proces, a zdecydowanie warto umieć go wykonać. Zwykłe posty też są ważną częścią tego portalu społecznościowego, ale nie da się ukryć, że Instastory cieszą się ogromną popularnością i ich tworzenie jest dobrym krokiem dla osób, które chcą zyskać nowych obserwujących i przyciągnąć kolejnych.

Jeśli interesuje Was temat relacji na IG, koniecznie sprawdźcie także inne nasze materiały, w którym go poruszaliśmy. Dotychczas opublikowaliśmy między innymi artykuł o tym, jak udostępnić czyjąś relację na Instagramie. Omawialiśmy również, jak dodać muzykę do relacji na Insta, aby była ona jeszcze ciekawsza i bardziej przyciągająca. Gdybyście mieli jakieś sugestie odnośnie do kolejnych kwestii, którymi powinniśmy się zająć, koniecznie podrzućcie je nam w sekcji komentarzy!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *