Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Aplikacja wykorzystywana przez Facebooka do błyskawicznego kontaktu ze znajomymi zdobyła w Polsce niezwykłą popularność. To nie wyjątek na skalę Europy czy świata, ponieważ Messenger wykorzystywany jest już chyba wszędzie. Za jego pośrednictwem kontaktujemy się z rodziną i przyjaciółmi, dawno zapomnianymi kolegami i koleżankami z czasów szkolnych i wszystkimi tymi, z którymi pragniemy pozostać w kontakcie. Za pośrednictwem tego portalu społecznościowego nawet poszukujemy pracy i zleceń dla własnej działalności gospodarczej, kupujemy i sprzedajemy przedmioty, handlując z osobami z naszej okolicy. Przeczytaj także jak usunąć wiadomości z messengera oraz jak usunąć relacje z Facebooka.

Messenger jest aplikacją niezwykle prostą w obsłudze. To między innymi dlatego zyskał taką światową sławę. Jego prostota i funkcjonalność trafiły w gusta klientów z całego globu. Z oczywistych względów przysłużyła się jej fama samego Facebooka, który jest najchętniej wykorzystywanym portalem społecznościowym. Dziennie obsługuje on niemal 2 miliardy aktywnych użytkowników i ta liczba rośnie z każdym dniem jego internetowej działalności. Nic więc w tym dziwnego, że Messenger i inne stworzone z myślą o Facebooku aplikacje, gry i wszystko co z nim związane szybko zbiera lojalnych użytkowników.

Przeprowadzane za jego pomocą rozmowy możemy także archiwizować. Dzięki tej zdolności nie przegapimy nigdy ważnego czatu z pracodawcą czy headhunterem ani żadnej innej istotnej rozmowy. Nie zostanie ona usunięta z upływem czasu i pozostanie do naszej dyspozycji zawsze wtedy, kiedy będziemy chcieli do niej wrócić. Aby to zrobić, musimy wykonać najpierw kilka prostych kroków. Zanim tego się dowiemy, musimy w pierwszej kolejności potrafić zarchiwizować rozmowę przeprowadzoną za pośrednictwem tej aplikacji.

Jak zarchiwizować rozmowę w Messengerze?

Archiwizowanie czatu w Messengerze nie jest trudne. To właśnie prostota i niezwykła funkcjonalność przemawiają za tym, by korzystało z niego dziennie ponad miliard użytkowników. Zanim zarchiwizujemy czat, musimy wejść na Facebookową stronę internetową lub uruchomić Messengera na własnym telefonie.

– w pierwszej kolejności musisz wejść na Facebooka na komputerze osobistym,

– następnie, znaleźć czat, który pragniemy zarchiwizować,

– umieścić nad nim kursor myszy i wybrać rozwijane menu oznaczone ikoną z trzema kropkami,

– tam znajdziemy opcję „Zarchiwizuj czat”.

A na telefonie komórkowym wygląda to tak:

– otwórz Messengera,

– znajdź czat, który pragniesz zarchiwizować,

– przesuń ekran w lewo i przyciśnij ikonkę z trzema liniami,

– wybierz opcję plik i w ten sposób zarchiwizuj konwersację na czacie.

Jak przeglądać zarchiwizowane czaty?

– Aby obejrzeć zarchiwizowane czaty trzeba wejść na stronę Facebooka.

– Po zalogowaniu się na własne konto, wybrać opcję pokaż wszystkie czaty w Messengerze.

– Tam przy nazwie Czat wybrać rozwijane menu oznaczone ikonką trzech kropek.

– Wybrać z listy „Zarchiwizowane czaty” i gotowe.

Zarchiwizowane czaty da się przeglądać wyłącznie ze strony internetowej tego portalu społecznościowego. Dobrze jest też pamiętać o tym, że archiwizacja to coś zupełnie innego niż wiadomość ukryta.

Jak przywrócić zarchiwizowane czaty?

W celu przywrócenia takich czatów wystarczy ponowić kontakt z daną osobą. W tym celu należy uruchomić aplikację, znaleźć w kontaktach nazwę danego użytkownika i wysłać do niego wiadomość. Tym banalnym rozwiązaniem zarchiwizowany czat zostanie przywrócony.

Messenger jest aplikacją, która mimo swojej prostej konstrukcji ma wiele przydatnych funkcjonalności. Jest intuicyjna i z jej obsługą radzą sobie nawet najmłodsi użytkownicy. Mimo to niektóre funkcje nie są wszystkim dobrze znane. Z tej facebookowej aplikacji korzysta codziennie tłum zadowolonych użytkowników, którzy dzięki niej pozostają w stałym kontakcie z resztą świata. Facebook nigdy nie miał się lepiej, dziś, zarabiając kwartalnie blisko 30 miliardów dolarów. I choć ten portal społecznościowy również przechodził pewne perturbacje, to do dziś dnia świadczy najlepszą usługę swoim klientom, co można ocenić ilością jego zadowolonych użytkowników, którzy dzień w dzień pozostają aktywni na jego witrynie i w jego aplikacjach.

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *