Chcecie sprzedać lub kupić skórki, karty czy przedmioty do jakiejś gry na Steamie, ale Rynek Społeczności z jakiegoś względu Wam nie działa? Macie konto już od jakiegoś czasu, a mimo to nie możecie uzyskać do niego dostępu? Koniecznie sprawdźcie, jak odblokować Rynek Steam!

Nie jest to niestety takie oczywiste i sam duży staż konta wbrew pozorom nie wystarczy, aby móc cieszyć się dostępem do Rynku. Wszystko wyjaśnimy Wam dokładnie poniżej. Zapraszamy!

Jak odblokować Rynek Steam?

Lata temu dostęp do Rynku Steam (a w zasadzie Rynku Społeczności Steam) był znacznie mniej utrudniony niż obecnie. Valve zdecydowało się to zmienić ze względów bezpieczeństwa, chociaż nie da się ukryć, że zmiana ta zirytowała także wielu uczciwych użytkowników.

Trudniejszy dostęp do Rynku ma w zamierzeniu przeszkadzać oszustom i złodziejom, zarówno tym zakładającym samodzielnie nowe konta, jak i takim, którzy na przykład włamują się na konta innych użytkowników, po czym wystawiają ich przedmioty na Rynek po “promocyjnych” cenach.

Tak więc, jak odblokować Rynek Steam według aktualnie obowiązujących zasad? Wystarczy doładować swój Portfel Steam środkami lub kupić grę, DLC bądź oprogramowanie za pomocą za pomocą dowolnej metody płatności. Żeby Rynek był odblokowany, konieczne jest, aby chociaż jedna taka transakcja miała miejsce w ciągu ostatniego roku (ale nie mniej niż 7 dni wcześniej).

Konieczne jest także zabezpieczenie swojego konta za pomocą Steam Guard – czy to poprzez aplikację mobilną, czy adres e-mail. Rynek Steam zostanie odblokowany dopiero po 15 dniach od ustanowienia zabezpieczenia Steam Guard, więc warto zrobić to jak najszybciej (trzeba też, jak wspomniano powyżej, doładować Portfel Steam lub dokonać jakiejś transakcji).

Kiedy handel na Rynku Steam może zostać zablokowany?

Warto wskazać, że nawet, jeśli wykorzystamy powyższe wskazówki odnośnie do tego, jak odblokować Rynek Steam i zostanie spełniony warunek odnośnie do niedawnej transakcji, w wielu sytuacjach na konto może zostać nałożona tymczasowa blokada handlu. W takim przypadku nie pozostaje nic innego, jak po prostu poczekać, aż upłynie okres blokady.

Przykładowo, handel jest blokowany na 7 dni, jeśli użytkownik zdecyduje się na anulowanie wstrzymanej wymiany. Przez taki sam okres nie będzie można handlować także w przypadku zalogowania się z nowego urządzenia (lub np. wyczyszczenia ciasteczek w przeglądarce i zalogowania się ponownie).

Dostęp do Rynku Społeczności Steam jest blokowany na 5 dni w przypadku niedawnego odzyskiwania hasła (jeśli okres od ostatniego logowania wynosił co najmniej 2 miesiące, handel będzie zablokowany na 30 dni) lub zmiany adresu e-mail. Co więcej, nie można korzystać z niego również, jeśli na konto zostanie nałożona blokada VAC.

Odblokowanie Rynku Steam – podsumowanie

Podsumowując, odpowiedź na pytanie, jak odblokować Rynek Steam brzmi w skrócie tak: zabezpiecz konto Steam Guardem, doładuj Portfel Steam lub kup coś na Steamie, po czym odczekaj 15 dni. Wielu graczy skrytykowało to, że konieczne jest wydanie pieniędzy, aby móc korzystać z Rynku Społeczności Steam, ale nie wygląda na to, aby coś miało się w tym zakresie zmienić. Trzeba więc po prostu się z tym pogodzić.

Użytkowników Steama zapraszamy przy okazji do zapoznania się z innymi naszymi artykułami dotyczącymi tej platformy. Zdarzyło nam się między innymi tłumaczyć, jak sprawdzić Steam ID. Objaśnialiśmy już także, jak zwracać gry na Steam. Gdybyście mieli jakieś pomysły na kolejne poradniki czy pytania, dajcie nam koniecznie znać w komentarzach pod tym materiałem!

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak zmienić region na steam Jak zmienić region na Steam? Poradnik krok po kroku
Zastanawialiście się kiedyś czy da się zmienić region na Steam? Nie jest wielką tajemnicą, że w niektórych regionach świata cyfrowe gry na wielu platformach są
playstation studios Gry PlayStation Studios na Steam – jak się sprzedają? Lider jest zaskakujący!
Insomniac Games ma poważne problemy ze względu na atak hakerski, jakiego doświadczyło. Hakerzy wypuścili do sieci mnóstwo dokumentów, a wśród nich znalazły się dane dotyczące
steam awards 2023 Steam Awards 2023: poznaliśmy wszystkie nominacje!
Tradycyjnie jak co roku gracze, mający aktywne konta na Steamie, mogą wziąć udział w plebiscycie, w ramach którego oddadzą głos na gry, które zasługują na
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *