Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Jeśli tak jak my, jesteś fanem Snapchata, pewnie nie raz zdarzyło ci się przerwać swoją passę. Nie wszystko jednak stracone, gdyż wiedza jak odzyskać dni na Snapie nie jest wiedzą tajemną. Ba, w odpowiednich sytuacjach można po prostu poprosić support o pomoc. W takim razie jak odzyskać dni na Snapie? Bardzo łatwo, ale po kolei.

Czym jest Snapchat?

Snapchat to jedna z bardziej popularnych social media apek, która powstała w 2011 roku. Służy użytkownikom do przesyłania “snapów”, czyli zdjęć i 10-sekundowych wideo między nimi a swoimi przyjaciółmi i znajomymi. Oprócz zdjęć i wideo można używać filtrów oraz dodawać tekst i rysunki.

Snapy są dostępne tylko przez limitowany okres. Po wysłaniu znikają z twojego telefonu, a adresat może domyślnie je obejrzeć tylko raz, chociaż nadawca może określić jak długo lub ile razy można obejrzeć danego snapa. Dodatkowo apka informuje nadawcę, jeśli odbiorca zrobi screenshot!

Aplikacja ma wiele modnych aktualnie funkcji, jak np. My Story, które są odpowiednikiem krótkich relacji z innych aplikacji lub relacji z większych imprez, które są dostępne dla każdego. Główną funkcją Snapchata, która przyciągnęła do niego ludzi, są jednak dni.

Czym są dni w Snapchacie?

Funkcją, która okazała się strzałem w dziesiątkę dla wzrostu popularności na rynku oraz odróżnieniem od innych social media, okazały się dni. Dni, znane również jako Snappassa lub po angielsku Snapstreak, polegają na zliczaniu, ile dni z rzędu wymieniliście się przynajmniej raz dziennie Snapem z jakimś znajomym. Dostosowane jest do tego cały interfejs, aby rosnący licznik lepiej działał na ośrodki w waszym mózgu odpowiadające za ekscytację z tego powodu.

Mamy więc liczbę dni wraz z emotką ognia, aby was poinformować, że dajecie czadu. Gdy okres 24 godzin będzie się zbliżał ku końcowi, dołączy ikona klepsydry przypominająca o tym, że niedługo przestaniecie “dawać czadu”, jeśli nie wyślecie kolejnego snapa. Co, jeśli się wam nie uda? Jak każda dobra passa i tak musiała się kiedyś skończyć. Tak to też działa – Snapchat polega na FOMO, czyli fear of missing out, aby użytkownicy dbali o swoje dni.

W takim wypadku utrata swoich dni może być bardzo odczuwalna. Warto się na taką ewentualność zabezpieczyć i wiedzieć jak odzyskać dni na Snapie.

Czy da się odzyskać stracone dni na Snapie?

Tak, ale nie zawsze. Support bez problemu przywróci passę dni, ale tylko jeśli przerwanie passy nie wystąpiło z winy wymieniających się wiadomościami użytkowników. Aby tak było, musisz:

 • Wysłać snapa przynajmniej raz w ciągu 24 godzin. To musi być coś nowego, materiały ze wspomnień się nie liczą.
 • Odebrać oraz otworzyć snapa od tego samego przyjaciela w oknie tych samych 24 godzin.
 • Musisz wysyłać i odbierać snapy od jednej konkretnej osoby. Wiadomości grupowe nie przedłużają passy.

Jeśli zauważyłeś buga, przez którego wiadomości mogą nie oznaczać się jako odczytane (np. coś się zepsuło w aplikacji po updacie), koniecznie zrób screenshoty. Posłużą jako dowód przed supportem.

Jak odzyskać dni na Snapie?

Jeżeli jesteście pewni, że wasza passa została przerwana z powodów niezależnych od was, musicie zgłosić to wydarzenie do supportu Snapchata. W tym celu:

  1. Otwórzcie aplikację i zalogujcie się.
  2. Kliknijcie w lewym górnym rogu na ikonę z twarzą waszego bitmoji.
   Jak odzyskać dni na Snapie
  3. Następnie w prawym górnym rogu klikacie ikonkę koła zębatego, które oznacza ustawienia.
   Jak odzyskać dni na Snapie
  4. Przewijacie do zakładki Pomoc Techniczna, gdzie wybieracie opcję “Potrzebuję pomocy”.
   Jak odzyskać dni na Snapie
  5. W dolnej części ekranu klikacie duży przycisk z napisem “Contact us”.
   Jak odzyskać dni na Snapie
  6. Z listy rzeczy, z którymi support może wam pomóc, musicie wybrać “I lost my Snapstreak”.
   Jak odzyskać dni na Snapie
  7. Wypełniacie formularz, podając następujące dane:
 • Nazwę użytkownika (username)
 • Adres e-mail, na który zostało założone konto.
 • Numer telefonu (mobile number).
 • Model naszego telefonu (Device).
 • Nick znajomego, z którym straciliście dni (Friend’s username). Uwaga: możecie wnioskować o przywrócenie dni tylko z jednym przyjacielem na raz.
 • Kiedy zaczęły się problemy (When did you start having this issue).
 • Ile trwała wasza passa? (How long was your Snapstreak before it expired?)
 • Czy widzieliście ikonę klepsydry? (Did you see the hourglass icon?)
 • Dodatkowe informacje ważne dla supportu (What information should we know?)

Jak odzyskać dni na Snapie

Wciskacie Send i gotowe!

Po wysłaniu formularza powinniśmy dostać odpowiedź w ciągu kilku godzin.

Jak odzyskać dni na Snapie – 2022 rok i dalej

To dla wielu może być zaskoczeniem, w końcu Snapchat nie ma aplikacji na komputery. Ma jednak dojście do supportu, więc jeśli macie pod ręką komputer, możecie to załatwić tą drogą, co powinno być szybsze. Snapchat support znajdziecie pod tym linkiem.

Instrukcja jak odzyskać dni na Snapie za pomocą przeglądarki w komputerze jest równie prosta i bardzo podobna do tej na telefonach komórkowych.

 1. Na stronie supportu wybieracie “Snapstreaks”
  Jak odzyskać dni na Snapie
 2. Następnie klikacie “let us know” (podświetlony fragment tekstu na screenie to link, który trzeba kliknąć).
  Jak odzyskać dni na Snapie
 3. Następnie musicie wybrać “I lost my Snapstreak”. To otworzy poniżej formularz do wypełnienia.
  Jak odzyskać dni na Snapie
 4. Wypełniacie formularz tymi samymi danymi, co w aplikacji komórkowe. Jedyną różnicą jest, że zamiast “dodatkowych informacji” trzeba wpisać opis sytuacji (Description).
 5. Klikacie “wyślij” (Send).
  Jak odzyskać dni na Snapie
 6. Gotowe!

Teraz tylko poczekać kilka godzin na odpowiedź.

Jak odzyskać dni na Snapie? – podsumowanie

Jak odzyskać dni na Snapie to przydatna wiedza, jeśli przydarzy wam się coś niespodziewanego. Musicie jednak pamiętać, że utrzymanie passy i ognia to przede wszystkim wasze zadanie. Trzeba się stosować do wyznaczonych reguł i wzajemnie wysyłać i otwierać snapy w 24-godzinnych oknach czasu. Inaczej support aplikacji może nie uznać waszego żądania do przywrócenia dni.

Jeśli jednak przerwanie passy nie było waszą winą, a np. wynikało z błędu aplikacji, czy buga spowodowanego nową aktualizacją, możecie śmiało pisać do supportu, gdyż przywrócenie Snapstreak to tylko formalność, łatwa do rozwiązania w kilka godzin. W takim wypadku wiedza jak odzyskać dni na Snapie będzie jak znalazł.

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.