GTA 5 to zdecydowanie największy hit ze stajni Rockstara. To gra, której renomę można zauważyć, spoglądając na liczbę generacji sprzętu, na które została wydana. Gdy miała premierę w 2013 r., na rynku rządziło PS3. Później była wersja na PS4, wydanie gry na PC, a od niedawna również PS5 i nowy Xbox mogą pochwalić się “swoim” GTA 5. Wciąż jest w pełni wspierana, dostaje aktualizacje, a miliony graczy z całego świata zaludniają tryb online.

Jak ściągnąć GTA 5 za darmo? Niestety mam przykrą wiadomość: nie da się. Przynajmniej nie w sposób legalny, a przecież o taki nam chodzi, prawda? Skąd w takim razie mogliście usłyszeć o tym, że “wasz kolega grał za darmo”? To akurat jest proste: na wiosnę 2020 r. GTA 5 mógł odebrać za darmo każdy chętny za pośrednictwem launchera Epic Games Store. Promocja trwała cały tydzień, jedynym wymogiem było założenie darmowego konta Epic. Niestety dawno temu dobiegła końca.

Jak zagrać w GTA 5?

Na ten moment najlepszym wyjściem jest zapłacić. GTA 5 to dziewięcioletni tytuł, z tego powodu nie należy do drogich gier. Z tego samego powodu często jest w promocji. Przyjrzyjmy się, gdzie najlepiej kupić GTA 5 w zależności od platformy.

gta v za darmo

Czy GTA 5 będzie ponownie dostępne za darmo na PC?

Tego nie wie nikt, chociaż niewielka szansa jest. Epic rozdaje co tydzień inną grę za darmo, nie zawsze jednak są to gry, które nie były wcześniej rozdawane. Zdarzyło się, że jakaś gra się powtórzyła. Odradzam jednak czekanie:

 • Nie wiemy, czy to się stanie
 • Jeśli zapadnie decyzja o powtórce, dowiemy się o tym najwcześniej na tydzień przed
 • GTA 5 to zbyt dobry i niedrogi tytuł, by czekać

Jednocześnie konto na Epicu i tak polecam mieć: gry za darmo to uczciwa cena, a tytuły tego kalibru zdarzają się co najmniej kilka razy w roku.

Gdzie najlepiej znaleźć GTA 5 na PC?

Rockstar stara się skłaniać graczy do kupna gry na swojej platformie: Rockstar Games Launcher. Stąd wszystkie zewnętrzne sklepy z kluczami, będą posiadać klucze właśnie do tej platformy. Możecie oczywiście wybrać sklep Steam lub Epic Games Launcher, ale w obu przypadkach do uruchomienia potrzebna jest Rockstar Games Launcher. W dodatku wersja na Steam będzie dużo droższa.

Kupno konta Steam/Epic z GTA 5 na Allegro

Szczerze: odradzam. Konta na Steam, które można tanio dostać na portalach aukcyjnych jak Allegro, to z reguły dzielone konta rodzinne, bez dostępu do trybu online. W dodatku jest to wbrew regulaminowi Steam.

Kupno konta Epic może wydawać się sensowniejsze, ale jest to duże ryzyko. Zabezpieczenia kont są dopracowane do tego stopnia, że sprzedający ZAWSZE może je odzyskać. W takim wypadku nawet po zmianie maila i hasła jesteście na łasce sprzedającego.

Darmowe GTA 5 na Playstation

Taka opcja nie jest i nigdy nie była możliwa. W grę wchodzą tylko pudełka lub wersje cyfrowe.

Darmowe GTA 5 na Xbox

Spotkaliście się z plotkami, że GTA 5 jest dostępne za darmo na konsoli Microsoftu? Jest w tym ziarenko prawdy. Przez jakiś czas gra była dostępna w Xbox Game Pass, czyli płatnym abonamencie. Oczywiście “płatny” to tutaj słowo klucz, ale często są bardzo duże promocje, więc faktycznie ktoś mógł stwierdzić, że to “prawie jak za darmo”.

Niestety, w drugiej połowie 2021 roku GTA 5 zniknęło z Game Passa. Na ten moment nie wiadomo czy wróci. Oczywiście podobnie jak przypadku PlayStation można kupić pudełko lub klucz do wersji cyfrowej.

Darmowe GTA 5 na telefon i Nintendo Switch

Chociaż chciałbym ci powiedzieć jak pobrać GTA5 na platformy mobilne, to nie mogę, z prostego powodu: nie wyszło na telefony, ani na Nintendo.

Czy jest szansa na to, że się pojawi? Oczywiście. Kiedyś byśmy nie uwierzyli, że w takie tytuły jak seria Grand Theft Auto można zagrać na telefonie, tymczasem proszę: od kilku lat możemy śmiało grać w GTA 3, GTA: Vice City i GTA: San Andreas. Czy nastąpi to szybko? Nie ma na to pytanie jasnej odpowiedzi. GTA 5 to gra bardziej zaawansowana technologicznie. Z drugiej strony… jest spora szansa, że aktualne telefony już przerosły mocą PS 3.

Czy można zagrać w tryb online GTA 5 bez kupna całej gry?

W Red Dead Redemption 2, czyli nowszej produkcji firmy Rockstar, tryb online został wydzielony i można go kupić osobno za symboliczną kwotę. Taki proces nie został przeprowadzony dla GTA 5. Czemu? Myślę, że ma to związek z jednym. Ta “symboliczna” kwota za RDR Online jest zbliżona do aktualnych cen GTA 5. Najpewniej nie było sensu tracić środków na taki zabieg dla GTA.

Przy okazji: kampania jest totalnie epicka i warto ją przejść w całości.

Podsumowanie

“GTA 5 do pobrania za darmo” nie wzięło się znikąd. W końcu było dostępne za darmo na PC oraz za grosze na konsoli Xbox. Oczywiście w branży gamingowej było to już dawno temu, ale nie jest to problemem dla narastających plotek. W tym momencie najlepszym rozwiązaniem jest grę kupić. Jest tego warta. Fajnie czasem dostać coś za darmo, ale docenienie pracy developerów, też sprawi, że poczujecie się lepiej.

Udostępnij

administrator

3 Comments

 • maciuś sledz, 5 stycznia 2023 @ 17:21 Reply

  Ja ce gre gta5

 • Maciek, 9 kwietnia 2023 @ 21:47 Reply

  Fajna gra

 • Maciek, 9 kwietnia 2023 @ 21:48 Reply

  Gr jest najlepsza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *