Granie na PC może kojarzyć się wielu osobom przede wszystkim z klawiaturą i myszką, ale nie zawsze jest to najwygodniejsza czy najskuteczniejsza opcja. Ta metoda sterowania sprawdza się na przykład w przypadku strzelanek, ale już niezbyt przy grach sportowych czy wyścigowych. Często można więc spotkać się z pytaniem, jak podłączyć pada od Xboxa One do PC.

Sporo osób dysponuje takim padem z racji posiadania rzeczonej konsoli, są też osoby, które z uwagi na jego intuicyjność i wysoką jakość kupują go tylko i wyłącznie do wykorzystywania z komputerem. Podłączenie pada Xbox One do PC jest bowiem jak najbardziej możliwe i poniżej wyjaśnimy dokładnie krok po kroku, jak to zrobić. Zapraszamy!

Jak podłączyć pada Xbox One do PC? Praktyczny poradnik

Pad Xbox One można podłączyć do PC na dwa sposoby – przewodowo lub bezprzewodowo. Wiele osób preferuje tę drugą opcję, głównie z uwagi na fakt, że wystający z kontrolera kabel może irytować podczas grania. Są jednak także sytuacje, w których połączenie się kablem jest lepszym wyjściem.

Przewodowe podłączanie kontrolera od Xboxa One do komputera

Tak więc, jak przewodowo podłączyć pada Xbox One do PC? Jest to banalnie proste. Jedyne, czego potrzebujemy, to kabel microUSB -> USB typu A, którego jedną część wepniemy do kontrolera, a drugą do komputera.

Microsoft jest nie tylko producentem konsol Xbox, ale też systemów operacyjnych Windows, więc PC-ty pracujące na tym systemie świetnie współpracują z jego kontrolerami. Wystarczy po wpięciu kontrolera chwilę poczekać, a powinien on zostać rozpoznany i skonfigurowany bez najmniejszego problemu.

Łączenie pada Xbox One bezprzewodowo z PC-tem

Jeśli chodzi o podłączenie pada Xbox One do PC bezprzewodowo, są tutaj dwie opcje. Jedna wiąże się z użyciem Bluetootha, druga zewnętrznego adaptera, który trzeba dodatkowo dokupić. Wynika to z tego, że starsze wersje pada od Xboxa One nie obsługują Bluetootha.

Informację na temat tego, czy Bluetooth jest obsługiwany, można znaleźć np. w karcie produktu w sklepie internetowym, w którym dokonywano zakupu. Można też po prostu zwrócić uwagę na to, czy plastik obok przycisku Xbox jest częścią przedniej części kontrolera, czy już znajduje się na podwyższeniu, na którym są też bumpery. W tym pierwszym przypadku kontroler obsługuje Bluetooth, w drugim nie.

W przypadku, gdy rzeczywiście sprzęt obsługuje Bluetooth, należy wykonać następujące kroki:

  1. Wejdź w Ustawienia na komputerze.
  2. Wybierz zakładkę “Urządzenia”.
  3. Naciśnij na “Dodaj urządzenia Bluetooth lub inne”, a potem “Bluetooth”.
  4. Włącz kontroler, wciskając przycisk Microsoftu. Naciśnij przycisk parowania (niedaleko portu microUSB) na kontrolerze przez kilka sekund – przycisk Xboxa powinien zacząć mrugać.
  5. Poczekaj, aż na komputerze na liście dostępnych urządzeń wyświetli się kontroler Xbox i naciśnij na niego w wynikach wyszukiwania, aby się połączyć.

Jak wspomniano powyżej, jeśli kontroler jest starszy i nie obsługuje Bluetootha, żeby połączyć go bezprzewodowo z PC trzeba kupić Windows Wireless Adapter do Windowsa 10. Po jego zakupie trzeba wykonać następujące kroki:

  1. Włącz komputer i włóż adapter Microsoft Wireless do jego portu USB.
  2. Uruchom kontroler, naciskając przycisk Microsoftu.
  3. Naciśnij i przytrzymaj na chwilę przycisk parowania na adapterze.
  4. Naciśnij i przytrzymaj przycisk parowania na kontrolerze (obok wejścia microUSB).

Po chwili adapter i kontroler powinny się sparować, po czym pad od Xboxa One powinien działać z komputerem – oczywiście przez cały czas użytkowania kontrolera będzie musiał być do PC-ta włożony adapter.

Podłączenie pada Xbox One do PC – podsumowanie

Jak widać odpowiedź na pytanie, jak podłączyć pada Xbox One do PC nie jest zbyt trudna i w wielu przypadkach cały ten proces powinien zająć zaledwie kilka chwil. Niestety, w przypadku starszych kontrolerów bezprzewodowe podłączenie pada Xbox One do PC będzie wiązało się z dodatkowym wydatkiem, ale, kiedy już go poniesiemy, nie pojawią się już raczej żadne dodatkowe komplikacje.

Korzystając z nadarzającej się okazji, chcielibyśmy przypomnieć Wam o innych artykułach, które dotychczas stworzyliśmy, a które mogą okazać się dla Was przydatne. Tłumaczyliśmy między innymi, jak wyłączyć touchpad. Swego czasu objaśnialiśmy również, jak połączyć telefon z komputerem. Dajcie znać w komentarzach, jeśli macie jakieś pomysły na kolejne poradniki, które powinniśmy w dalszej kolejności przygotować!

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *