Obecne telefony komórkowe i smartfony służą nam nie tylko do wykonywania rozmów na odległość czy wysyłania SMS-ów. To silne narzędzie wyposażone w pojemne karty pamięci, kamery i aparaty wysokiej jakości i inne udoskonalenia, dzięki którym można je wykorzystywać na dziesiątki rozmaitych sposobów. Także do robienia zdjęć z wypoczynkowych kurortów, rodzinnych, z przyjaciółmi, w każdej chwili, gdy znajdziemy do tego sposobność.

Tak, by utrwalić ważne i mniej ważne momenty w swoim życiu i w życiu najbliższych nam osób. Jest to też powód, dla którego chętnie dzielimy się swoimi zdjęciami z innymi lub pragniemy przetransferować te pliki na nowy model naszego osobistego telefonu. Aby tego dokonać, niezbędne jest nam połączenie internetowe, Bluetooth lub komputer osobisty, który posłuży jako nośnik danych.

Jak przesłać zdjęcia z telefonu na telefon przy pomocy internetu?

W celu wysłania kilku zdjęć z jednego telefonu na drugi z wykorzystaniem połączenia z internetem możemy skorzystać z jednego z kilku alternatywnych rozwiązań. W pierwszej kolejności, przy małej ilości zdjęć da się wykorzystać do tego skrzynkę mailową, lub niektóre z komunikatorów wykorzystywanych przez portale społecznościowe. W taki sposób zaprzęgniemy do pracy WhatsApp czy Messengera, za których pośrednictwem wyślemy zdjęcia na drugi telefon.

Innym rozwiązaniem internetowym jest możliwość wysłania zdjęć na dysk Google czy Dropboxa. Tam możemy jednocześnie zamieści znacznie większą ilość fotografii i pobrać je na drugie urządzenie bez konieczności ściągania każdego z plików z osobna.

Jak przesłać zdjęcia z telefonu na drugi telefon przy użyciu Bluetooth?

Bluetooth jest kolejnym rozwiązaniem, które można wykorzystać w celu przesłania danych, takich jak zdjęcia, z jednego urządzenia na inne. Aby to zrobić, konieczna jest kompatybilność systemów operacyjnych obydwu takich telefonów. Posiadając wyposażenie wykorzystujące te same systemy operacyjne jak Android czy iOS, z całą pewnością uda nam się transfer tych danych, gdy tylko wykonamy tę transakcję prawidłowo.

  1. Trzeba uruchomić Bluetooth na obojgu urządzeniach.
  2. Ustanowić połączenie Bluetooth za pośrednictwem ustawień telefonów.
  3. Z telefonu, na którym znajdują się zdjęcia, należy wejść w galerię, wybrać zdjęcia, które pragniemy przesłać i udostępnić je z wykorzystaniem Bluetooth.
  4. Na drugim urządzeniu zaakceptować transfer danych.

Jak to zrobić z wykorzystaniem komputera osobistego?

Prędkość transferu danych za pośrednictwem komputera może być ograniczona, lecz przy znacznej ilości fotografii wykorzystanie własnego PC-ta może okazać się strzałem w dziesiątkę. Choć czas trwania takiego przesyłu może się odrobinę dłużyć, to tym sposobem będziemy mogli przesłać jednocześnie duże ilości danych bezpośrednio z jednego urządzenia na drugie.

W celu przesłania zdjęć z telefonu na telefon z wykorzystaniem komputera konieczne jest posiadanie odpowiednich kabli, dzięki którym podłączymy urządzenia do PC-ta. Poprzez komputer, z telefonu ze zdjęciami, wybieramy odpowiedni folder i wykonujemy transfer na drugie urządzenie mobilne. Akceptujemy przesył plików. Wklejamy je do prawidłowego folderu na drugim urządzeniu. Na telefonach z Androidem będzie to folder DCIM. Na telefonach firmy Apple niezbędne będzie uruchomienie aplikacji iTunes.

Podsumowanie

Wykorzystanie Bluetooth i połączenia sieciowego do przesyłu zdjęć i innych danych z telefonu na telefon sprawdza się najlepiej, gdy do wysyłki mamy ledwo kilka plików. Z sieci możemy skorzystać także przy przesyłaniu większych galerii zdjęć. Najbardziej polecanym sposobem przy większej ilości danych jest wykorzystanie połączenia z komputerem osobistym i użycia go, jako pośrednika pomiędzy obydwoma urządzeniami mobilnymi.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Czym są gry FPS? “Gry FPS” – co to znaczy?
Ach, aż się łezka w oku kręci jak człowiek pomyśli o historii gier FPS. Można wprost powiedzieć: to właśnie ten gatunek sprawił, że dzisiejszy świat
Co zrobić ze starym laptopem? Co zrobić ze starym laptopem? Podpowiadamy!
Przychodzi taki okres w życiu każdego, że w końcu decydujemy się na nowy sprzęt. Komputery nie są wieczne i często, nawet jeśli działają, to przestają
Jak odblokować laptop? Jak odblokować laptop? Odpowiadamy!
Życie jest pełne niespodzianek. Czasem znajdziesz czterolistną koniczynę, a czasem utkniesz się w windzie. Czasem ci się poszczęści, a czasem dla odmiany spotkasz się z
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *