Każdy gracz zaświadczy: zgubienie kursora podczas dynamicznej rozgrywki może mieć złe skutki. Wtedy jednak kursor po prostu ginie w gąszczu efektów na ekranie. Czasem jednak kursor może po prostu zniknąć. Nawet podczas zwykłej pracy biurowej! Jak sobie poradzić w takiej sytuacji? Jak przywrócić kursor w laptopie? Sprawdźmy!

Najlepsze sposoby na to, jak przywrócić kursor w laptopie

Windows jest zaprojektowany w taki sposób, że można go bez większego problemu obsługiwać bez myszki i kursora. Współcześnie ta wiedza jednak trochę zaginęła. Poza tym nie da się ukryć, że myszka komputerowa jest genialnym wynalazkiem i znacząco ułatwia i przyspiesza pracę. Warto w potrzebie wiedzieć, jak przywrócić kursor w laptopie.

Jakie są najlepsze sposoby na przywrócenie kursora w laptopie?

  1. Jeśli używasz zewnętrznej myszki, spróbuj ją najpierw odłączyć i podłączyć ponownie.
  2. Włączenie touchpada (panelu dotykowego). Wielu z nas w laptopie nie używa myszki, którą można zastąpić przesunięciem palcem po panelu dotykowym. Jednocześnie równie wielu ludzi nie wie, że touchpad można wyłączyć, można to zrobić niechcący i co najważniejsze: można to zrobić przypadkiem. Większość (jeśli nie wszystkie) laptopy mają wbudowany skrót do wyłączenia touchpada. Z reguły będzie krył się pod kombinacją klawiszy “Fn” + “F1-F12” w zależności od tego, pod którym dokładnie przyciskiem funkcyjnym F znajduje się skrót. Musisz to sprawdzić sam, gdyż jego lokacja nie jest uniwersalna.
  3. Innym sposobem na rozwiązanie tego samego problemu jest skorzystanie z ustawień. W tym wpisz w menu Start “Menedżer urządzeń” i wciśnij Enter. W liście części znajdź touchpad (panel dotykowy) i sprawdź, czy jest włączony.
  4. W tym samym miejscu możesz również sprawdzić, czy masz aktualny sterownik, a w razie potrzeby go zaktualizować.
  5. Jeżeli kursor myszki w laptopie jest widoczny po starcie systemu i znika po jakimś czasie, może to być spowodowane konfliktem oprogramowania. Najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest wyłączenie i ponowne włączenie laptopa. Jeśli problem będzie regularnie powracał, uruchom laptop w trybie awaryjnym, a następnie odinstaluj niedawno zainstalowane programy, które mogą to spowodować. Spodziewaj się, że w przypadku tego sposobu będziesz musiał to robić metodą prób i błędów.
  6. Ostatecznie możesz również przywrócić system do stanu, w którym kursor działał.

Sami zobaczycie, że przywrócenie kursora myszki w laptopie jest zadaniem równie łatwym, co zmiana kursora. Wszystko z tego powodu, że jest bardzo mała szansa na to, że chodzi o coś innego niż przypadkowe wyłączenie touchpada. Warto jednak pamiętać: jeżeli zewnętrzna myszka działa, a touchpad (po powyższych krokach) wciąż nie, może to oznaczać usterkę techniczną, np. wypięcie się z płyty głównej taśmy odpowiedzialnej za touchpad.

Przyczyny, dlaczego czasem trzeba przywrócić kursor w laptopie

Sporą część przyczyn opisaliśmy w poprzednim punkcie. Przyjrzymy się jednak, co dokładnie powoduje powstanie stanu, w którym trzeba przywrócić kursor w laptopie.

  • Skróty klawiszowe. Wielu użytkowników nawet nie wie, że ich laptop ma zaimplementowane dodatkowe skróty klawiszowe, które pozwalają w łatwy sposób kontrolować dodatkowe funkcje. Możliwość wyłączenia touchpada wzięła się z jednego powodu. Otóż jeśli używa się klawiatury laptopa z zewnętrzną myszką, wbudowany touchpad może przeszkadzać. Można niechcący dotykać go ramieniem i wpływać w ten sposób na pozycję kursora. Dlatego wielu ludzi decyduje się na wyłączenie touchpada kompletnie. Skrót klawiszowy można łatwo wcisnąć w kompletnie nieplanowanym momencie i zorientować się, że trzeba przywrócić kursor myszki w laptopie.
  • Nie możemy jednak zapomnieć o drobnych problemach technicznych. Wadliwa myszka może powodować, że kursor będzie znikać. Często przenoszona myszka jest bardzo narażona na uszkodzenia mechaniczne. Wejście USB myszki i port USB w laptopie również są bardziej narażone na uszkodzenia z powodu częstego podłączania i odłączania gryzonia.

Zniknął ci kursor myszki? Nie ma się co martwić. Kwestia, jak przywrócić kursor myszki w laptopie jest bardzo łatwa do rozwiązania.

WARTO PRZECZYTAĆ:

world of warcraft w chinach WoW w Chinach płaci gotówką za raportowanie cheaterów!
Z cyklu: “nagłówki nie do ogarnięcia”. Netease (firma, która jest wydawcą WoW-a na rynek Chiński) zapowiedziała specjalny event na lipiec, w którym nagrodą za raportowanie
Elon Musk zablokuje iPhone'y Czy Unia Europejska pracuje nad cenzurą X?
Czy Unia Europejska pracuje nad cenzurą X? Platforma X (były Twitter) od czasu przejęcia przez milionera Elona Muska jest prawdziwą solą w oku ludzi, którym
Co zrobić ze starym laptopem? Co zrobić ze starym laptopem? Podpowiadamy!
Przychodzi taki okres w życiu każdego, że w końcu decydujemy się na nowy sprzęt. Komputery nie są wieczne i często, nawet jeśli działają, to przestają
Udostępnij

Na co dzień zajmuję się organizacją konkursu łazików marsjańskich, żeby wieczorami móc oddać się graniu. Lubię klimaty post-apo, jeździć na woodstock i preferuję PvE od PvP. Posiadam komplet smoczych kul. Odwiedź mnie na Twitchu: https://www.twitch.tv/grokoko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *