Kochasz czytać? Nie wyobrażasz sobie dnia bez przeczytania choćby jednego rozdziału? Być może szukasz alternatywy dla standardowych pozycji książkowych? Myślałeś o skorzystaniu z czytnika książek Kindle?

Dzięki niemu zyskasz lekkiego i wygodnego towarzysza podróży, po którego możesz sięgnąć w każdej chwili. Chcesz wiedzieć jak korzystać z czytnika e-booków Kindle? Wszystkiego dowiesz się z poniższego materiału.

Czym jest czytnik książek Kindle?

W 2007 roku firma Amazon udostępniła na rynku czytnik e-booków Kindle, który stał się jednym z najczęściej wybieranych tego typu urządzeń dla miłośników książek. Co przemawia za jego zakupem? Z pewnością warto wiedzieć, że wyświetlacz przystosowany jest w taki sposób, aby nie męczyć oczu użytkownika.

Na uwagę zasługuje również fakt, że wystarczy tylko jedno ładowanie, aby móc zapewnić sobie kilka tygodni czytania ulubionych pozycji książkowych. Wybierając czytnik Kindle zawsze będzie mieć przy sobie swoją podręczną bibliotekę, dostępną w każdym miejscu na świecie.

jak ściągać książki na kindle za darmo

Jak ściągać książki na Kindle?

Istnieje kilka możliwości, dzięki którym możesz ściągnąć swoje ulubione książki na czytnik Kindle. Poniżej znajdziesz kilka sposobów na ich pozyskanie.

E-booki z księgarni Amazon

Skoro czytnik Kindle został stworzony przez firmę Amazon, z pewnością warto skorzystać z jej księgarni. Aby ściągnąć z niej jakikolwiek e-book, postępuj według poniższych wskazówek:

 • Podłącz się do sieci WI-FI.
 • Wybierz ikonkę sklepu dostępną na czytniku.
 • Następnie kliknij hasło „Books”.
 • Wybierz tę kategorię, która Cię najbardziej interesuje, a następnie książkę.
 • Teraz możesz opłacić zamówienie.

Książki dostępne w bibliotece Amazon posiadają różne ceny, a niektóre pozycje są bezpłatne.

Księgarnia Amazon pozwala swoim użytkownikom również na subskrybowanie swoich ulubionych gazet. Wystarczy tylko, że klikniesz przycisk „Subscribe now”. Aby uzyskać dostęp do wszystkich zakupionych pozycji, wybierz przycisk „Home” i przejdź do folderu download.

E-booki z oficjalnych stron

Swoje ulubione książki możesz pobrać również z innych sprawdzonych stron z dostępem do e-booków. Ważne, aby mieć pewność, że książki pochodzą tylko z w pełni legalnych źródeł. Zyskasz do nich dostęp m.in. w formacie AZW, TXT, MOBI i wielu innych. Gdzie możesz szukać e-booków do pobrania?

 • Legimi – ze swojego konta możesz korzystać przez 7 dni za darmo. Jeśli Ci się spodoba, aktywuj subskrypcję w cenie już od ok. 33 zł miesięcznie podpisując umowę na 12 miesięcy z góry. Bez umowy zapłacisz jednorazowo ok. 40 zł miesięcznie. Dzięki temu zyskasz dostęp do tysięcy pozycji. Dodatkowo w każdym miesiącu pobierzesz do 10 nowych e-booków.
 • Empik Go – wystarczy, że aktywujesz abonament Empik Go, gdzie zyskasz dostęp do ponad 40 tysięcy pozycji książkowych. Wybierając pakiet miesięczny Go Mini zapłacisz ok. 20 zł i umożliwisz sobie ściągniecie 2 książek. Wybierając pakiet za ok. 40 zł możesz pobierać ebooki bez ograniczeń. Oba pakiety dostępne są w przypadku jednorazowej wpłaty miesięcznej. Możesz również wybrać pakiet 90-dniowy w cenie ok. 120 zł, pakiet 180-dniowy za ok. 170 zł, oraz pakiet roczny w cenie ok. 310 zł. Istnieje możliwość skorzystania z 7-dniowego okresu próbnego.

W jaki sposób można wgrać e-booki na Kindle?

Skoro e-booki zostały już zakupione, możesz wprowadzić je ręcznie lub korzystając z aplikacji. Z których warto skorzystać?

 • Send to Kindle App – pozwala przesłać pobrane na komputer lub inne urządzenie z Androidem e-booki na czytnik Kindle. Zyskasz książki m.in. w formatach JPEG, DOC, PNG, GIF i MOBI.
 • KDeasy – aby przesłać pobrane na Kindle e-booki, musisz podłączyć sprzęt z aplikacją za pomocą kabla USB do czytnika Kindle.
 • Calibre – za pomocą tej aplikacji również wgrasz swoje ulubione książki na czytnik Kindle. Oprócz tego pozwala na zarządzanie swoją biblioteką, konwersję plików również tych, które nie są obsługiwane przez Kindle – pliki EPUB.

Ebooki na Kindle można wgrać również poprzez maila i kabel USB.

Jak wgrać e-booki na Kindle za pomocą maila?

 • Jeśli nie masz, stwórz swój indywidualny adres e-mail.
 • Następnie na czytniku Kindle wybierz ikonę „Menu” i „Ustawienia” a na koniec „Moje Konto”.
 • Na e-mail wyślij wybrane pozycje i jeśli jest taka potrzeba, przeformatuj je do formatu Kindle. Wystarczy, że w tytule maila wpiszesz hasło „Convert”.

Jak wgrać e-booki za pomocą kabla USB?

 • Podłącz Kindle do komputera za pomocą kabla USB.
 • Przegraj e-booki do katalogu „Documents”.
 • Sprawdź, czy pozycje książkowe są już na Twoim czytniku.

 Jak ściągać książki na Kindle za darmo?

Zastanawiasz się, jak ściągać darmowe książki na Kindle? Na powyżej wymienionych portalach, znajdziesz dostęp do darmowych ebooków na Kindle. Skorzystaj również z bezpłatnych okresów próbnych. Oprócz tego możesz zajrzeć na takie strony jak m.in.: wolnelektury.pl, nexto.pl i woblink.pl. To tylko niektóre portale, które udostępniają również darmowe e-booki na Kindle i to nie tylko w języku polskim.

 Jak ściągać książki na Kindle za darmo

Jak widać ściągniecie zarówno darmowych, jak i płatnych pozycji książkowych na Kindle nie należy do najtrudniejszych zadań. Oprócz samego pobierania książek na czytnik, możesz również udostępniać je znajomym i korzystać z wielu dodatkowych funkcji Kindle, aby czytanie stało się jeszcze przyjemniejsze.

WARTO PRZECZYTAĆ:

czytnik ebook ranking Czytnik ebook ranking 2021 – który czytnik ebooków kupić?
Czytniki e-booków to ciekawa i wygodna alternatywa do przechowywania i transportowania książek papierowych (które sporo ważą i zabierają dużo miejsca, zaś w takim małym czytniku
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *