Sprawdzanie IP komputera to bardzo często poruszany temat. W końcu po IP najłatwiej jest zidentyfikować użytkownika Internetu – z tego względu wiele osób stara się je ukryć. Narzędziem, które pozwala to zrobić, jest VPN, ale po jego włączeniu możemy chcieć sprawdzić, czy naprawdę on działa. W takich momentach możemy zapytać: jak sprawdzić IP komputera?

Jeśli myślisz sobie “jakie jest moje IP?”, jesteś w dobrym miejscu. Poniżej omówimy cały szereg prostych, skutecznych metod na sprawdzanie IP komputera. Nie jest do tego potrzebna żadna wiedza czy specjalne umiejętności. Wystarczy podążać za instrukcjami, które zawarliśmy w dalszej części tego artykułu. Zapraszamy!

Jak sprawdzić IP komputera? Najprostsze metody

Na początek chcielibyśmy Wam przedstawić najprostsze i najbardziej oczywiste metody na sprawdzanie IP komputera. Jedna nie wymaga żadnych zewnętrznych narzędzi, a do skorzystania z drugiej niezbędna jest przeglądarka internetowa.

1. Jak sprawdzić swoje IP poprzez Ustawienia?

Jeśli zastanawiasz się, jak sprawdzić IP komputera, wejdź w Ustawienia komputera. Następnie przejdź do zakładki Sieć i Internet.

jakie jest moje ip

Z listy po lewej stronie ekranu wybierz kategorię Wi-Fi.

jak sprawdzić ip komputera

Następnie naciśnij na nazwę sieci, z którą Twój komputer jest w danej chwili połączony. Wyświetlą się informację na jej temat. Użyj kółka myszki, aby zjechać na dół.

Znajdziesz tam takie dane, jak adres serwera IPV6, adres DNS serwera IPv6, a także adres iVp4 oraz adres serwera DNS IPv4. Zapewne najbardziej będą Cię interesować adresy IPv4.

2. Jak sprawdzić IP przez przeglądarkę?

Alternatywny sposób to po prostu wpisanie w przeglądarkę internetową “sprawdź swoje IP” i przejście na jedną ze stron, które oferują taką funkcję. Zazwyczaj potem albo IP będzie od razu widoczne, albo będzie trzeba nacisnąć jakiś przycisk, aby je zobaczyć.

Oprócz adresu IP takie witryny umożliwiają często także na przykład zmierzenie prędkości łącza, a także sprawdzenie, czy witryna może wykryć używaną przez nas przeglądarkę i inne dane.

Jakie jest moje IP? Kolejne sposoby

Jeśli z jakiegoś powodu powyższe metody nie spełniają Waszych oczekiwań lub po prostu chcielibyście wypróbować jakieś inne, mamy dla Was dwie kolejne.

1. Sprawdź swoje IP przez Powershell

Naciśnij klawisz Windows i wpisz w wyszukiwarkę systemową Powershell, po czym naciśnij Enter.

Wpisz w Powershell komendę gip i naciśnij Enter. Swój adres IP znajdziesz obok pozycji IPv4Address.

2. Jak sprawdzić IP przez Wiersz polecenia?

Tutaj sytuacja wygląda bardzo podobnie. Należy nacisnąć klawisz Windows, wpisać Wiersz polecenia, a potem nacisnąć Enter.

Wpisz komendę ipconfig i naciśnij Enter. Swoje IP znajdziesz obok pozycji IPv4 Address.

Sprawdzanie IP komputera – podsumowanie

Jak widać, odpowiedzi na pytanie, jak sprawdzić IP komputera, jest bardzo wiele. Każdy z pewnością więc znajdzie taką, która będzie dla niego odpowiednia. Sprawdzanie IP komputera jest bardzo proste niezależnie od wybranej metody, a do tego szybkie, więc nikomu nie powinno sprawić szczególnego problemu. Warto wiedzieć, jak to zrobić, ponieważ może się to okazać przydatne przy przeróżnych okazjach.

Jeśli zainteresował Was ten temat, może zaciekawić Was także nasz artykuł odnośnie do tego, czym jest VPN i dlaczego go potrzebujesz. Użyteczny może okazać się także poradnik, w którym tłumaczyliśmy najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Dajcie znać, jeśli macie jakieś pomysły na następne tematy, którymi Waszym zdaniem powinniśmy się zająć!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wilgotność powietrza w magazynie – na co wpływa?
W coraz większej liczbie magazynów utrzymuje się określony stopień wilgotności i temperaturę poprzez zastosowanie systemów nawilżających, osuszających, grzewczych i chłodzących. Dzięki niej w magazynie przez
Technologiczne zabawki dla dzieci – na które warto zwrócić uwagę?
Letnie dni sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, jednak niektóre dzieci nie przepadają za typowymi aktywnościami w ogrodzie. Dotyczy to w szczególności dzieci i nastolatków
Procesory, czyli poradnik pomagający przy komputerowym zawrocie głowy
Procesory – serce komputera? Witajcie w fascynującym świecie procesorów, serca każdego komputera! W tym artykule zgłębimy tajniki tych niepozornych, ale niezwykle istotnych elementów, które sprawiają,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

1 Komentarz

  • Marta, 9 października 2021 @ 18:40 Odpowiedz

    Sprawdziłam, działa, . Mam jednak jeden problem . Sprawdzałam swój adres na stronie https://twojeip.wp.pl/ i wyszło mi coś innego. Czy to możliwe żeby były różne adresy IP w jednym komputerze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *