Buddy Pokemon to funkcja w Pokemon GO, która pozwala mieć wybranego pokemona ciągle przy sobie na kształt Asha i Pikachu z anime. Dzięki wykonywaniu różnych zadań ze swoim ulubionym pokemonem dostaniemy rozmaite bonusy.

Za osiągnięcie poziomu Best Buddy mamy dostęp do wszystkich bonusów, a nasz zwierzak dostanie specjalną wstążkę, która będzie widoczna dla wszystkich, gdy np. wstawimy poka na gym. To wszystko sprawia, że gracze zastanawiają się jak szybko zdobyć Best Buddy w Pokemon GO.

Poziomy Buddy Pokemon w Pokemon GO

Jak wspomniałem wyżej: gra oferuje cztery poziomy oznaczające coraz głębszą więź z Pokemonem w grze Nintendo. Są to:

 • Good Buddy — Pokemon będzie podążał za tobą w grze. Będziesz też mógł odczytać jego nastrój
 • Great Buddy — Pokemon będzie ci wręczał prezenty (potiony lub maliny) oraz asystował w łapaniu dzikich pokemonów. Co to znaczy? Czasem w sytuacjach, gdy dziki pokemon odbije naszego pokeballa, pojawi się nasz buddy, który skieruje go ponownie w dzikiego pokemona. Odbity pokeball ma 100% szans na trafienie i działa na specjalne pokeballe, które są używane w rajdach. To sprawia, że jest to chyba najbardziej wartościowa nagroda.
 • Ultra buddy — Pokemon będzie cię informował o konkretnych Pokestopach. Jeśli będziesz w okolicy miał nieodwiedzony pokestop, pokemon może go zaznaczyć i jeśli nim zakręcisz, dostaniesz dużo większe nagrody niż zwykle. Poza tym będziesz dostawał od Pokemona Suweniry.
 • Best Buddy — Boost do Combat Power (CP) oraz wstążka Best Buddy

Poza tym, pokemon będący naszym buddy co kilka kilometrów znajdzie candy oraz XL candy.

Jak wbijać Best Buddy?

Poziom więzi z naszym pokemon będzie rósł za wykonywanie konkretnych działań za które dostaniemy serduszka. Aby zdobyć poziom Good Buddy, potrzebujemy jedno serce (to taka podstawa), Great Buddy osiągniemy po zdobyciu 70 serc, Ultra Buddy po zdobyciu 150 serc, a do Best Buddy potrzebujemy 300.

Działania, które dają nam serduszka:

 • Wspólny spacer – jedno serce za 2 kilometry, maksymalnie 3 serca dziennie
 • Karmienie – karmienie pokemona daje serduszko, max. 3 serca dziennie
 • Wspólna zabawa – jedno serce dziennie
 • Wspólna walka – trzy serca dziennie
 • Zdjęcie pokemona – jedno serce dziennie
 • Odwiedziny nowego miejsca – jedno serce dziennie

Dodatkowo dostaniemy po sercu za otworzenie prezentu z itemami lub suwenirem.

Jak szybko zdobyć Best Buddy w Pokemon GO działania

Przy okazji zapraszamy Was do artykułu, w którym opisujemy najsilniejsze pokemony w Pokemon Go!

Jak szybko zdobywać serduszka z buddy w Pokemon GO?

Pewnie zauważyliście, że dziennie można zdobyć maksymalnie 12 serc (na wyższych poziomach 14). To sprawia, że wbicie 300 zajmie wam trochę czasu. O czym pamiętać, żeby jak najszybciej wbić Best Buddy w Pokemon GO?

Przede wszystkim pamiętajcie, aby zdobyć jak najwięcej serduszek dziennie. Wiadomo, że nie zawsze można wyjść na 6 km spacer (aczkolwiek dla swojego zdrowia polecam wcisnąć to w swój dzienny harmonogram), jednak sporo serduszek można zdobyć z domu. Łatwo ominąć zdobycie serc za karmienie pokemona, a wystarczy to zrobić trzy razy dziennie, a malin jest zawsze pod dostatkiem.

Zawsze zdobywajcie serca za karmienie, zabawę, zdjęcie i prezenty, jeśli już je dostajecie. Grosz do grosza, a zanim się obejrzycie, zdobędziecie kolejne poziomy buddy. Bardzo łatwe jest zdobycie trzech serc za wspólną walkę. Wystarczy, że wasz buddy będzie w waszej drużynie, gdy będziecie zdobywać gym. Nie musicie nim walczyć, a i tak dostanie serca.

A jeśli oprócz Pokemon Go gracie także w Unite, koniecznie sprawdźcie, jakie są najlepsze pokemony w Pokemon Unite!

Nastrój (mood) pokemona w Pokemon GO

Zdobycie best buddy da się przyśpieszyć lub jak kto woli — skrócić o połowę. Odpowiada za to zaimplementowany system nastroju (mood) pokemona, który możemy odczytać już po zdobyciu pierwszego serduszka, które wpadnie od razu, jak go nakarmicie. Jak sprawdzić, w jakim nastroju jest pokemon? Wystarczy kliknąć go, gdy chodzi obok nas, a nad nim zobaczycie emotkę pokazującą nastrój. Ewentualnie w menu buddy możemy zobaczyć tą samą emotkę.

Dostępne nastroje:

 • Zmęczony (Tired)
 • Znudzony (Dull)
 • Normalny (Normal)
 • Szczęśliwy (Happy)
 • Uśmiechnięty (Smile)
 • Rozbawiony (Fun)
 • Podekscytowany (Excited)

Na co wpływa nastrój pokemona? Na nic. Poza podekscytowanym: ten daje gigantyczny bonus:

 1. Skraca o połowę dystans potrzebny do zdobycia cukierka oraz cukierka XL
 2. Podwaja ilość serc do zdobycia dziennie!

Tak, dobrze przeczytaliście. Podekscytowany nastrój skraca czas potrzebny na wbicie best buddy o połowę.

Jak sprawić, żeby pokemon był podekscytowany (excited) w Pokemon GO?

Są na to dwa sposoby. Oba są łatwe, ale jeden bywa czasochłonny. Natomiast drugi pozwala tę czasochłonność zredukować do zera za pomocą mikropłatności. Jeśli nakarmimy naszego kolegę za pomocą poffin, jego nastrój od razu zmieni się na podekscytowany, dostępne do zdobycia serca się podwoją oraz od razu dostaniemy wszystkie (aż 6!) serc za karmienie.

Poffin kosztuje 100 monet, czyli ~3 zł. Czasem można go dostać za wykonywanie specjalnych zadań, ale nie jest to częste.

Podekscytowany nastrój można też zdobyć w inny, jak już powiedziałem bardziej czasochłonny sposób. Wykonanie każdej czynności dającej serduszko daje wewnętrzny boost do statystyki nastroju. Chociaż serc można zdobyć tylko kilka lub jedno (w zależności od czynności), to wspomniany boost mogą dać raz na pół godziny. Jeśli co pół godziny będziemy powtarzać czynności, łatwo osiągniemy podekscytowany nastrój pokemona.

Nastrój pokemona w Pokemon Go na Androida i iOS jest oparty o Emotional Points (EP). Zdobywamy 2EP za każdą czynność raz na 30 min. Wyjątkiem jest chodzenie, które daje 4EP za każde 2 kilometry i otwieranie prezentu (od buddy, nie od znajomych), które również daje 4EP. Dodatkowo można zacząć od zmiany buddy na pokemona, z którym chcemy nawiązać więź. To sprawi, że zacznie, mając 2 EP.

Jak szybko zdobyć Best Buddy w Pokemon GO nastrój

Co 30 minut bez interakcji spada pokemonowi 1EP, stąd co niecałe 30 minut trzeba się z nim chwilę pobawić. Jak łatwo odmierzyć 30 minut? Każda część pierścienia w koło avatara pokemona to 30 minut. W ten sposób można szybko osiągnąć podekscytowany nastrój i przyspieszyć zdobycie Best Buddy.

Jak szybko osiągnąć Best Buddy w Pokemon GO? – podsumowanie

Wbijanie serc z pokemonem to nic trudnego, trzeba jednak pamiętać o regularności. To ona jest najważniejsza, jeśli chcecie szybko wbić best buddy w Pokemon GO.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Pokemon Presents Czego dowiedzieliśmy się z Pokemon Presents?
W końcu nadszedł ten czas w roku, gdy dowiedzieliśmy się, jaka przyszłość czeka uwielbiane przez wszystkich Pokemony. Ósmego sierpnia odbyła się prezentacja Pokemon Presents poprowadzona
gra pokemon na pc Gry Pokemon na PC — najlepsze „klony” i alternatywy
Pokemon to jedna z najpopularniejszych serii gier, uwielbiana przez miliony fanów na całym świecie. Od prawie 3 dekad jedyny oficjalny sposób na zagranie w kultowe
nintendo Nintendo poluje na filmiki z fanowskiej gry, w której zabijasz Pokemony
Z jednej strony, Nintendo jest często bardzo wyczulone na ochronę swoich praw autorskich. Z drugiej, niektórym grom fanowskim pozwala żyć od lat, mimo że ich
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *