Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Instagram to platforma oparta w dużej mierze na tworzeniu własnych treści, natomiast ma ona także narzędzia pozwalające na dzieleniem się contentem stworzonym przez innych i komentowanie go. Nie każdy nawet wie, że takie opcje istnieją, a zdecydowanie warto ich używać. Spodobała Wam się relacja innej osoby i chcecie ją pokazać swoim obserwatorom? Sprawdźcie, jak udostępnić czyjąś relację na Insta!

Nie jest to wbrew pozorom szczególnie trudne, jeśli wiecie, co zrobić. Szczegółową instrukcję, która powinna pomóc Wam w skutecznym repostowaniu relacji innych osób, przygotowaliśmy dla Was poniżej. Zapraszamy!

Jak udostępnić czyjąś relację na Insta?

Udostępnienie czyjejś relacji na Instagramie jest najprostsze, jeśli ta osoba w relacji nas oznaczyła. W takim wypadku odpowiedź na pytanie, jak udostępnić czyjąś relację na Insta jest bardzo krótka: wystarczy wejść w chat z tą osobą, a powinna znaleźć się tam wygenerowana automatycznie informacja, że oznaczyła ona nas w Stories. Znajdzie się tam też przycisk “Dodaj do relacji”, który pozwala opublikować tę relację wraz ze swoim komentarzem.

Co jednak w sytuacji, kiedy ktoś nas nie oznaczył? Jak udostępnić czyjąś relacje na IG w takiej sytuacji? Cóż, domyślnie Instagram pozwala tylko wysłać relację innemu profilowi we wiadomości bezpośredniej (wystarczy nacisnąć na samolocik w prawym dolnym rogu ekranu i stuknąć w “Wyślij” przy pożądanym odbiorcy).

Jeśli więc chcemy udostępnić relację naszym odbiorcom, w takim wypadku najlepszą opcją będzie zrobienie screenshota (zrzutu ekranu) po włączeniu danej relacji, po czym stworzenie swojego własnego Instagram Stories i wykorzystanie zdjęcia z galerii. Przyjęło się, że w takim wypadku na zdjęciu zazwyczaj powinno się oznaczyć autora relacji, aby wiedział on, że jego wizerunek został wykorzystany.

Warto przy okazji wyjaśnić, jak udostępnić post innej osoby. Wystarczy, po zauważeniu go w swoim feedzie lub otworzeniu bezpośrednio z czyjegoś profilu, nacisnąć na trzy kropki w jego prawym górnym rogu, po czym na dole wybrać “Udostępnij” i postępować zgodnie ze wskazówkami na ekranie.

Udostępnianie relacji innej osoby na Instagramie – podsumowanie

Po zapoznaniu się ze zebranymi przez nas wskazówkami powinniście już nie mieć najmniejszego problemu z odpowiedzeniem na pytanie, jak udostępnić czyjąś relację na Insta. Wystarczy tak naprawdę kilka chwil, aby to zrobić, a jest to bardzo przydatna funkcja. Dzięki niej możecie skomentować to, co opublikował ktoś inny bądź podzielić się tym ze swoimi obserwatorami, jeśli uważacie, że jest to ważne. Krótko mówiąc – to ważne narzędzie dla każdego aktywnego użytkownika Instagrama, więc dobrze umieć udostępnić relacje.

Korzystając z okazji, chcielibyśmy zaprosić Was do zapoznania się z innymi naszymi artykułami dotyczącymi tego serwisu społecznościowego. Między innymi dotychczas tłumaczyliśmy, jak pobrać zdjęcie z Instagrama. Swego czasu wyjaśnialiśmy również, jak założyć drugie konto na Instagramie. Jeśli macie jakieś propozycje lub sugestie odnośnie do kolejnych materiałów, które powinniśmy stworzyć, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *