Masz Internet na laptopie lub komputerze i chcesz udostępnić go innym osobom? Interesuje Cię mobilny hotspot Wi-Fi lub Bluetooth, ale nie wiesz, gdzie szukać takiej opcji? Sprawdź, jak udostępnić Internet z komputera na telefon (lub inny komputer).

Bez obaw – system Windows 10 umożliwia zrobienie tego szybko, sprawnie i bezproblemowo, jeśli wie się, gdzie szukać odpowiedniej opcji. Wszystko wyjaśnimy poniżej. Zapraszamy!

Jak udostępnić Internet z komputera na telefon?

Internet można udostępnić z komputera na telefon za pomocą hotspotu mobilnego opartego na sieci Wi-Fi lub połączeniu Bluetooth. W obu przypadkach proces nawiązywania połączenia i konfiguracji jest bardzo prosty.

Mobilny hotspot Wi-Fi

Już spieszymy z wyjaśnieniem, jak udostępnić Internet z komputera na telefon za pomocą Wi-Fi. Wystarczy w tym celu wykonać kilka prostych kroków:

  1. Otwórz Ustawienia komputera.
  2. Kliknij na kategorię „Sieć i Internet”.
  3. Naciśnij na zakładkę „Hotspot mobilny” po lewej stronie okna.
  4. Przesuń suwak pod „Udostępnij moje połączenie internetowe innym urządzeniom” do pozycji włączonej.
  5. Z listy rozwijanej pod „Udostępnij moje połączenie Internetowe z” wybierz źródło, jeśli masz więcej niż jedno (np. Wi-Fi i Ethernet).

I gotowe – teraz po prostu na drugim urządzeniu, czy to telefonie, czy komputerze lub laptopie, poszukaj sieci Wi-Fi o nazwie wyświetlonej poniżej w sekcji „Nazwa sieci”. Żeby się połączyć, wpisz widoczne pod nią „Hasło sieciowe”.

Hotspot mobilny Bluetooth

Połączenie z Internetem można też udostępniać przez protokół Bluetooth. Kroki do wykonania prezentują się podobnie, jak w przypadku hotspotu Wi-Fi:

  1. Wejdź w Ustawienia komputera.
  2. Wybierz kategorię „Sieć i Internet”.
  3. Kliknij w zakładkę „Hotspot mobilny”.
  4. Naciśnij na suwak pod „Udostępnij moje połączenie internetowe innym urządzeniom”.
  5. Pod „Udostępnij moje połączenie sieciowe przez” naciśnij na „Protokół Bluetooth”.

Następnie wystarczy włączyć Bluetooth na obu urządzeniach i sparować je, aby został udostępniony Internet.

Można zmienić z domyślnych na dowolne inne nazwę sieci i hasło, klikając na przycisk „Edytuj”.

Udostępnianie Internetu z komputera na telefon – podsumowanie

Liczymy, że powyższe wskazówki stanowią dla Was dostateczną odpowiedź na pytanie, jak udostępnić Internet z komputera na telefon. Dostępne są dwie opcje (przez Wi-Fi lub Bluetooth), więc każdy powinien być w stanie znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla siebie.

Jeśli chcecie zrobić hotspot w odwrotną stronę, sprawdźcie także koniecznie nasz poradnik, jak udostępnić Internet z telefonu na komputer. Również jest to bardzo proste! Zapraszamy także do pozostawienia w komentarzach sugestii odnośnie do kolejnych materiałów, które powinniśmy przygotować.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *