Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Czasami instalujemy jakąś aplikację na smartfonie tylko na chwilę, po czym, kiedy już raz z niej skorzystamy, przestaje ona być nam potrzebna i tylko zagraca urządzenie. Bywa też, że kiedyś bardzo lubiliśmy daną aplikację, ale z różnych względów przestaliśmy jej regularnie używać. W takich przypadkach często zadajemy sobie następujące pytanie: jak usunąć aplikację z iPhone?

Wiedza ta może przydać się także choćby do tego, aby w razie potrzeby zwolnić miejsce na smartfonie. Niektórzy też po prostu cenią sobie minimalizm i dlatego chcą ograniczyć liczbę zainstalowanych aplikacji do minimum. Wszystko krok po kroku wytłumaczymy poniżej, tak, abyście nie napotkali na żadne trudności. Zapraszamy!

Jak usunąć aplikację z iPhone? Instrukcja krok po kroku

Usunięcie aplikacji z ekranu początkowego przebiega bardzo prosto. Wystarczy wykonać poniższe kroki, a aplikacja natychmiast zostanie usunięta:

  1. Naciśnij palcem na aplikację, którą chcesz usunąć i przytrzymaj ją, dopóki nie zacznie drżeć.
  2. Stuknij w “Usuń aplikację” i potwierdź swoją decyzję. Jeśli nie widzisz takiego napisu, przyciśnij minus, który pojawił się w lewym górnym rogu ikonki i wtedy wybierz “Usuń aplikację”, po czym jeszcze raz “Usuń”.

Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie aplikacje zainstalowane na urządzeniu muszą być na ekranie początkowym – niektóre mogą znajdować się w bibliotece aplikacji. Dotyczy to iPhone’ów, które mają zainstalowany system operacyjny iOS 14.

Jak usunąć aplikację z iPhone, która znajduje się w bibliotece? Oto instrukcja:

  1. Przesuń palcem w lewo będąc na ekranie początkowym, aby wejść do biblioteki aplikacji.
  2. Naciśnij na pole wyszukiwania i znajdź aplikację, którą chcesz usunąć.
  3. Przytrzymaj ikonkę aplikacji, po czym naciśnij “Usuń aplikację” i znowu “Usuń”.

Trzeba pamiętać, że nie wszystkie aplikacje na iPhone da się usunąć. Nie można pozbyć się niektórych aplikacji systemowych/wbudowanych, na przykład App Store. Na iOS 14 można za to odinstalować m.in. Mail, Kalkulator czy Pogodę. W razie potrzeby można później zainstalować je ponownie z App Store.

Usuwanie aplikacji z iPhone’a – podsumowanie

Liczymy, że nasz poradnik na temat tego, jak usunąć aplikację z iPhone spełnił Wasze oczekiwania. Nie jest to jak widać zbyt skomplikowane, więc każdy powinien sobie bez problemu poradzić, a do tego w niektórych przypadkach może się to okazać najlepszym wyjściem. Warto przede wszystkim odinstalowywać aplikacje, z których się nie korzysta, aby oszczędzić cenną pamięć wewnętrzną, której często jest zbyt mało, zwłaszcza w przypadku starszych modeli.

Użytkowników smartfonów Apple zapraszamy do zapoznania się także z innymi artykułami, które przygotowaliśmy na ich temat. Opisywaliśmy już między innymi, jak sprawdzić czy iPhone jest nowy. Omawialiśmy także, jak usunąć iCloud z iPhone. Nie wszystkie tego typu kwestie są intuicyjne, więc poradniki mogą okazać się użyteczne. Jeśli macie pomysły na kolejne tematy, którymi powinniśmy się zająć, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.