Budowanie listy znajomych i kontaktów na Facebooku i innych portalach społecznościowych jest czystą przyjemnością. Utrzymanie kontaktu z ludźmi, z którymi na co dzień nie możemy się widywać, którzy byli częścią naszego życia w czasach szkolnych i w zakładach pracy, w których pracowaliśmy dawniej, jest dziś możliwe, dzięki sile społecznościowych portali i samego internetu. Także kontaktu z rodziną, która mieszka w innych miejscowościach czy z przyjaciółmi poznanymi podczas zagranicznych wycieczek lub roboczych wyjazdów do obcych krajów. Zdarza się, że niektóre niegdyś dopisane kontakty pragniemy uciąć, a może być ku temu dużo prywatnych powodów. Jak więc usunąć kogoś z Messengera, by przestać otrzymywać od niego czy od niej wiadomości? Przeczytaj także jak usunąć wiadomości z messengera oraz jak usunąć relacje z Facebooka.

Kontakty się przydają

Lista kontaktów zapisanych na internetowych portalach może przydać się nie tylko w sprawach prywatnych. Dzięki niej nie tracimy kontaktu z ludźmi, którzy przykładowo mogliby pomóc w rozwijaniu własnych pasji, być pierwszymi odbiorcami naszego wyjątkowego bloga czy klientami i testerami naszego planu na biznes. To także ludzie, którzy mogą nas wesprzeć w cięższych czasach lub pomóc w znalezieniu zatrudnienia czy lokum w innej miejscowości. Kontakty, które budowaliśmy przez lata, mogą więc przydać się na wiele różnych sposobów, lecz zdarzają się wśród nich osobistości, z którymi raczej nie chcielibyśmy dłużej utrzymywać znajomości.

Usuwanie kontaktu z Messengera

Aby usunąć kontakt z facebookowego Messengera na telefonach z oprogramowaniem Android i iOS należy najpierw otworzyć tę aplikację i postępować wedle następujących instrukcji:

– znaleźć ikonę kontaktów,

– kliknąć ikonkę „Wszyscy”,

– odszukać profil osoby, którą pragniemy usunąć,

– wejść w ikonkę „i” oznaczającą informacje,

– wybrać opcję usuń kontakt po ukazaniu się wyskakującego okienka.

To działanie nie zawsze będzie funkcjonować tak, jak tego pragniemy. Zdarzy się bowiem, że kontakt znów pojawi się na naszej liście, a spowodowane to jest tym, że mamy tę osobę zapisaną wśród naszych znajomych na Facebooku. W takim wypadku, zanim dokonamy tych czynności, powinniśmy najpierw usunąć tego kogoś z listy znajomych Facebooka, a dopiero później z listy kontaktów w Messengerze w internecie i na telefonie komórkowym.

Usuwanie z listy znajomych na Facebooku

Aby więc usunąć kontakt z listy znajomych na Facebooku, powinniśmy wejść na ten portal społecznościowy i zalogować się do swojego konta. Następnie trzeba wyszukać tę osobę na liście znajomych, co zrobimy przy pomocy wyszukiwarki lub samej sekcji znajomych przypisanej do naszego profilu. Po znalezieniu poszukiwanego profilu należy wejść w rozwijane menu znajdujące się obok nazwy tego użytkownika i wybrać ostatnią opcję o nazwie „Usuń z grona znajomych”. Tym samym sposobem możemy zablokować taki niechciany kontakt.

Dobrze jest mieć szeroką listę kontaktów i znajomych na Facebooku i w Messengerze. To znajomości, które być może kiedyś w przyszłości jeszcze zaprocentują i takie, do których wracamy myślą z nostalgią. Dziś, dzięki sile portali społecznościowych, nie tracimy kontaktu z ludźmi, którzy są lub byli dla nas ważni. Zdarza się jednak, że kontakt się urywa lub trzeba zakończyć znajomość z różnych prywatnych powodów. Mamy więc i taką możliwość.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wilgotność powietrza w magazynie – na co wpływa?
W coraz większej liczbie magazynów utrzymuje się określony stopień wilgotności i temperaturę poprzez zastosowanie systemów nawilżających, osuszających, grzewczych i chłodzących. Dzięki niej w magazynie przez
Technologiczne zabawki dla dzieci – na które warto zwrócić uwagę?
Letnie dni sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, jednak niektóre dzieci nie przepadają za typowymi aktywnościami w ogrodzie. Dotyczy to w szczególności dzieci i nastolatków
Procesory, czyli poradnik pomagający przy komputerowym zawrocie głowy
Procesory – serce komputera? Witajcie w fascynującym świecie procesorów, serca każdego komputera! W tym artykule zgłębimy tajniki tych niepozornych, ale niezwykle istotnych elementów, które sprawiają,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *