Aktywność fizyczna jest bezpośrednio powiązana ze zdrowiem, to powszechna wiedza. Każdy z nas ma smartfon przy sobie również podczas spaceru lub treningu. Warto wiedzieć, że może on pomóc lub na przykład wykona przydatne dla Ciebie pomiary. Z naszego poradnika dowiesz się, jak włączyć krokomierz w telefonie, dlaczego warto to zrobić oraz jak działa taka funkcja.

Smartfon motywujący do chodzenia. Czy jest ono rzeczywiście tak ważne?

Chodzenie jest jedną z najprostszych form aktywności fizycznej, a ma świetny wpływ na zdrowie. Wiele smartfonów zachęca do robienia około 10 tys. kroków dziennie i są to oficjalne zalecenia WHO. Poniżej przedstawiamy zalety trzymania się powyższych zasad:

  • Spalanie kalorii, utrzymywanie masy ciała;
  • Pozytywny wpływ na gospodarkę hormonalną;
  • Zdrowie układu sercowo-naczyniowego;
  • Wzmocnienie kości;
  • Dotlenienie mięśni;
  • Zapobieganie stanom zapalnym;
  • Dostarczanie witaminy D.

To tylko niektóre, ale najważniejsze zalety. Jeżeli tylko możesz, warto robić zalecane 10 tys. kroków dziennie. Kiedy dowiesz się, jak włączyć krokomierz w telefonie, powyższe zadanie będzie znacznie łatwiejsze. Smartfony oraz smartwatche zachęcają do codziennej aktywności i nagradzają za wykonywanie ćwiczeń czy zalecanych kroków.

jak włączyć krokomierz w telefonie huawei

Zanim dowiesz się, jak włączyć krokomierz w telefonie, poznaj jego rodzaje

Krokomierz to bardzo proste urządzenie lub funkcja, która liczy wykonywane kroki. Rodzajów jest kilka, ponieważ można korzystać ze smartwatcha lub smartfona. Wybór urządzenia to w tym przypadku wyłącznie kwestia wygody i osobistych preferencji.

Smartwatch jest bardzo komfortowym rozwiązaniem, które służy jak standardowy zegarek jednak wzbogacony o wiele ciekawych funkcji. Krokomierz w postaci takiego urządzenia nie wymaga żadnej dodatkowej interakcji. Kroki są zwykle liczone od razu po uruchomieniu smartwatcha. To podstawowa funkcja tego typu sprzętu, która jest implementowana w każdym modelu.

Jeżeli zastanawiasz się, jak włączyć krokomierz w telefonie, wystarczy tylko uruchomienie odpowiedniej aplikacji. Często smartfony mają również wbudowane widżety, które pokazują wyliczone kroki. Krokomierz w postaci telefonu jest mniej wygodny niż smartwatch oraz często nie będzie tak precyzyjny, jednak to zależy od wybranej aplikacji. Często smartfonowe programy, które liczą kroki, mogą mieć płatne funkcje.

Dlaczego warto korzystać z krokomierza w telefonie? Największe zalety

Podstawowym zadaniem krokomierza jest pomiar kroków, które wykonujesz w ciągu dnia. Niektóre aplikacje liczą również kalorie, przebyty dystans czy czas “ćwiczeń”. Telefon mamy przy sobie niemal cały czas i krokomierz ciągle będzie działał w tle. Dzięki temu w historii zobaczymy swoją codzienną aktywność oraz ewentualnie wyciągniemy wnioski.

Wybrane aplikacje, które odpowiadają za pomiar kroków, dodatkowo motywują użytkownika do aktywności fizycznej. Smartfon może wysyłać zachęcające powiadomienia, można ustawiać cele czy też alarmy, kiedy mamy rozpocząć trening.

Jeżeli wiesz, jak włączyć krokomierz w telefonie, sposobów jego wykorzystania jest naprawdę wiele. To przede wszystkim przydatne narzędzie pomiarowe oraz swego rodzaju motywator do codziennej aktywności fizycznej.

Jak włączyć krokomierz w telefonie? Kompleksowy poradnik

Konieczne będzie posiadanie odpowiedniej aplikacji monitorującej aktywność użytkownika. Warto zauważyć, że niektóre smartfony mają wbudowane funkcje takie jak krokomierz. Dla iOS i Androida są przygotowane główne aplikacje związane ze zdrowiem oraz aktywnością. Chodzi tutaj konkretnie o Google Fit, a także Apple Health. Jeżeli nie posiadasz którejś z tych aplikacji, należy ją po prostu pobrać ze sklepu Play czy też App Store.

Oczywiście dostępne są także inne programy, które sprawdzą się tutaj idealnie. Zasada działania będzie bardzo podobna. Jeżeli wciąż zastanawiasz się, jak włączyć krokomierz w telefonie, należy odpowiednio skonfigurować posiadaną aplikację. Zwykle konieczne jest podanie wzrostu, płci, wieku oraz wagi. Następnie należy przyznać uprawnienia aplikacji, by mogła ona monitorować aktywność użytkownika.

Każdy smartfon ma obecnie wbudowany krokomierz. Wystarczy tylko aktywować go za pomocą aplikacji. Historia, statystyki, cele i inne informacje będą dostępne od razu po uruchomieniu wybranego programu. Można również skorzystać z widżetu, dzięki któremu krokomierz będzie wyświetlany na ekranie głównym.

Uruchomienie tej funkcji jest naprawdę proste i dostępne na niemal wszystkich smartfonach. Już wiesz, jak włączyć krokomierz, jednak warto również poznać zasadę działania takiej aplikacji.

Jak działa krokomierz w telefonie?

Za liczenie kroków użytkownika odpowiadają czujniki, które zaimplementowano w smartfonie. Wykorzystuje się przede wszystkim akcelerometr, ponieważ wykrywa on jakikolwiek ruch urządzenia, a także przyspieszenie. Te dane pozwalają naprawdę precyzyjnie obliczyć liczbę kroków, przebyty dystans czy nawet spalone kalorie.

Smartfony wykorzystują również system GPS, by pomiary były dokładniejsze. Mimo wszystko taka funkcja zwykle zużywa więcej baterii, więc nie każdy z niej korzysta. Sam akcelerometr i krokomierz jest raczej “energooszczędny”. Oznacza to, że nie zużywa zbyt dużo baterii. Można mieć go zawsze uruchomionego bez żadnej straty na czasie pracy.

jak włączyć krokomierz w telefonie motorola

Jak włączyć krokomierz w telefonie bez dostępu do Internetu?

Podstawowe aplikacje, które mają funkcję krokomierza, nie wymagają stałego dostępu do internetu. Mogą bez problemu działać offline, jednak dostęp do sieci daje pewne dodatkowe możliwości, jak zapisywanie statystyk, porównywanie z innymi użytkownikami itd. Najczęściej mimo wszystko warto oszczędzać baterię i wyłączyć internet podczas spaceru.

Jeżeli wiesz, jak włączyć krokomierz w telefonie, sam proces niczym się nie różni, kiedy jesteś offline. Wystarczy po prostu uruchomić aktywne śledzenie przez wybraną aplikację. Sam krokomierz musi uzyskać dostęp wyłącznie do czujników telefonu.

Czy pomiary krokomierza w telefonie są precyzyjne?

Dokładność pomiarów krokomierza w telefonie jest dość wysoka. Smartfon wykorzystuje akcelerometr, o którym wspominaliśmy powyżej, a ten zapewnia precyzyjne sprawdzanie liczby kroków. Mimo wszystko należy pamiętać, że taki rodzaj krokomierza ma pewne ograniczenia.

Energiczne ruchy smartfonem mogą powodować naliczenie “nadprogramowych” kroków. Dodatkowo przemieszczanie się za pomocą dowolnego pojazdu w wolnym tempie również będzie przekładał się na niedokładne pomiary. Oczywiście, by liczba kroków była możliwie najdokładniejsza, trzeba zawsze posiadać smartfon przy sobie.

Niestety nie zawsze będzie to możliwe. Im częściej zostawiasz gdzieś smartfon, tym mniej dokładne będą pomiary krokomierza. Warto zauważyć, że taki problem niemal nie występuje w przypadku smartwatcha. Tego typu urządzenie prawie zawsze mamy na ręce, nawet podczas snu. W tym przypadku pomiar krokomierza powinien być więc znacznie dokładniejszy.

Krokomierz w telefonie, a aktywność fizyczna – jakie jest powiązanie?

Smartfon jako krokomierz to bardzo dobre rozwiązanie, by w pewnym sensie zmotywować się do aktywności fizycznej. Często takie aplikacje wysyłają powiadomienia związane z ustawionym limitem dziennym kroków, który standardowo wynosi 10 tys. Jeżeli wiesz, jak włączyć krokomierz w telefonie, warto to zrobić. Pomoże Ci to utrzymać zdrową formę, dzięki temu spalisz dodatkowe kalorie oraz łatwiej zmotywujesz się do codziennej aktywności.

Krokomierz w telefonie jest również wykorzystywany przez różne aplikacje badające parametry organizmu. Dzięki temu można wykonać dokładne pomiary związane na przykład z bieganiem. Również smartwatche wykorzystują krokomierz przy wielu różnych formach aktywności fizycznej. Ta funkcja pozwala lepiej zadbać o zdrowie i dostarcza wiele przydatnych informacji.

Jak efektywnie wykorzystywać krokomierz w telefonie?

To narzędzie może okazać się naprawdę przydatne, o ile jest odpowiednio użytkowane. Jeżeli wiesz, jak włączyć krokomierz w telefonie, warto wykorzystać pełnię jego możliwości. Wyżej wspominaliśmy, że WHO zaleca robienie około 10 tys. kroków dziennie. Krokomierz może w tym pomóc, ponieważ zawsze wiesz, jak dużo brakuje jeszcze do osiągnięcia celu.

Dzienne, tygodniowe czy miesięczne statystyki pokazują, kiedy radzisz sobie lepiej oraz które dni były gorsze. Tak wiele danych, jakie są dostarczane przez krokomierz, można wykorzystać na sporo sposobów. Mówi to o efektywności treningu, regularności czy też skuteczności.

jak włączyć krokomierz w telefonie samsung

Krokomierz w telefonie oraz smartwatchu – które rozwiązanie jest lepsze?

Krokomierze w telefonach to pewien standard, jednak wielu użytkowników smartfonów korzysta również ze smartwatcha. Które z tych rozwiązań do pomiaru liczby kroków będzie lepsze? Wiele tak naprawdę zależy od zastosowania oraz osobistych oczekiwać użytkownika. Sprawdź wady i zalety smartwatcha z krokomierzem, a także dedykowanej aplikacji na smartfony:

  • Krokomierz w smartfonie – nie wymaga zakupu dodatkowego urządzenia, jakim jest często dość kosztowny smartwatch. Krokomierz będzie dostępny całkowicie za darmo, ponieważ telefon posiada każdy. Trzeba mieć smartfon zawsze przy sobie, by pomiar był dokładny, co jest pewnym minusem. Mimo wszystko to najprostsze rozwiązanie, jeśli chodzi o sprawdzanie liczby kroków.
  • Krokomierz w smartwatchu – to natomiast znacznie wygodniejsze rozwiązanie. Zegarek mamy zawsze na ręce, nawet podczas snu. Zakup smartwatcha jest jednak dodatkowym wydatkiem, często sporym. Jeżeli wiesz, jak włączyć krokomierz w telefonie, takie rozwiązanie będzie niemal tak samo precyzyjne. To, że zegarek nosimy na ręce, pozostaje jednak sporą przewagą. Pomiary są również dokładniejsze i można sprawdzać więcej parametrów.

Oczywiście korzystanie ze smartwatcha nie wyklucza telefonu. Wybór konkretnego rozwiązania zależy tu, jak widać między innymi od budżetu. Zakup smartwatcha sprawi, że pomiary krokomierza będą dokładniejsze.

Na rynku można znaleźć modele już za kilkadziesiąt złotych. Oferują one podstawowe funkcje, są tanie oraz naprawdę wygodne. Dla najbardziej wymagających użytkowników przygotowano jednak takie propozycje jak Apple Watch lub Samsung Galaxy Watch. Smartwatche odbiegają jednak funkcjonalnością od “tylko” krokomierza. Oferują one znacznie więcej niż wyłącznie pomiar liczby kroków.

Jak włączyć krokomierz w telefonie? Podsumowanie

Już wiesz, w jaki sposób korzystać z krokomierza na telefonie. Możesz sprawdzać wszystkie statystyki za pomocą wybranej dedykowanej aplikacji. Używanie krokomierza jest naprawdę proste, wystarczy tylko aktywować odpowiednią funkcję.

Liczenie kroków pomaga dbać o zdrowie, motywuje do aktywności fizycznej oraz pozwala na przykład spalić dodatkowe kalorie. Zalet jest wiele i warto zadbać o ruch w czasie dnia. Krokomierz zlicza wykonane kroki oraz porównuje je z pewną normą. Dzięki temu wiesz, czy danego dnia aktywność fizyczna została “odrobiona”, by zachować zdrową sylwetkę i czuć się lepiej.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wilgotność powietrza w magazynie – na co wpływa?
W coraz większej liczbie magazynów utrzymuje się określony stopień wilgotności i temperaturę poprzez zastosowanie systemów nawilżających, osuszających, grzewczych i chłodzących. Dzięki niej w magazynie przez
Technologiczne zabawki dla dzieci – na które warto zwrócić uwagę?
Letnie dni sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, jednak niektóre dzieci nie przepadają za typowymi aktywnościami w ogrodzie. Dotyczy to w szczególności dzieci i nastolatków
Procesory, czyli poradnik pomagający przy komputerowym zawrocie głowy
Procesory – serce komputera? Witajcie w fascynującym świecie procesorów, serca każdego komputera! W tym artykule zgłębimy tajniki tych niepozornych, ale niezwykle istotnych elementów, które sprawiają,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *