Praca w pozycji siedzącej nie służy nie tylko kręgosłupowi, ale i ogólnej kondycji organizmu. Spędzając w firmie od 6 do 8 godzin przy biurku, wiele osób z czasem doświadcza dodatkowych dolegliwości jak chociażby żylaki czy zaburzenia prawidłowego krążenia krwi. Dlatego też coraz większą popularnością cieszy się biurko elektryczne. Z rozwiązaniem można się już spotkać nie tylko w dużych korporacjach, dbających o komfort i zapewnienie pracownikom odpowiednich warunków do pracy, ale i w domach prywatnych. Nowoczesne biurko regulowane może wpływać na poprawę efektywności działania, dlatego też wielu rodziców decyduje się na ten zakup dla dzieci. Mebel sprzyja przyjmowaniu odpowiedniej pozycji ciała ucznia podczas nauki, a tym samym przyczynia się do poprawy jego postawy. Jakie biurko elektryczne wybrać i na jakie parametry zwrócić uwagę podczas zakupu?

  1. Czym jest biurko elektryczne?
  2. Jak działa biurko regulowane elektrycznie?
  3. Rodzaje biurek podnoszonych
  4. Gdzie sprawdzi się biurko elektryczne?
  5. Czym się kierować, kupując biurko elektryczne?

Czym jest biurko elektryczne?

Biurko regulowane elektrycznie jest zmodernizowaną wersją tradycyjnego mebla. To jego nowoczesna alternatywa, odpowiadająca potrzebom i oczekiwaniom klienta XXI wieku. W odróżnieniu od klasycznego odpowiednika, biurko podnoszone charakteryzuje się przede wszystkim prostą obsługą. Inwestycja w rozwiązanie gwarantuje użytkownikom wiele korzyści dzięki regulowanej wysokości. Może bowiem przy nim pracować zarówno osoba dorosła, jak i dziecko. Dodatkowo biurka elektryczne umożliwiają pracę nie tylko w pozycji siedzącej, ale dają także swobodę pracy na stojąco. W ten sposób unika się problemu sztywniejącego karku, szyi lub bólu kręgosłupa.

Jak działa biurko regulowane elektrycznie?

Biurka regulowane dostępne są obecnie w kilku wersjach. Poza meblem z elektryczną regulacją wysokości, można się również spotkać z rozwiązaniem opartym na mechanizmie pneumatycznym, a także ręcznym podnoszeniu blatu. Niemniej to biurko podnoszone elektrycznie, daje największą satysfakcję z wygody podczas pracy. Jego obsługa jest banalnie prosta. Wysokość biurka dostosowuje się indywidualnych potrzeb za pomocą pilota lub przycisków. Wbudowany panel sterujący oparty na działaniu silnika, podnosi się lub obniża do wskazanego poziomu.

Rodzaje biurek podnoszonych

Jakie biurko elektryczne wybrać? Istotną cechę mebla, którą warto rozważyć przed zakupem konkretnego modelu jest praca silnika. Nowoczesne modele dzieli się bowiem na jednosilnikowe i dwusilnikowe. Pierwsze pracują znacznie wolniej. Prędkość ruchu jest niższa, jednak to, co jest ich zaletą to mniejsze zużycie prądu. Na szybkość podnoszenia blatu nie może natomiast narzekać właściciel biurka dwusilnikowego. Wadą modelu jest natomiast większe zużycie energii niż w przypadku jednosilnikowego. Ostateczną decyzję o wyborze konkretnego modelu należy zatem uzależnić od indywidualnych preferencji.

Gdzie sprawdzi się biurko elektryczne?

Biurko elektryczne sprawdzi się zarówno w przestrzeni biurowej, jak i w domu. Jego zalety docenią szczególnie rodzice, kompletujący wyposażenie pokoju ucznia. Stabilność biurka, a przede wszystkim regulacja wysokości sprawia, że mebel będzie służył dziecku przez kilka lat. Dodatkowo biurko elektryczne bez problemu wkomponuje się w styl każdego wnętrza. Nowoczesny design i szeroki wybór, dają możliwość dopasowania modelu do pozostałych mebli pokoju. Wartość biurka elektrycznego doceniają również fani gier komputerowych. Z powodzeniem zastępują standardowe biurka gamingowe, dostosowując się odpowiednio do wzrostu użytkownika. Marka Zdesk natomiast, opracowała dedykowany rodzaj mebla narożnego dla programisty z 3-segmentową nogą i pamięcią 4 pozycji wysokości. Rozwiązanie powinni wziąć pod uwagę również właściciele firm z biurowymi miejscami pracy. Biurko z regulacją nie tylko wpłynie korzystnie na komfort pracowników, ale i ułatwi dopasowanie wyposażenia do potrzeb nowej osoby w sytuacji ruchów kadrowych na danym stanowisku.

Czym się kierować, kupując biurko elektryczne?

W wyborze biurka elektrycznego przede wszystkim warto się kierować indywidualnymi preferencjami i dostosować do nich parametry mebla. Należy zwrócić uwagę na zakres regulacji. Aby spełniało swoją rolą, powinno być dopasowane do wzrostu użytkownika. Standardowy stelaż biurka ma wysokość wyjściową 70-75 cm. W ofercie marki Zdesk znajdują się również modele z funkcją regulacji szerokości. Cecha, którą trzeba uwzględnić podczas zakupu to także jakość wykonania oraz maksymalne obciążenie stelaża. Stabilność i wytrzymałość mebla są bowiem kluczowe również z punktu widzenia bezpieczeństwa. Istotna jest także pamięć regulacji. Usprawnia bowiem korzystanie z biurka na co dzień przez kilku użytkowników. Ważny parametr stanowi dodatkowo system antykolizyjny. Funkcja automatycznie wyłącza napęd po napotkaniu przeszkody. Sprawdza się szczególnie w domach, w których są zwierzęta.

Nowoczesne biurka regulowane podnoszą komfort pracy, a w dłuższej perspektywie czasu, przyczyniają się do poprawy postawy i zmniejszenia bólu pleców oraz szyi. Możliwość regulacji zarówno stelaża jak i blatu, sprawia że jest to rozwiązanie ponadczasowe, które sprawdzi się jednocześnie zarówno w przypadku osób niskiego, jak i wysokiego wzrostu.

WARTO PRZECZYTAĆ:

diablo x-mate 1400 Biurko Diablo X-Mate 1400 – solidna propozycja dla graczy w dobrej cenie
Diablo to firma, którą zapewne bardziej kojarzycie z fotelami gamingowymi. Na przykład z recenzowanym przez nas swego czasu fotelem Diablo X-Horn 2.0. Nie każdy wie,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *