Czasoumilacz to usługa oferowana przez Plusa, która pozwala zastąpić standardowy dźwięk oczekiwania na połączenie, podczas gdy ktoś do nas dzwoni, jakimś innym, wybranym przez nas. Przez pierwsze 30 dni jest ona darmowa, ale potem trzeba co miesiąc płacić 2,02 złote z VAT. Wiele osób więc pyta: jak wyłączyć Czasoumilacz w Plusie i czy jest to możliwe?
Jak najbardziej można w każdej chwili tę usługę wyłączyć, jeśli ma się taką ochotę. Jest to bardzo proste i szybkie, ale trzeba wiedzieć, jakie dokładnie kroki trzeba podjąć, żeby to zrobić. Wszystko krok po kroku wyjaśnimy Wam poniżej. Zapraszamy!
Jak wyłączyć Czasoumilacz w Plusie? To proste!
Czasoumilacz można zawiesić lub całkowicie wyłączyć. W przypadku zawieszenia usługi przy połączeniu będzie wybrzmiewał normalny, domyślny dźwięk operatora, ale nasze piosenki nie zostaną usunięte z systemu, a opłata wciąż będzie pobierana. Usługę można zawiesić po zalogowaniu się do panelu klienta na portalu www.czasoumilacz.pl.
Co jednak, jeśli chcemy wiedzieć, jak wyłączyć Czasoumilacz w Plusie całkowicie? W tym celu wystarczy, że wyślemy SMS o treści DEZAKTYWACJA pod numer telefonu 80333. Nie wiąże się to z żadną opłatą, a bezpłatne wyłączenie Czasoumilacza powinno nastąpić w ciągu 24 godzin od wysłania rzeczonego SMS-a.
Po dezaktywacji Czasoumilacza z konta zostaną usunięte wgrane piosenki, więc w przypadku reaktywacji usługi w późniejszym czasie będzie trzeba wgrać je ponownie. Warto wskazać, że, jeśli nie wyłączymy tej usługi, będzie ona automatycznie sama odnawiała się co 720 godzin (czyli co miesiąc) i będzie wtedy pobierane wspomniane 2,02 złote.
Jeśli po upłynięciu tych 720 godzin klient nie będzie miał wystarczająco środków na koncie, aby opłacić Czasoumilacz, opłata ta zostanie pobrana przy następnej wpłacie pieniędzy na koncie, pod warunkiem, że nastąpi to w ciągu 30 dni od upłynięcia ważności usługi. Jeśli w tym czasie środki nie zostaną wpłacone i nie będzie można odnowić usługi, po upływie tych 30 dni usługa zostanie automatycznie zdezaktywowana.
Czasoumilacz dezaktywacja – podsumowanie
Odpowiedź na pytanie, jak wyłączyć Czasoumilacz w Plusie jest jak widać dość krótka i prosta, ale trzeba po prostu wiedzieć, co dokładnie trzeba zrobić, a konkretnie, co wysłać i pod jaki numer. Warto to wiedzieć, ponieważ usługa ta wiąże się z pewną opłatą, którą możemy w pewnym momencie chcieć zaprzestać ponosić, choćby z racji na to, że Czasoumilacz zwyczajnie nie jest nam już potrzebny.
Jeśli zainteresował Was ten artykuł, być może spodoba Wam się również ten, w którym opisywaliśmy, jak zastrzec numer. Swoje poradniki przygotowujemy zarówno pod kątem Plusa, jak i innych sieci – swego czasu omawialiśmy między innymi, jak wyłączyć pocztę głosową w Orange. W przypadku, gdy macie jakieś propozycje w zakresie kolejnych tematów, które powinniśmy poruszyć, nie wahajcie się nimi podzielić.
WARTO PRZECZYTAĆ: