Dość często można spotkać się z pytaniem, jak wyłączyć pocztę głosową w Orange. W tym artykule wyjaśnimy Wam najlepsze i najskuteczniejsze metody, zarówno, jeśli macie numer na kartę, abonament, jak i mix.

Poczta głosowa Orange to dla wielu osób użyteczna funkcja, ale nie każdy lubi z niej korzystać. Na szczęście nie jest ona obowiązkowa i można się jej pozbyć, jeśli ma się taką ochotę. Wszystko krok po kroku omówimy poniżej. Zapraszamy!

Jak wyłączyć pocztę głosową w Orange?

Sposobów na to, jak wyłączyć pocztę głosową w Orange jest kilka. Oto najlepsze i najskuteczniejsze z nich, które powinny być dla Was użyteczne niezależnie od tego, jaką konkretnie macie umowę z tą siecią.

Poczta głosowa Orange – wyłączanie poprzez SMS lub infolinię

Jeśli chcesz wyłączyć pocztę głosową w Orange, wystarczy, że wyślesz z telefonu, na którym chcesz takiej funkcji się pozbyć SMS o treści REZ na numer 501. Zostanie za to pobrana taka opłata, jakby był to zwykły SMS na normalny numer komórkowy.

Warto przy okazji wspomnieć, że, aby włączyć taką funkcję z powrotem, wystarczy później wysłać z tego smartfona SMS o treści START również na numer 501 i poczta głosowa powinna zostać z powrotem uruchomiona.

Ewentualnie można zadzwonić na infolinię pod numer *100 i za jej pomocą zdezaktywować pocztę. Za skorzystanie z infolinii zostanie pobrana opłata zgodna z cennikiem obowiązującym dla posiadanej oferty.

Wyłączanie poczty głosowej Orange poprzez portal internetowy

Pocztę głosową Orange można wyłączyć nawet, jeśli w danej chwili nie mamy dostępu do danego urządzenia. Jest to możliwe dzięki panelowi klienta, dostępnemu na stronie internetowej tego operatora komórkowego. Wszystko, co trzeba zrobić, to podążać za następującymi krokami:

  1. Wejdź na stronę Orange i zaloguj się na swoje konto klienta.
  2. Otwórz zakładkę “Umowy i urządzenia”, a później wejdź w “Zarządzaj usługami i pakietami”.
  3. Przejdź do zakładki “Ustawienia” i odnajdź usługę “Poczta Głosowa”.
  4. Jeśli posiada ona “Status: Włączona”, kliknij na przycisk “Zarządzaj” i wyłącz ją.

Jeśli w ramach jednego konta masz kilka numerów, pamiętaj, aby wybrać ten, na którym chcesz wyłączyć pocztę głosową.

Poczta głosowa Orange – podsumowanie

Mamy nadzieję, że nasze porady w zakresie tego, jak wyłączyć pocztę głosową w Orange okażą się dla Was użyteczne. Na szczęście nie jest to trudne i cały proces nie powinien zająć więcej niż kilka minut. Można to zrobić na kilka sposobów, więc każdy powinien być w stanie znaleźć takie rozwiązanie, które będzie dla niego najlepsze.

Jeśli przydał Wam się ten artykuł, być może pożyteczny okaże się również ten, w którym omawialiśmy, czym jest Dual Sim Standby. Poruszaliśmy także bardzo popularny temat związany z telefonią komórkową, a mianowicie tłumaczyliśmy, jak przenieść numer do innej sieci. Gdybyście mieli jakieś pomysły na kolejne kwestie, którymi powinniśmy się Waszym zdaniem zająć, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *