Na co dzień wciąż korzystamy z telefonów i komputerów, aby być na bieżąco z wirtualnym, ale i rzeczywistym światem. Niestety wiele osób uzależnia się od tych sprzętów, nie omijając również dzieci. Najczęściej to właśnie to grono społeczeństwa ciężko jest oderwać od ekranów.

Niejeden rodzic z pewnością miał już do czynienia z sytuacją, w której dziecko nie interesowało się niczym innym, jak tylko tym, co może obejrzeć na laptopie czy smartfonie. Istnieją jednak skutecznie metody, które są w stanie odciągnąć pociechy np. od YouTube. Jeśli chcesz wiedzieć jak zablokować YouTube na laptopie, zapoznaj się z poniższym materiałem.

Jak zablokować YouTube na telefonie dziecka?

Platforma YouTube jest jedną z najbardziej popularnych tego typu sieci, gdzie masz dostęp do milionów setek filmów o różnorodnej tematyce. Dzięki niej jesteś w stanie naprawić wiele urządzeń samodzielnie, dowiesz się jak zrobić modny makijaż i co dzieje się w celebryckim świecie.

Niestety na YouTube można znaleźć także treści przeznaczone tylko dla osób dorosłych, do których dzieci nie powinny mieć dostępu. Tego typu wideo dostępne są od ręki, a Twoje dziecko może szybko zapoznać się z wulgaryzmami, przemocą czy nagością. Jeśli nie chcesz, aby Twoja pociecha miała dostęp do tego typu treści, a często korzysta ze smartfonu, dowiedz się, jak zablokować dostęp do YouTube na tym sprzęcie.

Aplikacja YouTube Kids – przefiltrowane treści dla dzieci

Aplikacja Youtube Kids

Pierwszym krokiem, który umożliwi filtrację nieodpowiednich treści dla dzieci, jest zainstalowanie aplikacji YouTube Kids, którą możesz ulokować nie tylko na smartfonie, ale także na komputerze.

Wystarczy stworzyć profil swojej pociechy i ustawić jej wiek, i zakończysz zmartwienia dotyczące dostępu do nieodpowiednich treści. Dzięki niej Twoje dziecko nie będzie miało możliwości samodzielnego wyszukiwania wideo i kanałów, które mogłyby ją narazić na wulgarne obrazy i słownictwo.

W jaki sposób zainstalować YouTube Kids?

 • Pobierz aplikację na system iOS lub Android.
 • Podczas konfiguracji podaj swoją datę urodzin, ponieważ aplikacja wymaga, aby konto było założone przez osobę dorosłą.

W jaki sposób zainstalować Youtube Kids

 • Otrzymasz informację, że możesz zablokować konkretne wideo lub je zgłosić, jeśli okaże się, że jednak jakimś cudem, Twoje dziecko miało dostęp do nieodpowiednich treści.
 • Następnie możesz nacisnąć strzałkę po prawej stronie i zalogować się na swój profil.
 • W przypadku, gdy dziecko miało już dostęp do YouTube na danym sprzęcie i aplikacja jest już na nim zainstalowana, wystarczy że wybierzesz konto z listy. Jednak, jeśli dopiero instalujesz aplikację i nie jesteś w niej zalogowany, dodaj nowe konto.
 • Po zalogowaniu się, możesz stworzyć konto dla swojej pociechy podając jej wiek i imię.

YouTube

 • Teraz możesz dostosować ustawienia i np. zdecydować, czy chcesz, aby Twoje dziecko samodzielnie wyszukiwało filmy na Youtube. Jeśli zdecydujesz, że nie jest to dobry pomysł, maluch otrzyma dostęp tylko do tych treści, które podpowie mu platforma.

ustawienia

Ważne jest, aby zawsze podczas uruchamiania aplikacji, wybierać profil dziecka, aby zagwarantować mu dostęp tylko do odpowiednich treści.

Jak zablokować YouTube na komputerze?

Twoje dziecko woli oglądać filmy na YouTube na komputerze? W tej sytuacji również istnieje kilka rozwiązań, dzięki którym możesz ograniczyć mu dostęp do nieodpowiednich treści. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów, z których warto skorzystać:

Zablokuj filmy dla dorosłych

 • Kliknij w prawy, górny awatar na stronie głównej platformy YouTube.

Zablokuj filmy dla dorosłych

 • Wybierz ustawienia ograniczenia dostępu i wybierz „Włącz tryb ograniczonego dostępu”, dzięki czemu Twoje dziecko nie będzie miało okazji, aby zobaczyć jakiekolwiek filmy skierowane do dorosłych.

tryb ograniczonego dostępu

Warto wiedzieć, że po włączeniu tej blokady, nie możesz mieć całkowitej pewności, że Twoje dziecko nie natrafi na nieodpowiednie treści. Właściwie żaden z dostępnych filtrów nie jest w stanie Ci tego zagwarantować. Powyższa opcja opisuje możliwość włączenia blokady tylko na jednej z przeglądarek, które są zainstalowane na danym sprzęcie. Aby zwiększyć gwarancję niedostępności, zablokuj filmy na wszystkich dostępnych przeglądarkach.

Całkowite zablokowanie Youtube

Aby całkowicie zablokować dostęp do YouTube swojemu dziecku, powinieneś skorzystać z rozszerzenia blocksite dostępnego dla przeglądarki Google Chrome.

 • Pobierz i przeprowadź instalację rozszerzenia.

blocksite

 

 • Wybierz ikonę widoczną na pasku przeglądarki i dodaj adres strony, która ma być zablokowana.

Całkowite zablokowanie Youtube

 • Właśnie całkowicie zablokowałeś dostęp do YouTube.

Rozszerzenie to jest całkowicie darmowe w przypadku Google Chrome Web Store. Dzięki niemu całkowicie wyeliminujesz dostęp dziecka do YouTube.

Instalacja programu antywirusowego

Kolejną opcją jest inwestycja w program antywirusowy, których na rynku jest dostatek. Niektóre z nich są w stanie zablokować konkretne witryny lub ograniczyć do nich dostęp. Jednym z takich programów jest Avast. Wystarczy tylko, że popełnisz kilka poniższych kroków, aby Twoje dziecko nie miało dostępu do treści na YouTube.

 

 • Pobierz program i wybierz kafel o nazwie „Preferencje”.
 • Kliknij ochronę sieci i wybierz kafel „Dostosuj”.
 • Wpisz nazwę platformy, w tym przypadku YouTube, aby dostęp do niej został zablokowany.

Jeśli chcesz skorzystać z blokady YouTube za pośrednictwem programu antywirusowego, musisz wybrać wersję Avast Premium, która kosztuje 10 zł na miesiąc.

Jak zablokować dostęp do YouTube?

Dzięki powyższym wskazówkom wiesz już, w jaki sposób zablokować dostęp dziecka do YouTube lub je ograniczyć. Pamiętaj tylko, że samo założenie blokady może nie dać takiego samego rezultatu, jak po prostu sprawdzenie od czasu do czasu, jakie treści ogląda Twoja pociecha. Nie zawsze warto odcinać dziecka całkowicie od wideo na YouTube, ponieważ każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że zakazany owoc smakuje lepiej.

Jeśli dziecko będzie całkowicie odcięte od swojej ulubionej platformy, zawsze znajdzie inne wyjście, aby dotrzeć do upragnionych treści. W końcu chodzi do szkoły, ma swoje grono koleżanek i kolegów, którzy z chęcią podzielą się tym, co znaleźli na YouTube. Jeśli chcesz uniknąć takiej sytuacji, lepiej skorzystaj z ograniczenia dostępu, niż z całkowitej blokady.

WARTO PRZECZYTAĆ:

youtube reklamy YouTube zaczęło wolniej działać? Wiemy dlaczego [AKTUALIZACJA]
Coraz więcej użytkowników skarży się na wolniejsze działanie serwisu YouTube. Czy to problem, który można rozwiązać? Co jest winowajcą? Sprawdziliśmy. Wojna między YouTubem a blokerami
budda YouTuber rozdał drogie auta i pobił rekord polskiego Internetu!
Budda znacząco pobił rekord Sylwestra Wardęgi. Chodzi o rekord w liczbie osób na streamie. W niedzielę (14.07.24) Budda zorganizował finał loterii, w której można było
playstation 5 slim YouTuber stworzył PlayStation 5 Slim, ale jest haczyk
Najnowsza konsola Sony zajmuje za dużo miejsca na półce, a wersji PlayStation 5 Slim nie widać na horyzoncie? Popularny YouTuber znalazł kreatywne rozwiązanie tego problemu,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *