Aplikacja Kwarantanna domowa została stworzona w celu kontrolowania tego, czy osoby skierowane na kwarantannę rzeczywiście na niej przebywają. W związku z tym, jeśli otrzymało się takie skierowanie, zazwyczaj pierwszym pytaniem jest: jak zainstalować aplikację Kwarantanna domowa? Czy trzeba to zrobić?

Bez obaw – nie powinno to stanowić problemu na żadnym nowszym telefonie. Proces instalacji omówimy szczegółowo poniżej. Zapraszamy!

Jak zainstalować aplikację Kwarantanna domowa?

Odpowiedź na pytanie, jak zainstalować aplikację Kwarantanna domowa nie należy na szczęście do skomplikowanych. Jedyne, co trzeba zrobić, to podążać za poniższymi wskazówkami:

  1. Otwórz aplikację Google Play na telefonie z Androidem (lub App Store w przypadku iPhone’a bądź AppGallery, jeśli używa się któregoś z nowszych smartfonów Huawei, pozbawionego sklepu Google Play).
  2. Wpisz w wyszukiwarkę na górze ekranu Kwarantanna domowa.
  3. Wybierz pierwszy wynik z listy.
  4. Naciśnij na “Zainstaluj” i poczekaj, aż aplikacja zostanie pobrana i zainstalowana.
  5. Po zainstalowaniu aplikacji naciśnij na “Otwórz”, aby ją uruchomić.

Po uruchomieniu aplikacji po raz pierwszy będzie trzeba wpisać swój numer telefonu, po czym potwierdzić, że rzeczywiście należy on do nas.

Należy pamiętać o tym, aby zainstalować i uruchomić aplikację dopiero po tym, kiedy otrzyma się oficjalną informację o skierowaniu na kwarantannę i kiedy już będzie się znajdować w tym miejscu, w którym planuje się ją odbywać.

Czy aplikacja Kwarantanna jest obowiązkowa?

Aplikacja Kwarantanna jest obowiązkowa dla osób pełnoletnich skierowanych na kwarantannę. Można pobrać ją ze wszystkich najpopularniejszych sklepów z aplikacjami: App Store, Google Play i AppGallery (dla urządzeń Huawei).

Z użytkowania aplikacji są zwolnione jedynie osoby posiadające dysfunkcję wzroku, a więc niedowidzące lub niewidzące. Nie muszą z niej korzystać także osoby, które złożą oświadczenie, że nie mają telefonu lub dostępu do sieci, który pozwoliłby na zainstalowanie i korzystanie z aplikacji. Jego wzór jest dostępny tutaj.

Takie oświadczenie można złożyć na kilka sposobów. Najłatwiej poprzez zadzwonienie na infolinię pod numer 22 165 57 44. Można też przekazać własnoręcznie wypełniony i podpisany formularz lokalnej jednostce policji lub państwowemu powiatowemu inspektorowi sanitarnemu właściwemu dla miejsca, w którym odbywa się kwarantanna.

Aplikacja kwarantanna domowa – podsumowanie

Mamy nadzieję, że nasz poradnik dotyczący tego, jak zainstalować aplikację Kwarantanna domowa okaże się dla Was przydatny. Jako, że dla zdecydowanej większości osób skierowanych na kwarantannę będzie ona obowiązkowa, wiedza ta zdecydowanie może się przydać. Cały proces instalacji i uruchamiania tej aplikacji jest stosunkowo prosty, więc, jeśli będziecie postępować zgodnie z naszymi wskazówkami, nie powinien on zająć zbyt dużo czasu.

Przy okazji chcielibyśmy zaproponować Wam zapoznanie się z innymi naszymi poradnikami. Na przykład opisywaliśmy jakiś czas temu, jak przenieść aplikację na kartę pamięci. Wyjaśnialiśmy także, jak zainstalować plik APK na Androidzie. Dajcie nam znać, jeśli macie jakieś sugestie odnośnie do kolejnych tematów, którymi powinniśmy się zająć!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Jak grać w Teamfight Tactics? Jak grać w TFT (Teamfight Tactics)? Poradnik
Czasami tak bywa, że najpopularniejsze gry powstają na podstawie modów tworzonych przez społeczność graczy. Tak było z DOTĄ 2, która rozpoczęła swoją historię jako mod
Jak grać jungle w LOLu? Jak grać jungle w LOL-u? Poradnik i najlepsze wskazówki
Znacie LOL-a? Kto nie zna! Jeśli jednak jakimś cudem pominęliście istnienie tej gry, szybko zerknijcie do naszego rankingu najlepszych darmowych gier na PC i to
nintendo direct Nowe gry na Nintendo Switch zapowiedziane!
Co prawda do premiery każdego poniższego tytułu zostało jeszcze trochę czasu, to przynajmniej nie musieliśmy długo czekać na same zapowiedzi. Podczas wczorajszego 40-minutowego streamu, nowe
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *