W 2019 Stany Zjednoczone wprowadziły wiele chińskich firm w tym i Huawei na tzw. czarną listę. Za sprawą tego przepisu firmy znajdujące się na czarnej liście nie mogły współpracować z markami w USA. Ostatecznie doprowadziło to do wycofania usług Google i Sklepu Play z nowych smartfonów Huawei. Właśnie dlatego wiele aktualnych telefonów Huawei można znaleźć w naprawdę atrakcyjnych cenach.

Od czasu zablokowania usług Google chiński producent starał się rozwijać swój własny sklep z aplikacjami, czyli AppGallery. Wciąż jednak liczba umieszczonych tam aplikacji jest dosyć ograniczona i nie może się on mierzyć z gigantem, jakim jest Sklep Play. W tym artykule pokażemy prosty (oraz trochę trudniejszy) sposób jak zainstalować Sklep Play na Huawei.

Jak zainstalować Sklep Play na Huawei — Gspace

Pierwszą aplikacją, z której skorzystamy, aby zainstalować Sklep Play na Huawei, jest Gspace. Aplikacja ta tworzy środowisko wirtualne/maszynę wirtualną, dzięki czemu możliwe jest bezproblemowe korzystanie z usług Google. Mimo że instalacja Gspace jest prosta, to aplikacja ma dwa małe problemy. Pierwszy to fakt, że programy zainstalowane ze Sklepu Play pojawią się tylko po włączeniu aplikacji Gspace, a nie standardowo na ekranie głównym/w menu telefonu.

Drugi wynika z faktu, że używamy tu emulacji. Oznacza to, że wydajność w wymagających grach i aplikacjach będzie trochę gorsza niż przy natywnie zainstalowanych programach. Dodatkowo z tego samego powodu, niektóre apki mogą działać niepoprawnie lub nie uruchomić się w ogóle. Mimo tego Gspace jest aktualnie jednym z najlepszych i najłatwiejszych sposobów na używanie Sklepu Play z telefonami Huawei.

Aby zainstalować Sklep Play na Huawei z użyciem Gspace:

 1. Wchodzimy do AppGalery.
 2. Wyszukujemy aplikację Gspace, a następnie ją instalujemy.
 3. Po pobraniu wchodzimy do aplikacji i przyznajemy jej kilka zezwoleń. Następnie klikamy aplikację Sklep Play. Zaraz po tym logujemy się na swoje konto Google i to wszystko! Teraz możemy (prawie) bez problemu korzystać ze Sklepu Play na telefonie Huawei.Jak zainstalować Sklep Play na Huawei

Jak zainstalować Sklep Play na Huawei — Googlefier

Kolejnym trochę lepszym sposobem na zainstalowanie Sklepu Google Play na Huawei jest użycie aplikacji Googlefier. Za jej pomocą możemy dodać usługi Google i Sklep Play tak, aby działały normalnie w naszym systemie operacyjnym. Niestety, nie na każdym telefonie Huawei aplikacja Googlefier będzie działać prawidłowo.

Żeby Googlefier uruchomił się na naszym smartfonie potrzebujemy systemu EMUI w wersji 10. Aktualną wersję systemu na naszym smartfonie sprawdzimy w ustawieniach. Na ten moment większość modeli Huawei posiada już o wiele nowszą aktualizację. Nie wszystko, jednak stracone, gdyż na anglojęzycznym forum XDA-Developers znajdziemy instrukcje i pliki pozwalające cofnąć wersję systemu na popularnych telefonach Huawei. Nie jest to zadanie łatwe i zdecydowanie bardziej inwazyjne niż instalacja aplikacji Gspace z App Gallery. Przy takiej zabawie z oprogramowaniem EMUI można nawet potencjalnie zepsuć telefon.

Jeżeli jednak posiadamy 10 wersję Emui to, żeby zainstalować Sklep Play na Huawei z aplikacją Googlefier:

 1. Wchodzimy do ustawień telefonu i zezwalamy na instalację aplikacji z nieznanych źródeł.
 2. Otwieramy stronę z plikiem APK aplikacji Googlefier: Klik. Zaraz po tym klikamy “DOWNLOAD APK”.
 3. Po pobraniu aplikacji Googlefier uruchamiamy plik APK i go instalujemy.
 4. Otwieramy Googlefier i przyznajemy mu kilka zezwoleń. Następnie postępujemy zgodnie z wyświetloną na ekranie instrukcją. Jeśli wszystko zrobiliśmy poprawnie, to na naszym ekranie głównym powinien pojawić się Sklep Play.

Instalowanie aplikacji ze Sklepu Play na Huawei przez pliki APK

Jeżeli chcemy zainstalować na smartfonie Huawei aplikacje, które nie są w AppGalery, ale nie wymagają usług Google to bardzo możliwe, że nie musimy do tego wykorzystywać Sklepu Play. Za pomocą plików APK w dość łatwy sposób zainstalujemy wiele popularnych programów, których możemy potrzebować. Sposób ten zadziała nie tylko na telefonach Huawei, ale także na innych smartfonach czy emulatorach Androida dostępnych na komputerze.

Żeby zainstalować aplikacje za pomocą pliku APK na telefonie:

 1. Wchodzimy do ustawień i zezwalamy na instalację programów z nieznanych źródeł.
 2. W wyszukiwarce internetowej szukamy pliku APK dla aplikacji, którą chcemy pobrać. Wiele takich programów znajdziemy na stronie APK Mirror.Jak zainstalować Sklep Play na Huawei
 3. Pobieramy wybrany plik APK, a następnie uruchamiamy go. Powinna rozpocząć się instalacja. Po jej zakończeniu możemy korzystać z aplikacji zupełnie normalnie, tak jakby była zainstalowana ze sklepu. Problem może pojawić się z aktualizacjami — często będziemy musieli je wykonywać ręcznie w ten sam sposób.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że któryś z przedstawionych sposobów wam pomógł i możecie się już cieszyć wybranymi aplikacjami na swoim smartfonie Huawei. Jako że możecie już zainstalować wiele nowych aplikacji ze sklepu Play, koniecznie sprawdźcie nasz ranking najlepszych przeglądarek Internetowych na Androida.

WARTO PRZECZYTAĆ:

smartwatch z ekg ranking Smartwatch z EKG – ranking najlepszych modeli na 2023!
Funkcja EKG nie jest nowością w inteligentnych zegarkach. Kolejni producenci wydają sprzęt, który posiada opcję elektrokardiogramu. Modeli na rynku jest obecnie ogrom – wybór może
Jaki smartwatch dla seniora wybrać? Sprawdź ranking 8 najlepszych zegarków inteligentnych dla starszego użytkownika!
Smartwatche to stosunkowo nowy gadżet, który jest przeznaczony dla każdego – w tym również seniorów. Starsi użytkownicy także znajdą w takim sprzęcie wiele naprawdę przydatnych
Korzyści z Noszenia Smartwatcha Huawei GT 4 Dla Studentów
Życie studenckie jest wypełnione niekończącymi się zadaniami, zajęciami i zajęciami pozalekcyjnymi, które czasami mogą powodować wiele stresu i prowadzić do wypalenia. Aby utrzymać się na
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

2Komentarze

 • Darek, 19 grudnia 2022 @ 14:03 Odpowiedz

  No trudne to to nie jest. Ja pobralem wszystkie googlowe apki, ktore chcialem i wszystko dziala tak jak powinno.

 • Rafał M, 20 grudnia 2022 @ 23:29 Odpowiedz

  Dużo osób się obawia o brak usług google ale serio, wystarczy pobrać z gspace i wszystko śmiga jak u mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *