Jeśli chcesz kupić wydajny sprzęt komputerowy, a przy tym nie wydać fortuny, sprawdź oferty sprzętów poleasingowych. To często urządzenia eksploatowane bardzo krótko, jednocześnie przystosowane do użytku biznesowego, tzn. ponadprzeciętnie długiej bezawaryjnej pracy. Jak kupować komputery, laptopy i monitory poleasingowe i o czym pamiętać?

Czym dokładnie jest sprzęt poleasingowy?

Komputery, laptopy, monitory i inne sprzęty poleasingowe to urządzenia, które były przedmiotem leasingu, tzn. były używane (wynajmowane) przez określony czas przez firmy. Zwykle nie jest to długi okres – od 6 miesięcy do 2-3 lat. Komputery i laptopy poleasingowe to najczęściej urządzenia serii dedykowanych biznesowi. Są to więc produkty wytrzymałe, przystosowane do intensywnego użytkowania przez długi czas. Dotyczy ro zarówno obudowy, jak i podzespołów. 

W praktyce więc komputery poleasingowe to często produkty zbliżone jakością do nowych, a przy tym bez porównania od nich tańsze. Firmy kupują często sprzęty o najwyższych parametrach, co oznacza, że nawet po 2-3 latach jest to sprzęt spełniający oczekiwania nawet bardzo wymagających osób – takich, które potrzebują wydajnego komputera do wielozadaniowej pracy i komfortowej rozrywki.

Jak kupić komputery poleasingowe? Jak sprawdzić ich jakość?

Laptopy poleasingowe dzieli się na klasy, które pozwalają określić, w jakim stanie jest sprzęt używany. Warto podkreślić, że dotyczy to jedynie stanu wizualnego. Sklepy sprzedające urządzenia poleasingowe oferują sprzęt w pełni sprawny technicznie, dokładnie wcześniej sprawdzony.

Klasy laptopów poleasingowych, to:

  • Klasa A – sprzęt, który w praktyce wygląda jak nowy. Nie posiada lub posiada znikome ślady użytkowania Brak widocznych rys, uszkodzeń i niedoskonałości. Niekiedy wyróżnia się także klasę A-, obejmujący sprzęty z nieco bardziej widocznymi śladami użytkowania.
  • Klasa B – to również sprzęty atrakcyjne wizualnie, z niewielkim śladami użytkowania. Mogą pojawiać się drobne zarysowania, przetarcia lub inne elementy, które jednak nie rzucają się w oczy.
  • Klasa C – z widocznymi śladami użytkowania, mogą być to rysy, pęknięcia lub odpryski. Jednocześnie jest to sprzęt sprawny technicznie, który można użytkować bez żadnych przeszkód. Niedoskonałości dotyczą jego stanu wizualnego. 

Pamiętaj też, że kupując komputer, możesz zapytać o dodatkowe zdjęcia lub odwiedzić sklep i dokładnie przejrzeć produkt. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wybierasz sprzęty w pełni odpowiadające Twoim potrzebom.

Dlaczego warto zdecydować się na sprzęt poleasingowy? Najważniejsze korzyści

Po pierwsze to wspomniany już stosunek ceny do jakości. Komputery używane często oferują dokładnie taką samą jakość jak nowe, jednocześnie pozwalają sporo zaoszczędzić. Dotyczy to szczególnie sytuacji, gdy kupujesz więcej urządzeń, np. wyposażając biuro.

Masz też pewność, że kupujesz sprzęt sprawny. Sklepy dokładnie sprawdzają i testują produkty, zanim trafią do sprzedaży. Często oferują również gwarancję – tak samo, jak dla urządzeń nowych. Dla przykładu w sklepie servecom.pl kupisz laptopy i komputery z 2-letnią gwarancją (dla klientów indywidualnych, dla firm – jeden rok). Można ją dodatkowo wydłużyć do 36 miesięcy.

Sprzęty poleasingowe to jak już wspomnieliśmy najczęściej produkty uznanych marek i często są to serie dedykowane biznesowi, dzięki czemu będzie można ich używać przez długi czas.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Jak grać w Teamfight Tactics? Jak grać w TFT (Teamfight Tactics)? Poradnik
Czasami tak bywa, że najpopularniejsze gry powstają na podstawie modów tworzonych przez społeczność graczy. Tak było z DOTĄ 2, która rozpoczęła swoją historię jako mod
Jak grać jungle w LOLu? Jak grać jungle w LOL-u? Poradnik i najlepsze wskazówki
Znacie LOL-a? Kto nie zna! Jeśli jednak jakimś cudem pominęliście istnienie tej gry, szybko zerknijcie do naszego rankingu najlepszych darmowych gier na PC i to
nintendo direct Nowe gry na Nintendo Switch zapowiedziane!
Co prawda do premiery każdego poniższego tytułu zostało jeszcze trochę czasu, to przynajmniej nie musieliśmy długo czekać na same zapowiedzi. Podczas wczorajszego 40-minutowego streamu, nowe
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *