Zmieniliście może główną skrzynkę e-mailową na nową i z tego względu konieczne jest zaktualizowanie danych w różnych serwisach? Może nie podoba Wam się po prostu stary e-mail lub rzadko go używacie? W takich sytuacjach można często spotkać się z pytaniem, jak zmienić email na Steam i gdzie szukać takiej opcji.

Bez obaw – jest to relatywnie szybki, prosty i bezproblemowy proces, jeśli wie się, jakie dokładnie kroki trzeba wykonać i w jakiej kolejności. Wszystko krok po kroku wytłumaczymy Wam w dalszej części tego artykułu. Zapraszamy!

Jak zmienić email na Steam? Praktyczny poradnik

Valve zadbało o to, aby umożliwić łatwą, ale jednocześnie bezpieczną zmianę wszystkich najważniejszych informacji dotyczących konta, takich jak właśnie adres e-mail. W takim razie, jak zmienić email na Steam?

Są na to dwa sposoby – pierwszy wymaga zalogowania się na konto poprzez klienta, drugi pozwala zmienić e-mail bez logowania w przeglądarce internetowej. Jeśli interesuje nas sposób pierwszy, wystarczy wykonać następujące kroki:

 1. Otwórz klient Steama i zaloguj się.
 2. Naciśnij na “Steam” w lewym górnym rogu klienta, a potem na “Ustawienia”.
 3. Wybierz zakładkę “Konto”, a potem kliknij na “Zmień kontaktowy adres e-mail…”.
 4. Jeśli masz dostęp do numeru telefonu powiązanego z kontem, naciśnij na “Wyślij kod weryfikacyjny konta na mój telefon”, po czym wpisz kod otrzymany w SMS-ie i wprowadź nowy adres e-mail.
 5. W innym wypadku wybierz “Nie mam już dostępu do tego numeru telefonu”, po czym potwierdź wysłanie wiadomości z kodem na adres e-mail powiązany z kontem. Wpisz kod z e-maila i wprowadź nowy e-mail.
 6. Otwórz nowego e-maila, poczekaj na otrzymanie wiadomości od pomocy technicznej Steama i kliknij w link aktywacyjny, który powinien się w niej znajdować.

Jeśli zaś chodzi o to, jak zmienić email na Steam w przeglądarce, cały proces wygląda następująco:

 1. Wejdź na stronę pomocy technicznej Steam do resetowania e-maila.
 2. Wpisz nazwę konta, aktualny adres e-mail lub numer telefonu powiązany z kontem i wciśnij “Szukaj”.
 3. Jeśli masz dostęp do danego numeru telefonu, wybierz opcję potwierdzenia kodem, wpisz numer z SMS-a i wprowadź nowy adres e-mail.
 4. W przeciwnym wypadku wybierz opcję “Nie mam już dostępu do tego numeru telefonu” i kliknij na opcję dotyczącą wysłania kodu na adres e-mail. Wpisz kod z e-maila i wprowadź nowy adres.
 5. Otwórz wiadomość wysłaną przez pomoc techniczną Steama na nowy adres e-mail i kliknij w link aktywacyjny.

Jak widać, w obu przypadkach wygląda to bardzo podobnie, a cały proces zajmuje maksymalnie kilka minut.

Zmiana adresu e-mail na Steam – podsumowanie

Mamy nadzieję, że udało nam się powyżej adekwatnie odpowiedzieć na pytanie, jak zmienić email na Steam. Bez wątpienia warto wiedzieć, jak to zrobić – na szczęście nie należy to do trudnych, skomplikowanych czy czasochłonnych zadań. Jeśli zmieniliście główną skrzynkę e-mail, pamiętajcie, aby zaktualizować ją właśnie w takich platformach, jak Steam, aby uniknąć pewnych negatywnych konsekwencji (np. gdybyście utracili dostęp do starego e-maila).

Jeśli interesowała Was zmiana adresu e-mail na Steam, być może przyda Wam się także inny przygotowany przez nas niedawno artykuł, w którym tłumaczymy, jak zmienić hasło na Steam. Swego czasu objaśnialiśmy także, jak odblokować Rynek Steam. W razie, gdybyście mieli jakieś pytania, pomysły czy sugestie odnośnie naszych obecnych lub przyszłych materiałów, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak zmienić region na steam Jak zmienić region na Steam? Poradnik krok po kroku
Zastanawialiście się kiedyś czy da się zmienić region na Steam? Nie jest wielką tajemnicą, że w niektórych regionach świata cyfrowe gry na wielu platformach są
playstation studios Gry PlayStation Studios na Steam – jak się sprzedają? Lider jest zaskakujący!
Insomniac Games ma poważne problemy ze względu na atak hakerski, jakiego doświadczyło. Hakerzy wypuścili do sieci mnóstwo dokumentów, a wśród nich znalazły się dane dotyczące
steam awards 2023 Steam Awards 2023: poznaliśmy wszystkie nominacje!
Tradycyjnie jak co roku gracze, mający aktywne konta na Steamie, mogą wziąć udział w plebiscycie, w ramach którego oddadzą głos na gry, które zasługują na
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *