Klient Steama na komputerze jest w niewłaściwym języku? Może chcecie zamienić go na inny, na przykład taki, którego aktualnie się uczycie, aby poćwiczyć słownictwo? Zapewne do głowy wpada Wam jedno ważne pytanie: jak zmienić język na Steam?

Poniżej wyjaśnimy krok po kroku, jak to zrobić – nie jest to na szczęście szczególnie trudne i każdy powinien bez większego problemu sobie z tym poradzić. Przy okazji omówimy także, jak zmienić język gry na Steam, ponieważ to również może być dla wielu z Was istotne. Zapraszamy!

Jak zmienić język na Steam?

Zmiana języka na Steam to tak naprawdę kwestia zaledwie kilku chwil. Niezależne od tego, w jakim języku aktualnie jest klient, przyciski znajdują się w tym samym miejscu, więc porady w tym zakresie są bardzo uniwersalne.

Oto kroki, które trzeba wykonać, jeśli zastanawiamy się, jak zmienić język na Steam:

 1. Otwórz klient Steama i zaloguj się.
 2. Naciśnij na przycisk Steam w lewym górnym rogu programu.
 3. Z listy wybierz Ustawienia (Settings w języku angielskim) – to druga opcja od dołu.
 4. Wybierz zakładkę Interfejs (Interface) – jest to czwarta zakładka od góry.
 5. Z pierwszej listy rozwijanej od góry wybierz język, który Cię interesuje.
 6. Zatwierdź decyzję klikając OK (pierwszy przycisk od lewej).
 7. Kliknij na Zrestartuj (Restart) – pierwszy przycisk od lewej, aby uruchomić Steam ponownie w wybranym języku.

I gotowe – jak widać, wystarczy wiedzieć, gdzie szukać odpowiedniej opcji, a cały proces przebiegnie bez najmniejszych problemów.

Jak zmienić język gry na Steam?

Jest jeszcze kwestia tego, jak zmienić język gry na Steam. Oto, jak to zrobić:

 1. Otwórz klient Steama i zaloguj się.
 2. Naciśnij na przycisk “BIBLIOTEKA” u góry ekranu.
 3. Na liście po lewej stronie znajdź grę, której język chcesz zmienić.
 4. Naciśnij na nią prawym przyciskiem myszy i wybierz “Właściwości”.
 5. Po lewej stronie okna kliknij na zakładkę “Język”, po czym z listy rozwijanej wybierz język, w którym chcesz prowadzić rozgrywkę.

Nie ma we Właściwościach zakładki “Język”? W takim przypadku nie ma możliwości zmiany języka gry z poziomu klienta Steam. Żeby grać w innym języku, trzeba po prostu pobrać i zainstalować tytuł, a następnie po jego włączeniu poszukać opcji zmiany języka bezpośrednio w ustawieniach gry.

Zmiana języka na Steam – podsumowanie

Po zapoznaniu się z powyższymi informacjami odpowiedź na pytanie, jak zmienić język na Steam (a przy okazji także jak zmienić język gry na Steam) nie powinna już sprawić Wam jakiegokolwiek problemu. Niezależnie od tego, czy na przykład chcecie zmienić język angielski na polski, vice versa, czy dokonać zmiany w jeszcze innej konfiguracji – proces jest prosty i szybki.

Korzystając z okazji, chcielibyśmy zaprosić Was do zapoznania się również z innymi artykułami, które przygotowaliśmy dla użytkowników Steama. Znajduje się wśród nich między innymi poradnik dotyczący tego, jak sprawdzić Steam ID. Zdarzyło nam się również wyjaśniać, gdzie są gry Steam. Gdybyście mieli jakieś propozycje lub prośby odnośnie do kolejnych materiałów, podrzućcie je w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

playstation studios Gry PlayStation Studios na Steam – jak się sprzedają? Lider jest zaskakujący!
Insomniac Games ma poważne problemy ze względu na atak hakerski, jakiego doświadczyło. Hakerzy wypuścili do sieci mnóstwo dokumentów, a wśród nich znalazły się dane dotyczące
steam awards 2023 Steam Awards 2023: poznaliśmy wszystkie nominacje!
Tradycyjnie jak co roku gracze, mający aktywne konta na Steamie, mogą wziąć udział w plebiscycie, w ramach którego oddadzą głos na gry, które zasługują na
diablo 4-za darmo Diablo 4 z darmowym tygodniem na Steamie. Po prostu trzeba zagrać!
Od premiery Diablo 4 minęło już nieco czasu, a całkiem niedawno gra otrzymała nową aktualizację, wprowadzającą istotne zmiany w punktach mistrzostw i Sezonie Krwi. Wszystko
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

1 Komentarz

 • jak można zmienić język na twitterze, 2 lutego 2022 @ 22:17 Odpowiedz

  Excelente web. Muchas gracias Saludos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *