Jesteś w obcym mieście, chcesz zjeść coś dobrego, ale nie wiesz, jakie restauracje znajdują się w pobliżu i którą z nich wybrać? Z pomocą przyjdą Ci Mapy Google. To potężne narzędzie służące nie tylko do standardowej nawigacji z punktu do punktu. Dzięki aplikacji w szybki sposób wyszukasz lokale w pobliżu, przejrzysz ich menu i wybierzesz ten o najlepszych opiniach. Oto jak znaleźć restauracje za pomocą Map Google. 

Funkcja Google Maps – restauracje w pobliżu

Aby skorzystać z funkcji wyszukiwania restauracji w pobliżu, należy oczywiście pobrać aplikację Google Maps. W przypadku telefonów z Androidem powinna być ona domyślnie dostępna w systemie. Dla urządzeń od Apple należy ją pobrać z App Store.

Alternatywnie z Map Google można skorzystać bezpośrednio w przeglądarce internetowej. Choć poniższe kroki tłumaczymy na przykładzie aplikacji mobilnej, nie różnią się one za wiele od wyglądu w przeglądarce, dlatego z pewnością sobie poradzisz.

Uruchom Mapy Google i upewnij się, że znajdujesz się na zakładce Odkrywaj. Bezpośrednio pod wyszukiwarką znajdziesz ikony reprezentujące różne kategorie. Przewiń je w lewo, aż znajdziesz Restauracje. Kliknij ten przycisk.

Jak znaleźć restauracje w pobliżu mojej lokalizacji za pomocą Map Google
Po chwili wyświetlona zostanie lista wszystkich restauracji dostępnych w Twojej okolicy. Możesz przesuwać palcem po mapie w poszukiwaniu interesującego cię lokalu lub kliknąć przycisk Wyświetl listę, aby przeglądać obiekty na wygodnej liście.

Jak znaleźć restauracje w pobliżu mojej lokalizacji za pomocą Map Google

Jak znaleźć najlepszą restaurację w Google Maps?

Wyświetloną listę możesz oczywiście sortować według własnych preferencji. Szukasz najtańszej restauracji, a może interesują cię wyłącznie lokale o najlepszej opinii? Odpowiednie filtry znajdziesz w górnej części listy.

Jak znaleźć restauracje w pobliżu mojej lokalizacji za pomocą Map Google
Możesz skorzystać z wygodnych przycisków, aby szybko posortować wyświetlone lokale według trafności, odległości czy poziomu cen na miejscu lub po prostu zlokalizować najlepiej oceniane.

Jeżeli masz bardziej sprecyzowane wymogi, naciśnij przycisk w lewym górnym rogu, znajdujący się zaraz pod paskiem wyszukiwania, by dostosować filtry pod siebie.

Jak znaleźć restauracje w pobliżu mojej lokalizacji za pomocą Map GoogleNa kolejnym ekranie możesz wybrać, jaki zakres cen jest dla ciebie odpowiedni, wprowadzić interesujące cię godziny otwarcia, a także wybrać akceptowalny poziom opinii. Kliknij Zastosuj, aby zaktualizować listę wyszukiwania.
Jak znaleźć restauracje w pobliżu mojej lokalizacji za pomocą Map Google

Sprawdź menu restauracji w Mapach Google

Przeglądając listę restauracji w Google Maps, możesz dostrzec kilka funkcji dodatkowych. Jeżeli lokal udostępnia swoje menu dań, pod opisem restauracji znajdziesz stosowny przycisk. Kliknij go, aby wyświetlić listę potraw i ceny.

Jak znaleźć restauracje w pobliżu mojej lokalizacji za pomocą Map Google
W Mapach Google znajdziesz nie tylko menu restauracji wraz z cenami, ale także zdjęcia przykładowych dań, na podstawie których możesz sobie wyrobić wstępną opinię o lokalu.

Jak znaleźć restauracje w pobliżu mojej lokalizacji za pomocą Map Google

Dodatkowe informacje o restauracji w Mapach Google

Kliknij wybraną restaurację na liście wyszukiwania, aby wyświetlić przydatne informacje o lokalu. Znajdziesz tu takie kategorie, jak:

 • Informacje – najważniejsze informacje o lokalu, czyli dokładny adres, numer telefonu, godziny otwarcia, witryna internetowa restauracji, a także odnośnik do szybkiego zamówienia online, jeżeli jest dostępny.
 • Menu – szczegółowe menu restauracji w Google Maps wraz z cenami i przykładowymi zdjęciami.
 • Opinie – sekcja związana z opiniami wystawionymi restauracji przez klientów. Polecamy lekturę kilku z nich, by sprawdzić, za co lokal jest chwalony, a co się w nim najczęściej nie podoba. To także odpowiednia sekcja, by sprawdzić realne zdjęcia zamawianych potraw.
 • Zdjęcia – sekcja, w której wyświetlane są zdjęcia lokalu, menu oraz potraw. Co ważne, ich autorami są także klienci restauracji.
 • Nowości – w tej sekcji zarządzający restauracją ma możliwość przekazywania najważniejszych nowości o swoim lokalu. Mogą to być informacje o nowych daniach w menu czy chociażby zmianie godzin otwarcia.

Zarezerwuj stolik bezpośrednio w Google Maps

Ciekawą funkcją jest także możliwość rezerwacji stolika bezpośrednio w Mapach Google. Niestety, póki co nie wszystkie lokale obsługują taką funkcję. Jeżeli jest ona dostępna, wyświetli się jako dodatkowy przycisk na liście restauracji.

Jak znaleźć restauracje w pobliżu mojej lokalizacji za pomocą Map Google
Po jego kliknięciu można wybrać liczbę osób, dzień oraz godzinę rezerwacji i potwierdzić przyciskiem Dalej.

Jak znaleźć restauracje w pobliżu mojej lokalizacji za pomocą Map Google

Wybrana przez ciebie restauracja nie obsługuje takiej funkcji? Żaden problem! Po prostu wybierz przycisk Zadzwoń na liście lokali, by zarezerwować stolik telefonicznie.

Wyszukiwanie miejsc w pobliżu w Mapach Google

Mapy Google, dostępne na iOS i Androida, to nie tylko kompendium wiedzy na temat restauracji, ale także innych punktów usługowych, atrakcji i lokalów w pobliżu. W podobny sposób możesz wyszukiwać m.in. takie pozycje, jak:

 • Stacje paliw
 • Hotele
 • Sklepy spożywcze
 • Bankomaty
 • Apteki
 • Centra handlowe
 • Atrakcje turystyczne
 • Salony piękności
 • Biblioteki
 • Ładowarki pojazdów elektrycznych
 • I wiele więcej!

Jak znaleźć restauracje w pobliżu mojej lokalizacji za pomocą Map Google

WARTO PRZECZYTAĆ:

google meet Google Meet z zestawem nowych funkcji. Przydatne?
Korzystacie z Google Meet? To jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Właśnie otrzymał zestaw nowych funkcji. Sprawdźcie, co nowego! Nowy interfejs i możliwość użycia kilku
chromebooki plus Chromebook Plus — lepsze, tanie laptopy od Google z darmowym Photoshopem
Chromebooki, czyli laptopy i urządzenia 2 w 1 z systemem operacyjnym Chrome OS mają być z założenia: tanie, bezpieczne i szybkie. Niestety to ostatnie nie
sharkbot Znaleziono trojana w… aplikacji antywirusowej w Google Play
Najciemniej pod latarnią? W aplikacji antywirusowej w sklepie Google Play wykryto SharkBota, czyli podstępnego trojana, wykradającego informacje dotyczące bankowości (danych logowania do banków, kart kredytowych
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *