Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Znak nieskończoności to symbol, który wielokrotnie może się przydać, na przykład podczas pisania e-maili, postów na media społecznościowe czy artykułów. Nie jest on jednak tak popularny, jak chociażby gwiazdka, małpa czy znak dolara, więc nie jest przypisany do podstawowych klawiszy, znajdujących się na każdej klawiaturze. Można oczywiście go zrobić – po prostu jest to mniej intuicyjne niż w przypadku popularniejszych symboli. W takim razie, jak zrobić znak nieskończoności na klawiaturze?

Nie jest to na szczęście bardzo trudne, ale też nie jest szczególnie intuicyjne. Europejskie układy klawiatur mają znacznie więcej znaków niż układ amerykański (choćby z uwagi na takie znaki, jak ą, ę czy ć), co sprawia, że mamy mniej skrótów klawiszowych dla symboli, takich jak właśnie znak nieskończoności. Trzy sposoby na jego uzyskanie wskażemy poniżej. Zapraszamy!

Jak zrobić znak nieskończoności na klawiaturze?

Na klawiaturze z włączonym amerykańskim układem klawiszy można wykorzystać skrót klawiszowy Alt + 236 (z włączonym NumLockiem, na klawiaturze numerycznej), ale nie zadziała to na klawiaturze z układem polskim. U nas można za to wykorzystać inny skrót, a mianowicie wpisać 221E (E musi być duże), po czym nacisnąć skrót klawiszowy Alt + X.

Problem polega na tym, że ten skrót zadziała tylko w programach, które obsługują Unicode, czyli na przykład zadziała w Microsoft Wordzie, ale w przeglądarce internetowej już niekoniecznie. Więc, jak zrobić znak nieskończoności na klawiaturze w sieci? Żeby wpisać ten skrót w Internecie czy w innej aplikacji, która nie obsługuje Unicode, pozostaje jedynie skopiować ten symbol, po czym go wkleić.

Wystarczy więc wyszukać “znać nieskończoności kopiuj”, zaznaczyć symbol ∞ przytrzymując lewy przycisk myszki, po czym nacisnąć Ctrl + C, przejść do miejsca, gdzie chcemy wkleić symbol i nacisnąć Ctrl + V.

Jeśli nie mamy aktualnie Internetu lub taka opcja nie pasuje nam z innego względu, możemy skopiować znak nieskończoności z Tablicy znaków. W tym celu:

1. Naciśnij na klawisz Windows, wpisz Tablica znaków i przyciśnij Enter.

tablica znakow

2. Zaznacz kwadrat przy “Widok zaawansowany”.

tablica znaków widok zaawansowany

3. Wpisz w pole obok “Wyszukaj” słowo “Nieskończoność” (bez apostrofu, koniecznie z dużej litery) i kliknij “Wyszukaj”.

tablica znaków nieskończoność

4. Znak nieskończoności pojawi się w pierwszej kratce, naciśnij na niego dwa razy lewym przyciskiem myszy, po czym kliknij na “Skopiuj”.

tablica znaków nieskończoność kopiuj

5. Przejdź do miejsca, w które chcesz wkleić znak nieskończoności, naciśnij na nie lewym przyciskiem myszy, po czym przyciśnij skrót klawiszowy Ctrl + V.

I gotowe! Warto pamiętać, że w tablicy znaków można znaleźć też wiele innych symboli, nie tylko znak nieskończoności.

Znak nieskończoności klawiatura – podsumowanie

Znacie już trzy sposoby na to, jak zrobić znak nieskończoności na klawiaturze, więc mamy nadzieję, że uda Wam się osiągnąć zamierzony cel i wpisać ten znak. Nie da się ukryć, że amerykanie mają znacznie łatwiejsze życie w tym zakresie – w ich układzie klawiatury skrót jest bardzo prosty i działa w każdym programie, u nas zaś sprawa jest nieco bardziej skomplikowana.

W przypadku, gdyby spodobał Wam się ten artykuł, być może przypadnie Wam do gustu również ten, w którym tłumaczyliśmy, jak zrobić euro na klawiaturze. Swego czasu omawialiśmy również, jak poradzić sobie z takim problemem, jak brak polskich znaków na klawiaturze. Dajcie znać, jeśli macie jakieś pomysły lub sugestie odnośnie do kolejnych materiałów, które powinniśmy przygotować!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *