Regularne gry przez internet wymagają niewątpliwie nie tylko dobrego sprzętu, ale również łącza, które sprosta wyzwaniom, jakie niosą nowoczesne technologie. Jaka powinna być szybkość sieci, by mieć pewność, że każda gra na konsoli i prowadzona online będzie rzeczywiście przyjemnością, a nie źródłem irytacji?

Prawidłowy wybór łącza ma duże znaczenie, ponieważ konsole do gier posiadają określone pułapy szybkości. Na ich podstawie system analizuje, jak może wyglądać maksymalne wykorzystanie sieci i zasobów urządzenia.

Konsole – XBox One czy PlayStation – mają różnice w zakresie systemów oraz szybkości pobierania danych. Dotyczy to także takich detali jak parametry ping. W efekcie konsola konsoli nierówna – diametralnie inaczej będą się one zachowywać w przypadku szybkiego oraz słabszego jakościowo łącza.

Jaki internet wybrać do konsoli?

Należy sprawdzić przede wszystkim podstawowe parametry szybkości internetu – radzą analitycy platformy https://panwybierak.pl, porównywarki usług telekomunikacyjnych. Skąd takie założenia?

Gra na konsoli różnić się będzie od tej na komputerze stacjonarnym. W przypadku desktopów minimalna prędkość internetu wysyłanego to 1 Mb/s. Z kolei szybkość pobierana, według szacunków, powinna – dla ogólnej satysfakcji – wynosić minimum 6 Mb/s.

Nieco inaczej będzie kształtowało się to w przypadku konsol. Wymagania analizowane są przez producentów od lat. Według obecnych standardów dobry internet dla XBox One S powinien wynosić minimum 1 Mb/s wysyłania oraz 3 Mb/s pobierania.

Na podobnym poziomie kształtują się wyniki dla Playstation czy nowego Nintendo.

Czy warto mieć szybszy internet do gier?

Podwyższenie prędkości łącza tylko pod kątem rozrywki, jaką daje gra komputerowa może budzić kontrowersje. Czy warto to zrobić? Bez cienia wątpliwości można powiedzieć, że wybranie lepszego oraz szybszego pakietu internetu się opłaca. Na skutek lepszych parametrów łącza wygodniej będzie sprostać potrzebom, jakie mają obecnie rozwijane konsekwentnie gry video.

Może być oczywiście tak, że dostawca już teraz zapewnia właściwą i oczekiwaną szybkość łącza. Dyskomfort może wynikać albo z niewłaściwej konfiguracji sieci w domu, albo z innych błędów – np. błędnego ustawienia routera, który zapewnić ma sygnał bezprzewodowy na konsolę.

Czy dobrym rozwiązaniem będzie inwestycja w kolejne łącze? Nie musi być ono drogie – wystarczy np. internet mobilny do podstawowych celów biurowych. Będzie idealny, jeśli problem polega na tym, że z jednego łącza korzysta wielu użytkowników. Może wtedy stanowić wartościową alternatywę dla głównego.

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *